Fink speelt met vuur: "Doe dat niet, Thorsten!"

846
Fink speelt met vuur:

KRC Genk heeft zijn zegereeks van vlak voor de interland-break niet kunnen doortrekken. Zondag bleven de Limburgers steken op een 2-2-gelijkspel op het veld van Cercle Brugge. Achteraf liet coach Thorsten Fink, niet voor het eerst dit seizoen, een geïrriteerde indruk achter.

De oud-speler van Bayern München belandde in de zomer van 2023 in het Belgische voetbal als hoofdcoach van STVV. Daar leverde hij uitstekend werk. Na amper één seizoen werd Fink dan ook beloond met mooie stap hogerop. Zo maakte de trainer de oversteek naar provinciegenoot KRC Genk.

LEES OOK: 'KRC Genk trekt portefeuille open voor derde zomeraanwinst'

Racing stelt teleur

Bij Racing ging hij aanvankelijk ook goed van start. Met aantrekkelijk voetbal leidde hij zijn ploeg zelfs naar de eindzege in de reguliere competitie. Vervolgens zakte Genk echter volledig in mekaar tijdens de Play-Offs en werd de landstitel alsnog uit handen gegeven. In het tussenseizoen wou men dan ook een doorstart nemen.

Maar de huidige campagne is tot dusver een deceptie. Genk staat momenteel negende in het klassement en won slechts 4 van zijn 11 competitiewedstrijden. Ook de Europese campagne is met 3 op 6 voorlopig een wisselend succes. De druk blijft dan ook groot en dat is er duidelijk aan te merken bij Fink.

Kribbige coach

Zo komt de trainer tegenwoordig vrij geïrriteerd over ten opzichte van de buitenwereld. Afgelopen zondag opnieuw. "We hebben hem in België leren kennen als iemand die heel veel positieve energie uitstraalt, maar nu komt hij heel gecrispeerd over in zijn interviews. Hij beweert dat de media de situatie verkeerd inschatten en reageert daardoor kribbig op normale vragen", stelt Stef Wijnants bij Het Belang van Limburg.

De analist raadt Fink dan ook aan om de knop weer om te draaien en terug aan te knopen met de houding waarmee hij aanvankelijk iedereen wist te charmeren. Anders riskeert hij zijn vingers wel eens te verbranden. "Doe dat niet Thorsten, blijf een gentleman, een levensgenieter. Laat je niet vangen door de stress van een topclub. Dat soort strijd kan je toch niet winnen", aldus Wijnants.

Fink blijft de juiste man voor dit Genk ...

Meest recent

Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

3
3
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

5
5
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

43
43
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

48
48
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

20
20
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

111
111
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

26
26
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

82
82
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

550
550
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

374
374
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

100
100
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

78
78
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

216
216
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

505
505
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

86
86
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

197
197
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

60
60
Verschaeren verklaart transfer: "Hadden goede band bij RSCA"

Yari Verschaeren tekende voor drie jaar bij Sampdoria. Een grote club die is afgegleden, maar terug ...

210
210
Standard en Henry woedend na bizar 'transferspelletje'

Wat is er precies gebeurd met Thomas Henry? De 32-jarige Franse aanvaller van Standard leek deze ...

100
100
Boskamp ziet zorgelijke situatie bij Belgische topclub

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal nog op de voet. 'Bossie' doet dit als analist bij Het ...

225
225
“Burgess? Ik ben niet meteen de grootste fan"

Union SG heeft het achteraan knap lastig sinds Christian Burgess vertrok. De nul houden is plots een ...

73
73
'Lommel SK stunt met transfer bij Ajax'

Lommel SK opende het seizoen met een gelijkspel tegen STVV en dat was dus een zeer goed begin. De ...

79
79
Jonckheere telt af: "De man die we zochten"

KV Kortrijk speelde vorige week verdienstelijk, maar verloor kansloos van Club Brugge. De Kerels ...

232
232
Boskamp over ‘megatransfer': "Natte droom van elke RSCA-fan"

Romelu Lukaku is officieel een speler van Fenerbahçe. Johan Boskamp hoopt dat de 33-jarige ...

413
413
Patro Eisden casht én broedt op plannetje

Patro Eisden verkocht Leandro Rousseau aan La Louvière. Een zeer goede transfer voor beide ...

38
38

Meer sportnieuws