Alderweireld velt hard oordeel over Antwerp én Wils

617 stemmen
Alderweireld velt hard oordeel over Antwerp én Wils

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag onderuit tegen Sint-Truiden VV. The Great Old staat nu voorlaatste in de Jupiler Pro League en de degradatiezorgen worden meer en meer realiteit. Clubicoon Toby Alderweireld sprak verwoestende taal tegenover Het Laatste Nieuws.

Stef Wils krijgt de Antwerp-trein maar niet op stoom en in de competitie gaat het van kwaad naar erger. Stamnummer 1 staat nu voorlaatste in de stand en de supporters zijn het beu. De stoel van coach Wils wordt nu wel erg wankel. Alderweireld velde zijn oordeel.

LEES OOK: Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Harde taal 

Alderweireld, die onlangs nog met onze redactie sprak, sprak duidelijke taal over Wils. “Ik vind Wils een hele goede trainer. Ik hoor er nog steeds veel positieve dingen over. Hij is niet alleen tactisch sterk, maar is ook een topper qua peoplemanagement.”

De voormalige Rode Duivel ziet een gebrek aan kwaliteit. “Alleen heeft de selectie van Antwerp nu minder kwaliteiten dan de voorbije jaren. Daar moet je rekening mee houden. De spelers moeten in de spiegel kijken en hun verantwoordelijkheid nemen.”

Schokeffect

Alderweireld wijst aldus vooral naar de spelers, maar sluit een ontslag van Wils niet uit. “Misschien willen ze een schokeffect creëren? Hij heeft zoveel kwaliteiten dat hem een mooie toekomst wacht. Het is jammer dat hij in deze situatie is verzeild.”

De supporters vrezen degradatie naar de Challenger Pro League en dat terwijl Antwerp enkele jaren geleden nog de dubbel pakte en Champions League-voetbal speelde. “We zitten echt in de hoek waar de klappen vallen. Tweeënhalf jaar geleden wonnen we nog de titel en de beker. En nu zo pijnlijk...”

Vind jij dat Antwerp afscheid moet nemen van Wils?

Meest recent

De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

155
155
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

398
398
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

184
184
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

156
156
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

221
221
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

147
147
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

41
41
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

121
121
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

70
70
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

140
140
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

85
85
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

38
38
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

62
62
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

99
99
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

74
74
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

160
160
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

312
312
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

1031
1031
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

232
232
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

120
120
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

244
244
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

122
122
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

322
322
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

118
118
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

628
628

Meer sportnieuws