Kortrijk loopt in op Beveren, Club NXT verliest wéér

door
Kortrijk loopt in op Beveren, Club NXT verliest wéér

Zaterdagavond werden in de Challenger Pro League nog drie wedstrijden afgewerkt. KV Kortrijk is erin geslaagd om te profiteren van het puntenverlies van leider Beveren, terwijl Club NXT alwéér verloor en Lokeren nog een punt redde.

LEES OOK: "Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

KV Kortrijk - Patro Eisden 2-0

Zeldzaam puntenverlies van Beveren betekende dat Kortrijk zaterdag de kloof wat kleiner kon maken. Daar slaagden ze ook in door uiteindelijk vrij vlot af te rekenen met Patro Eisden. Het werd 2-0 in het Guldensporenstadion.

Kortrijk kwam na 26 minuten op voorsprong dankzij een knappe goal van Van Landschoot, die na een afgeslagen hoekschop heerlijk de bal in de hoek plaatste. Vroeg in de tweede helft besliste Ambrose de match helemaal. Daardoor komen de Kerels op vier punten van de leider.

Club NXT - Lierse 0-1

Voor Club NXT wil de eerste zege van het seizoen maar niet komen. Ook tegen Lierse bleeft het weer met lege handen achter. Nochtans kreeg het meer dan voldoende kansen, maar de lat en doelman Vroman - tot afgelopen zomer nog bij NXT aan de slag - lagen dwars.

Lierse sprong dan weer wel efficiënt om met de kansen. Lenaerts maakte na iets meer dan een kwartier het enige doelpunt van de match. NXT eindigde de match ook nog met tien na een tweede geel voor Goemaere in de slotfase.

Seraing - Lokeren 1-1

Lokeren blijft het dit seizoen moeilijk hebben. Nu konden de Waaslanders ook niet winnen tegen Seraing, nochtans ook geen hoogvlieger in het klassement. Lange tijd leek een nederlaag zelfs in de maak.

Net voor het uur had Akpa Chukwu de thuisploeg immers op 1-0 gezet. Pas in de laatste tien minuten kon Lokeren nog een punt redden. Brebels zorgde er vanop de stip voor dat Lokeren niet met lege handen achterbleef.

Kan KV Kortrijk nog kampioen worden?

Meest recent

Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

0
0
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

13
13
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

193
193
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

41
41
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

212
212
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

129
129
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

115
115
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

119
119
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

185
185
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

511
511
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

333
333
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

356
356
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

292
292
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

232
232
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

115
115
Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

140
140
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

287
287
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

392
392
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

765
765
"De ploeg verraden" - wat er écht gebeurde in Standard-STVV

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

347
347
Zware kater Anderlecht: zondebok krijgt 3.5 op 10

RSC Anderlecht heeft de winterstop moeten inzetten met een heuse kater. De Brusselaars verloren ...

465
465
Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro ...

1108
1108
Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

414
414
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

440
440

Meer sportnieuws