Gesprek met Alderweireld: "Of ik wil terugkeren?"

419 stemmen
Gesprek met Alderweireld:

Royal Antwerp FC staat vandaag voor een belangrijk duel tegen Club Brugge. Een match waarin er toch best punten worden gepakt. Stef Wils komt stilaan onder vuur te liggen. VoetbalNieuws sprak met Toby Alderweireld over de precaire situatie van Antwerp én de coach.

Antwerp stelde in het begin van seizoen Stef Wils aan als trainer. Voordien was wel duidelijk dat ze eerst probeerden bij Ivan Leko (die koos voor AA Gent) en Rik De Mil (Antwerp vond geen akkoord met Charleroi). Wils kreeg geen geschenken van zijn bestuur.

Hij zag Jelle Bataille, Denis Odoi, Mahamadou Doumbia, Michel-Ange Balikwisha, Senne Lammens, Tjaronn Chery en ook Toby Alderweireld wegvallen. Wat in de plaats kwam, was zeker niet van evenwaardige kwaliteit. Het is dan ook geen verrassing dat Antwerp een moeilijk seizoen kent.

LEES OOK: Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Alderweireld predikt rust bij Antwerp

Met een 11 op 33 en amper twee overwinningen in elf competitiematchen zijn de cijfers niet goed genoeg. De match tegen Club Brugge is dé kans om voor een déclic te zorgen. Antwerp kan in eigen huis altijd meer tegen Blauw-Zwart.

Dat weet Alderweireld uit eigen ervaring maar al te goed. "Ik snap dat er momenteel veel druk is. Ze moeten vooral positief naar deze match kijken, want het is een fantastische wedstrijd om het tij te doen keren. Je moet zo naar deze match kijken. Natuurlijk zal het een zeer moeilijke opgave worden tegen Club Brugge, want Antwerp steekt niet in de beste vorm. Ze moeten vooral keihard werken en je kan heel veel praten, maar je moet het vooral op het veld laten zien. En er is geen betere wedstrijd dan thuis tegen Club Brugge om dit te doen”, vertelde Alderweireld nog.

Positieve geluiden over Wils

En dan is er de positie van Stef Wils. Hij staat ook meer en meer onder druk. "Ik hoor echt oprecht heel goede dingen over de coach. Het laatste wat Antwerp nu moet doen, zonder dat ik mezelf wil moeien, is in paniek slaan. Nogmaals, ik hoor echt goede zaken over Stef, dus ik hoop dat hij nog heel lang aan het roer mag blijven", aldus Alderweireld. 

De fans zullen Wils & co ongetwijfeld steunen en binnenkort nog meer. We zagen immers dat de werken aan de nieuwe tribune zeer goed opschieten. "Ik heb ze nu eens van dichtbij kunnen zien en dat gaat goed vooruit. Als die klaar is, gaat dat sowieso een extra boost geven aan heel de club. Die eerste match met de nieuwe tribune gaat echt voor kippenvel zorgen en ik ga er zeker bij zijn", glunderde Alderweireld alvast. 

Alderweireld op termijn bij de jeugd van Antwerp?

We spraken met Alderweireld naar aanleiding van de voorstelling van het kinderboek ‘Bal is de beste (maar nu even niet)’ dat je via Pelckmans Uitgevers kan aanschaffen. De opbrengsten van het boek gaan naar het goede doel, naar vzw Villa Max. Alderweireld is peter van Villa Max, dat kosteloze vakanties voor gezinnen met een ziek kind of een zieke ouder organiseert. Zo kwamen alle partijen samen voor dit project. Het kinderboek van auteur Lynn Pinsart, met knallende illustraties van Els Decaluwe – die onder meer Alderweireld op treffende wijze wist te illustreren (bekijk zeker onderstaand filmpje) – wil kinderen spelenderwijs kennis laten maken met mindfulness. 

Alderweireld sprak ook nog kort over een eventuele terugkeer naar Antwerp. Zien we hem er misschien wel terug op de jeugdacademie? Daar zou hij van onschatbare waarde kunnen zijn. "Ik zeg het: ik wil dat zeker doen. Ik laat alles open voor de toekomst, maar de jeugd interesseert mij heel erg. Ik heb zelf dat hele traject als jeugdspeler doorlopen en ik weet hoe moeilijk het soms kan zijn", verklaarde hij.

🚀

Moet Antwerp Alderweireld een functie aanbieden?

Meest recent

Met déze Google-tip krijg je nog beter voetbalnieuws

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

119
119
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

60
60
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

37
37
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

35
35
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

351
351
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

91
91
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

972
972
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

231
231
Transfergevecht Bayern: 'Kompany wil hém er wanhopig bij'

Bayern München werkt momenteel naar de Duitse bekerfinale van binnen anderhalve week. Achter de ...

88
88
Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Union SG is een nieuw sportief succes rijker. De regerende landskampioen won donderdagnamiddag ...

372
372
Coucke druipt gedesillusioneerd af, Verschueren baalt luidop

De clubleiding van RSC Anderlecht keek donderdag reikhalzend uit naar de finale van de Croky Cup. ...

369
369
Gênant moment: Anderlecht-tifo viraal na pijnlijke fout

Het is uiteindelijk een bijzonder pijnlijke namiddag geworden voor RSC Anderlecht. In de verloren ...

193
193
'Anderlecht davert: eerste miljoenentransfer Sibierski'

Anderlecht heeft zijn eerste zomerklapper in het vizier, en die komt uit onverwachte hoek. De ...

312
312
Hommeles Anderlecht: Bertaccini sneert openlijk naar Taravel

Maandenlang had RSC Anderlecht uitgekeken naar de bekerfinale. Nadat het tegen Union SG wederom ...

425
425
Club grijnst: Union kondigt meteen bekerviering aan

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een hoofdprijs gepakt en legde donderdagnamiddag beslag op ...

417
417
WK-selectie België: 'Duivel na 136 caps níét mee naar WK'

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

421
421
3 op 10 - Kranten geven vette buis aan Anderlecht-zondebok

RSC Anderlecht zal volgend jaar exact tien jaar zonder prijs zitten. Donderdag volgde een uitgelezen ...

481
481
Eregast Lukaku reageert vlak na nieuwe Anderlecht-miskleun

De tribunes van het Koning Boudewijn-stadion zaten donderdag vol met Anderlecht-vips, maar wederom ...

459
459
Krankzinnig! Het magistrale parcours van Union sinds promotie

Union SG heeft donderdag de beker van België gewonnen door RSC Anderlecht in de finale te ...

146
146
Brussel ontploft: Union laat Anderlecht achter met kater

Union heeft een zinderende bekerfinale naar zijn hand gezet. De landskampioen leek na rust de ...

124
124
LIVE BEKERFINALE: Union maakt komaf met Anderlecht

In een uitverkocht Koning Boudewijnstadon hebben Union en Anderlecht om 15 uur de bekerfinale op ...

32
32
Union bestolen in bekerfinale? Lardot velt verdict

Halfweg stond de nul nog steeds op het bord in de bekerfinale tussen Union en Anderlecht. Namens de ...

209
209
Coucke verrast met project voor ‘broekschijters’

Een zenuwachtige Marc Coucke zit op dit moment in het Heizelstadion voor de finale van de Croky Cup. ...

65
65
Bekerfinale baart muis: gebeten hond bij Anderlecht

De eerste helft van de bekerfinale tussen Union en Anderlecht zit erop. Tot dusver viel er nog maar ...

93
93
Luxeprobleem voor Leko: twee wissels bij Club Brugge?

Momenteel neemt Union het in de bekerfinale op tegen Anderlecht, maar ook in de competitie gaat het ...

562
562
Taravel kop van Jut: "En wanneer de echte opstelling?"

Voor de derde keer in vijf jaar tijd moet RSC Anderlecht zijn seizoen zien te redden in de ...

107
107

Meer sportnieuws