'KRC Genk & Union neus-aan-neus in jacht op goalgetter'

door
'KRC Genk & Union neus-aan-neus in jacht op goalgetter'

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. Met dank aan een doelpunt van Hyeon-gyu Oh, die inmiddels toch aan vier competitiegoals zit. Toch lijkt het de Limburgers aan offensieve stootkracht te ontbreken. Een situatie waar Dimitri de Condé in januari graag verandering in wil brengen.

Sinds het vertrek van Tolu Arokodare trekt Thorsten Fink voorin vol de kaart van Oh, die zelf een overstap naar Stuttgart in het water zag vallen. Om te anticiperen op een exit van de Zuid-Koreaan, voor wie de Duitsers aanvankelijk een recordbedrag van maar liefst 28 miljoen veil hadden, was met Jusef Erabi inmiddels wel al een vervanger in huis gehaald.

LEES OOK: Opdoffer voor Fink: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

Genk zkt. goalgetter

Bij zijn debuut in Anderlecht trof de Zweed meteen raak, maar sindsdien wist hij nog geen potten te breken. Net zomin als die andere nieuwkomer Aaron Bibout, die nochtans wel reeds goed was voor vijf doelpunten in 10 optredens voor Jong Genk. Op de korte termijn blijkt Fink bij de A-kern evenwel toch nog niet te rekenen op de 21-jarige Kameroener.

In de pikorde moet hij momenteel alleszins ook Robin Mirisola voor zich dulden. Genk gelooft rotsvast in het 18-jarig product van eigen kweek, die tot dusver echter eveneens blijft steken op één goal in zes wedstrijden. Ondanks de talrijke alternatieven diep in de punt slaagt er in de Cegeka Arena voorlopig niemand dus in om Tolu zijn schoenen te vullen.

Union op vinkenslag

Om die zware taak te vervullen overweegt Genk volgens transfergoeroe Ekrem Konur, weliswaar niet altijd de meest betrouwbare bron, zowaar dan ook om nóg een extra spits toe te voegen aan de selectie. Meer bepaald zou het een oogje hebben laten vallen op Ibrahim Diabaté, een 25-jarige Ivoriaan die momenteel in Zweden bij GAIS aan de slag is.

Daar was hij sinds januari al goed voor 18 treffers en vijf assists in 32 matchen, prestaties die elders evenmin onopgemerkt zijn voorbijgegaan. Behalve onder meer Al-Ahly, Lech Poznan en een aantal Franse gegadigden zou ook Union op de loer liggen voor Diabaté, die nog tot eind 2028 vastligt en wiens marktwaarde op ruim één miljoen wordt geschat. 

In wie gelooft u het meest?

Meest recent

Woedende Filip Joos eist ontslag van Belgische ref

Afgelopen speeldag was er heel wat te doen om het openingsdoelpunt van Union SG tegen Zulte Waregem. ...

2
2
De Bilde pakt uit met pikante onthulling: "7 vrouwen..."

Gilles De Bilde blijft ook na zijn carrière een klinkende naam in de Belgische voetbalwereld. ...

4
4
FC Barcelona grijpt drastisch in voor Club Brugge

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen FC Barcelona. Dinsdag rond 18 uur komen de ...

32
32
Dender verbaast met stunttransfer: grote naam binnen

FC Dender heeft op de officiële kanalen plots een transfer voorgesteld. De zomermercato is ...

26
26
Weer supportersboycot in JPL: “Een gebrek aan respect”

Dit seizoen komt het plots vaak voor: uitsupporters die een boycot organiseren omdat ze misnoegd ...

94
94
Net op tijd: enorme opsteker Garcia en Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het binnenkort op tegen Kazachstan en Liechtenstein namens de ...

37
37
Marc Coucke zorgt voor schokgolf: "Besluit staat vast"

Er rommelt wat in het leven van Marc Coucke. De ondernemer die zelden stilstaat, lijkt op een ...

102
102
Saelemaekers krijgt storm over zich heen: “Klein mannetje!”

AC Milan won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van AS Roma. Alexis Saelemaekers speelde ...

38
38
In Madrid borrelt het: Union SG plant iets magisch

Union SG speelt vanavond op het veld van Atlético Madrid. Dat is een loodzware opdracht. De ...

30
30
Verhuurde JPL-spelers: één geweldige stunt voor huurling

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
Hubert kietelt Atlético Madrid: "Dat Simeone dàt verwacht?"

Diego Simeone haalde aan dat Atlético Madrid koste wat het kost wil winnen van Union SG en ...

30
30
Kompany kan niet wachten: "Ben zeer onder de indruk"

Vincent Kompany en Bayern München staan vanavond voor hun zwaarste partij tot dusver van het ...

77
77
'Mannaert aan zet: vijf Belgen gewild door Congo en Marokko'

De KBVB heeft werk. Vincent Mannaert zag afgelopen week drie Belgen voor Congo kiezen. Er zijn ...

243
243
Nainggolan haalt uit: "Hij wilde mij buiten bij Antwerp"

Radja Nainggola is geen onbesproken blad. Hij was te gast in 'Het Huis' van Eric Goens en sprak er ...

138
138
Mokerslag voor Antwerp: Foulon riskeert zware straf

Voorlopig lijkt Stef Wils zijn vel nog steeds te redden, maar nu Antwerp is weggezakt tot de ...

128
128
Kane vreest ergste na Kompany-schok: dit zag hij niet komen

Kompany gooide zaterdag een schokzet: zeven wissels én Kane op de bank. Geen afrekening, wel ...

216
216
Opdoffer voor Fink: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. De troepen van Thorsten Fink tankten zo ...

240
240
'Club Brugge houdt adem in: Hayen op weg naar Celtic?'

In de Champions League krijgt Club Brugge woensdag FC Barcelona over de vloer. Niet alleen voor de ...

510
510
'Hasi in dubio: revelatie Anderlecht out tegen Club?'

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege tegen KV Mechelen. Net op tijd voor Besnik Hasi, ...

569
569
Bijltjesdag bij Antwerp: laatste uur Wils geslagen?

"Het draait vierkant, maar we nemen geen emotionele beslissingen. Geef ons een paar dagen tijd om ...

136
136
De Bruyne verschaft update over terugkeer uit ziekenboeg

De kwalificatie voor het WK lijkt louter nog een formaliteit, want tegen Liechtenstein en Kazachstan ...

73
73
Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Komend weekend staan er in de Jupiler Pro League heel wat fraaie affiches op het programma. Intussen ...

243
243
'Antwerp verrast: voormalig doelwit Anderlecht op proef'

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat na de nederlaag tegen STVV is afgedaald tot de ...

349
349
Renard haalt gram: Anderlecht heeft goudhaantje beet

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen zit Besnik Hasi weer steviger in het zadel bij RSC ...

494
494
Peter Vandenbempt verrast met emotionele bekentenis

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

91
91

Meer sportnieuws