"Belachelijk" - Antwerp dubbel benadeeld na bierbeker-gate

door

De opener van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League is geëindigd in mineur. Nadat er aanhoudend met bekers op het veld werd gegooid, werd de match tussen Standard en Antwerp FC immers gestaakt. Normaal gezien worden de resterende minuten echter begin volgende week afgewerkt.

Ondanks een 1-0-voorsprong in deze sleutelmatch, waren de supporters van de Rouches niet opgezet met het optreden van de arbitrage. Een aantal daarvan gingen echter over de schreef door met drankbekers op het veld te gooien. Zoals het protocol voorschrijft, liet ref Lothar D'Hondt de wedstrijd na eerdere waarschuwingen dan ook een tiental minuten stilleggen.

In de slotfase haalde één onverlaat het echter in zijn hoofd om nog een drankbeker te gooien, dit keer recht op D'Hondt. Die besloot logischerwijs om de wedstrijd definitief te staken. Een drama, ook gezien Standard een cruciale zege op die manier in een forfait-nederlaag zou zien veranderen. Ware het niet dat de regels hier omtrent een tijdje geleden zijn aangepast.

LEES OOK: Woedende Filip Joos eist ontslag van Belgische ref

Antwerp dubbel benadeeld?

Zo worden wedstrijden die gestaakt worden wegens wangedrag van de supporters, daags nadien verder afgewerkt achter gesloten deuren. Dat zal ook nu het geval zijn. Maandag, intussen werd bevestigd om 15u, zullen de overige 2 à 3 minuten (en extra tijd) afgewerkt worden in een leeg Sclessin. De tussenstand, een 1-0-voorsprong voor Standard, blijft op het boord staan.

Analist en Antwerp-boegbeeld Patrick Goots vindt dit echter niet correct. "Want er wordt gewoon een totaal andere matchsituatie gecreëerd. Standard zat – met z’n tienen – op zijn tandvlees en kwam nog amper over de middenlijn. Nu kan het met frisse benen die partij afwerken", klinkt het bij Gazet van Antwerpen. "Tegelijk ziet Antwerp zijn voorbereiding op de topper tegen Club Brugge verstoord worden. Want hoe belachelijk het ook is om voor pakweg acht minuten terug te keren naar Luik, je zal je daar toch tactisch op moeten voorbereiden."

Gevaarlijk precedent

Goots vindt dan ook dat de Great Old een statement moet maken en gewoonweg niet moet komen opdagen. Volgens hem hebben ze toch niets te winnen. En met zo'n statement zou men deze regel, die volgens de analist nergens op slaat, opnieuw onder de loep nemen. "Ik vraag me overigens af of Antwerp hiertegen juridische stappen kan ondernemen. Dit kan namelijk een gevaarlijk precedent scheppen. Een hypothetisch voorbeeld: stel je voor dat in de lente hetzelfde gebeurt in een titelmatch tussen Union en Club Brugge. Op deze manier wil je toch geen kampioenschap zien beslecht worden?", aldus Goots.

Deze regel is niet fair ...

Meest recent

Rampscenario bij Club Brugge: Hayen activeert Plan B

Club Brugge ging zondag vrij kansloos onderuit tegen RSC Anderlecht. In een uitzinnig Lotto Park ...

135
135
Bondsparket roept Stijn Stijnen alwéér op het matje

Geen coach in het Belgisch voetbal die de afgelopen jaren vaker in de clinch lag met het bondsparket ...

26
26
Pech voor Club Brugge: Anderlecht ontsnapt aan rood

RSC Anderlecht won zondag in eigen huis verdiend de topper van Club Brugge. Op de zege viel weinig ...

274
274
Antwerp of Ajax: Overmars hakt knoop definitief door

Dankzij een deugddoende zege tegen La Louvière is de crisis even afgewend bij Antwerp, waar ...

112
112
Na pijnlijke breuk: Ex Rik Verheye deelt pakkend bericht

Na tweeënhalf jaar eindigde onlangs het ogenschijnlijk 'sprookje' tussen Rik Verheye (38) en ...

221
221
De oplawaai te veel? Lavia krijgt triest verdict te horen

De Rode Duivels blazen deze week opnieuw verzamelen. Roméo Lavia zal echter andermaal niet ...

101
101
Club Brugge géén kampioen? Hein stelt scherpe voorwaarde

Nog één speeldag en de heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

204
204
'Garcia onverbiddelijk: pijnlijke reden niet-selectie Smets'

De Rode Duivels willen zich deze interland-periode tegen Liechtenstein en Kazachstan verzekeren van ...

569
569
'Huurdeal met optie: knaltransfer Club Brugge in januari'

Binnen een dikke anderhalve maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Een aantal Belgische ...

530
530
Napoli implodeert: De Bruyne-cijfers schokken Italië

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli de rol moeten lossen aan de top van het ...

152
152
Kopzorgen bij AA Gent: "Het was twéé keer mijn fout"

Een week na de pijnlijke afgang tegen OH Leuven, heeft AA Gent de rug ietwat kunnen rechten. De ...

258
258
'Uitstel van executie: Anderlecht zet Renard op straat'

RSC Anderlecht wist zondag voor het eerst sinds lange tijd nog eens te winnen van Club Brugge. Een ...

490
490
Lardot velt verdict over speeldag 14 in Jupiler Pro League

Afgelopen weekend werd in de Jupiler Pro League speeldag 14 afgewerkt. Naar goede gewoonte ...

141
141
Marc Degryse breekt los: "Ze moeten mij daar niet steken!"

Hij was jarenlang één van de meest elegante aanvallers van het Belgische voetbal, en ...

199
199
Boeckx & Degryse maken Club Brugge met de grond gelijk

Een paar dagen na de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge met de billen bloot op het veld van ...

449
449
De Cat reageert: nieuw contract bij Anderlecht?

RSC Anderlecht boekte zondag een fraaie zege tegen Club Brugge, met Nathan De Cat andermaal als ...

460
460
‘Arsenal in shock: Trossard gooit nu nieuwe contractbom’

Trossard duwt achter de schermen een nieuwe contractbom richting het Arsenal-bestuur. En dat amper ...

181
181
Club Brugge likt zijn wonden: Hayen met groot probleem?

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Anderlecht. Het was een zeer makke prestatie van de ...

296
296
Doku verovert Manchester City: nummer 100 met gouden randje

Jérémy Doku is dé sterspeler van de Rode Duivels. Zeker als Kevin De Bruyne en ...

64
64
Hayen verklaart waar het compleet misliep tegen Anderlecht

Club Brugge bakte er helemaal niks van tegen RSC Anderlecht. Het verloor met 1-0 en dat was meer dan ...

303
303
'Exit Yari Verschaeren: toptransfer krijgt vorm'

Yari Verschaeren lijkt stilaan richting uitgang te worden geduwd. De aanvallende middenvelder komt ...

600
600
Club NXT verrast compleet met komst ex-JPL'er

Club NXT is bezig aan een ronduit dramatisch seizoen in de Challenger Pro League. De Bruggelingen ...

198
198
Anderlecht weldra het PSG van België?

RSC Anderlecht zoekt al jaren naar prijzen. Met Kenneth Bornauw en Michael Verschueren hopen ze ...

601
601
Clement niet naar topclub: "Hij is géén kandidaat"

Ajax verloor afgelopen weekend met 2-1 van FC Utrecht. De titel lijkt nu al weg te zijn in ...

107
107
Hasi vindt succesformule: coach geeft criticasters lik op stuk

RSC Anderlecht won verdiend met 1-0 van Club Brugge. Als er één man opgelucht heeft ...

214
214

Meer sportnieuws