Clasico op scherp: Courtois maakt Barça belachelijk

door
Clasico op scherp: Courtois maakt Barça belachelijk

Real Madrid won met het kleinste verschil van Juventus in de Champions League. Thibaut Courtois kon de nul houden en na afloop gaf hij een persconferentie. Nadat de doelman eerder al snoeihard uithaalde naar La Liga, maakte hij nu rivaal FC Barcelona compleet belachelijk.

Courtois gaf zijn harde mening over de plannen van La Liga om de wedstrijd tussen Villarreal en FC Barcelona in Miami door te laten gaan. Ook na Real Madrid-Juventus ging de Rode Duivel verder in op de situatie en tackelde hij met twee voeten vooruit op Barça.

LEES OOK: Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

Gezond verstand

Uiteindelijk werden de plannen om Villarreal-Barça in het buitenland te laten doorgaan geschrapt. Het protest van Real Madrid en Courtois werd gehoord. “Het is een logische beslissing, want het idee hield totaal geen steek”, citeerde Het Laatste Nieuws. “Een thuiswedstrijd speelt elke ploeg in zijn eigen stadion. Dat is een kwestie van gezond verstand.”

Courtois sneerde ook weer naar La Liga-baas Javier Tebas. “Als ze dit in de toekomst opnieuw zouden willen organiseren, moeten álle clubs daarmee akkoord gaan. Maar als je ervan overtuigd bent dat de Spaanse competitie de beste in de wereld is, dan hoef je geen matchen elders te gaan spelen. Zorg ervoor dat de stadions in Spanje vol zitten en pak andere problemen aan.”

Barça afgemaakt

Vervolgens deelde Courtois een ferme steek uit aan rivaal Barça. En dat vlak voor de Clasico, pittig. “Het is niet normaal dat sommige clubs in september nog hemel en aarde moeten verzetten om spelers te kunnen registreren. Dát is het eerste dat moet veranderen.” Barça registreerde al meermaals spelers vlak voor de deadline door hiaten in de regels. 

Komende speeldag staat de Clasico tussen Real Madrid en FC Barcelona op het programma. Courtois nam de financiële situatie van de Catalaanse rivaal op de korrel. “De Financial Fair Play is een goed systeem, maar veel clubs moeten hun beste spelers verkopen om eraan te voldoen.”

Is de kritiek van Courtois op Barça terecht?

Meest recent

'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

5
5
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

11
11
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

11
11
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

54
54
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

151
151
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

36
36
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

118
118
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

126
126
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

181
181
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

201
201
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

38
38
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

286
286
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

23
23
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

165
165
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

24
24
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

503
503
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

225
225
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

383
383
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

309
309
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

653
653
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

651
651
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

90
90
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

109
109
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

246
246
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

101
101

Meer sportnieuws