Wilde plannen Coucke: clubicoon terug naar Anderlecht?

360
Wilde plannen Coucke: clubicoon terug naar Anderlecht?

De Raad van Bestuur bij RSC Anderlecht keurde vorige week een deel van de bestuurshervormingen goed die werden opgetekend door Marc Coucke. Maar de hoofdeigenaar heeft nog meer grote plannen. Volgens SudPresse en Het Laatste Nieuws broedt hij op een nieuwe spraakmakende comeback.

Na het vertrek van Wouter Vandenhaute was de bal in het kamp van Coucke komen te liggen. De hoofdaandeelhouder namen enkele weken tijd om een nieuwe structuur uit te tekenen. Afgelopen woensdag werd zijn plan officieel gepresenteerd op de Raad van Bestuur en na een relatief korte meeting werd het licht zonder grote weerstand op groen gezet.

LEES OOK: 'Lukaku terug naar Anderlecht: nieuw plannetje op tafel'

Terugkeer van tweetal

Met Kenneth Bornauw haalt Coucke een oude bekende terug. De vader van Leeds United-verdediger Sebastiaan Bornauw was tot voor kort al aan de slag als CEO Non-Sports en leverde in die hoedanigheid goed werk. Uit onvrede met het beleid van Vandenhaute besloot hij echter te vertrekken. Maar nu wordt hij door Coucke dus opnieuw in huis gehaald als CEO.

Ook nieuwe voorzitter Michael Verschueren is een oude bekende van de club. De zoon van Michel Verschueren, veruit de beste manager uit de clubgeschiedenis, was al actief bij RSCA als sportief manager. Dat werd toen geen succes. Nu krijgt hij een meer ceremoniële rol als uithangbord van de club, wat hem veel beter lijkt te passen.

Coucke droomt van Kindermans

Op termijn zal moeten blijken of zij er wel in slagen de recordkampioen weer naar sportieve successen te leiden. In ieder geval is de achterban enthousiast over de veranderingen. En Coucke kan zichzelf nog populairder gaan maken. Bovengenoemde bronnen beweren namelijk dat de hoofdeigenaar zijn zinnen heeft gezet op een comeback van Jean Kindermans.

De 51-jarige stond jarenlang aan het hoofd van de paars-witte jeugdopleiding en wist in die hoedanigheid heel wat goudhaantjes te lanceren. Kindermans groeide dan ook uit tot een waar clubboegbeeld. Hij kon zich echter ook niet vinden in het beleid van Vandenhaute. Uiteindelijk vertrok hij zelfs naar Antwerp FC, om daar de jeugdopleiding onder zijn hoede te gaan nemen.

Vacature staat open

Nu zou een terugkeer naar Anderlecht dus op tafel liggen. Bij de Great Old ligt Kindermans wel nog onder contract tot medio 2029. Dat maakt zo'n comeback uiteraard niet evident. Toch zou er inmiddels al contact zijn geweest om te polsen naar de situatie. Een eventuele terugkeer lijkt dan ook vooral een project op langere termijn. Anderzijds is Anderlecht momenteel op zoek naar een nieuw hoofd voor de jeugdopleiding. Peter Verbeke vertrekt eind dit jaar en Tim Borguet is inmiddels gepromoveerd tot CEO Sports. Er is dus wel degelijk een vacature open, al zal het niet gemakkelijk om alle partijen (lees: Antwerp) te overtuigen.

Anderlecht doet binnen de drie seizoenen weer mee voor de titel ...

Meest recent

Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

3
3
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

7
7
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

47
47
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

51
51
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

20
20
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

115
115
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

26
26
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

82
82
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

550
550
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

374
374
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

101
101
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

78
78
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

217
217
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

505
505
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

86
86
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

197
197
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

61
61
Verschaeren verklaart transfer: "Hadden goede band bij RSCA"

Yari Verschaeren tekende voor drie jaar bij Sampdoria. Een grote club die is afgegleden, maar terug ...

210
210
Standard en Henry woedend na bizar 'transferspelletje'

Wat is er precies gebeurd met Thomas Henry? De 32-jarige Franse aanvaller van Standard leek deze ...

100
100
Boskamp ziet zorgelijke situatie bij Belgische topclub

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal nog op de voet. 'Bossie' doet dit als analist bij Het ...

225
225
“Burgess? Ik ben niet meteen de grootste fan"

Union SG heeft het achteraan knap lastig sinds Christian Burgess vertrok. De nul houden is plots een ...

73
73
'Lommel SK stunt met transfer bij Ajax'

Lommel SK opende het seizoen met een gelijkspel tegen STVV en dat was dus een zeer goed begin. De ...

79
79
Jonckheere telt af: "De man die we zochten"

KV Kortrijk speelde vorige week verdienstelijk, maar verloor kansloos van Club Brugge. De Kerels ...

232
232
Boskamp over ‘megatransfer': "Natte droom van elke RSCA-fan"

Romelu Lukaku is officieel een speler van Fenerbahçe. Johan Boskamp hoopt dat de 33-jarige ...

413
413
Patro Eisden casht én broedt op plannetje

Patro Eisden verkocht Leandro Rousseau aan La Louvière. Een zeer goede transfer voor beide ...

38
38

Meer sportnieuws