La Liga trekt staart in: controversieel plan afgevoerd

door
La Liga trekt staart in: controversieel plan afgevoerd

De voorbije weken was er in Spanje heel wat ophef nadat La Liga met een toch wel zeer opmerkelijk plan kwam. De Spaanse competitie wou de competitiewedstrijd tussen Villarreal en FC Barcelona laten afwerken in de Verenigde Staten.

De twee teams zouden hun onderlinge duel op 21 december in Miami moeten spelen en dat plan stuitte de voorbije weken op heel wat weerstand. Villarreal zag één van de belangrijkste thuismatchen van het jaar door de neus geboord en was daar uiteraard niet blij mee.

LEES OOK: 'Barça-relletje laait weer op: grote naam naar uitgang'

Grote ophef over La Liga-match in VS

Verder haalden ook spelers als Frenkie de Jong en Thibaut Courtois uit. Die laatste had het over manipulatie en censuur. Dat laatste kwam omdat alle spelers in La Liga afgelopen weekend protesteerden tegen het plan door de eerste vijftien à 20 seconden van elke wedstrijd niet te voetballen.

La Liga reageerde echter door het protest simpelweg gewoon niet uit te zenden. Dat viel uiteraard ook niet in goede aarde en deed de controverse alleen maar toenemen. Nu eindigt de saga uiteindelijk op een sisser.

Plan toch afgevoerd

Relevent, het bureau dat de organisatie van de match in de VS in goede banen moest leiden, laat immers weten dat het toch afziet van het plan. "Gezien de huidige onzekerheid in Spanje is er niet genoeg tijd om een ​​evenement van deze omvang goed te organiseren", klinkt het.

Bij La Liga kunnen ze niet anders dan de staart intrekken. "Wij vinden het heel jammer dat dit project, dat het Spaans voetbal op historische wijze had kunnen internationaliseren, geen doorgang kan vinden. Dit had een beslissende stap kunnen zijn in de wereldwijde uitbreiding van onze competitie. We zullen eraan blijven werken om het Spaanse voetbal naar alle uithoeken van de wereld te brengen."

Denk je dat La Liga het nog eens zal proberen?

Meest recent

Hubert baalt keihard: "Een onnodige pandoering"

Voor David Hubert is de eerste kennismaking met de Champions League geen fijne geworden. De nieuwe ...

11
11
Kranten unaniem: twee Unionisten vallen door mand

De knappe stuntzege op PSV lijkt intussen al ver in het verleden te liggen voor Union. In de laatste ...

45
45
Spektakel troef in CL: PSG én PSV zorgen voor tennisscores

In de andere dinsdagavondwedstrijden in de Champions League kregen we heel wat spektakel te zien. ...

25
25
Union krijgt nu ook van Inter een stevige pandoering

De Champions League lijkt voor Union stilaan een kalvarietocht te gaan worden. Het kreeg al voor de ...

44
44
Oud-Rangers-Belg vindt nieuwe job bij buitenlandse topclub

De voorbije jaren waren er bij Rangers de nodige Belgen aan de slag, maar zij zijn stilaan allemaal ...

10
10
La Liga trekt staart in: controversieel plan afgevoerd

De voorbije weken was er in Spanje heel wat ophef nadat La Liga met een toch wel zeer opmerkelijk ...

38
38
'Charaï met handen in haar: enorme domper Westerlo'

Westerlo hoopt dit seizoen mee te kunnen strijden voor de top zes, maar deed vorig weekend daarvoor ...

15
15
Bertaccini stuurt boodschap: "Dat is mijn beste rol"

Anderlecht bleef zondag weer ontgoocheld achter na puntenverlies tegen STVV. Daardoor zag het de ...

87
87
Pocognoli velt oordeel over eerste week in Monaco

Woensdag staat Sébastien Pocognoli ook voor zijn vuurdoop bij AS Monaco in de Champions ...

36
36
FC Barcelona demonstreert, Pafos pakt wéér punt

Om 18u45 stonden er al twee duels in de Champions League op het programma. FC Barcelona ontving de ...

70
70
Tzolis gretiger dan ooit: "Een droomclub!"

Club Brugge moet morgen aan de bak tegen Bayern München. De Duitse topclub is momenteel ...

154
154
Union SG droomt van stunt: dit zijn de 22 basispionnen

Union SG speelt om 21u in het Lotto Park tegen Internazionale. Dat belooft een zeer zware opdracht ...

26
26
Verhuurde JPL-spelers: Maneblusser maakt indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

102
102
Hayen spreekt zeer straffe taal voor Bayern-duel

Club Brugge staat voor een bijzonder zware opdracht tegen Bayern München. Iedereen verwacht een ...

136
136
Red Flames voeren druk op: "Belangrijk voor Belgisch voetbal"

De Red Flames staan voor een héél cruciale interlandperiode. Ze spelen in de Nations ...

17
17
Leko incasseert uppercut: rampscenario voor AA Gent

AA Gent likt haar wonden na de pijnlijke nederlaag tegen Zulte Waregem. Niet alleen figuurlijk, maar ...

408
408
Hayen kruist vingers: steunpilaar Club Brugge bijna fit?

Club Brugge is geland in München, waar Nicky Hayen daags voor de kraker tegen het Bayern van ...

239
239
'Renard-exit dreigt: Anderlecht vindt nu al droomkandidaat'

In Neerpede is de naam Nicolás Frutos meer dan nostalgie. Zijn werk bij La Louvière ...

855
855
Kompany waarschuwt Club Brugge: "Anderlecht komt eraan"

Vincent Kompany krijgt met Bayern München woensdag Club Brugge over de vloer in de Champions ...

723
723
AA Gent heeft beet: aanvaller tekent tot medio 2028

Het werd een weekend om snel te vergeten bij AA Gent, want zowel de A-ploeg als de U23 gingen ...

118
118
Hayen speelt open kaart over toekomst bij Club Brugge

Club Brugge hoopt woensdag tegen Bayern München niet alleen een pandoering te vermijden, de ...

301
301
Kompany doet boekje open over rivaliteit met Club Brugge

In de Champions League gaat Club Brugge woensdag op bezoek bij Bayern München. In aanloop naar ...

262
262
In Youth We Trust: Anderlecht legt goudhaantje vast

Zowat de enige constante doorheen de vele veranderingen van de voorbije jaren is dat RSC Anderlecht ...

180
180
Club Brugge maakt selectie voor kraker tegen Bayern bekend

Met een verplaatsing naar Bayern München voor de boeg staat Club Brugge woensdag voor een ...

367
367
‘KRC Genk grijpt in na leegloop: RSCA in het gedrang’

Het WK U17 in Qatar staat voor de deur en de selectie van de Belgische jonkies werd bekendgemaakt. ...

398
398

Meer sportnieuws