Anderlecht zet groot plan in gang met Bornauw en Verschueren

door
Anderlecht zet groot plan in gang met Bornauw en Verschueren

Kenneth Bornauw en Michael Verschueren zijn aangesteld als de CEO en voorzitter van RSC Anderlecht. Na het sportieve brokkenparcours van Wouter Vandenhaute ligt er heel wat werk op de plank. Wat moeten ze vooral aanpakken de komende weken en maanden?

Commercieel draait Anderlecht bijzonder goed. Daar heeft Bornauw zichzelf veel werk bespaard. Daar moet in principe niets veranderd worden. In het sportieve departement is er heel wat meer werk.

LEES OOK: 'Anderlecht verrast compleet met nieuwe TD'

Eindelijk stabiliteit op Neerpede

De eerste knoop die moet worden doorgehakt: gaan Tim Borguet en Olivier Renard in hun huidige functie blijven? Voorlopig lijkt dat wel te zijn, maar Verschueren en Bornauw zullen hen eerst evalueren de komende maanden. Borguet is CEO Sports en dat vonden velen binnen RSCA te snel. Eerst marketing, dan Neerpede en dan Neerpede plus de visie van de club bewaken. Dat laatste blijft voorlopig zo.

Vandenhaute heeft voor een duiventil gezorgd de afgelopen jaren op Neerpede en bij de eerste ploeg. Bornauw en Verschueren moeten daar nu voor stabiliteit zorgen. Borguet gaat zich onder meer richten op Neerpede. Daar lijkt hij het meest nodig te zijn. Wie weet op termijn in steun met Jean Kindermans (de grote droom van de RSCA-fans)? Dat zou eindelijk voor stabiliteit op Neerpede zorgen.

Er is daar nog enorm veel talent, maar het onbegrijpelijke doorsturen van Kindermans heeft daar toch voor heel wat onrust gezorgd de afgelopen jaren. We haalden het in het verleden al aan toen Anderlecht Mikkel Hemmersman, Henk Mariman en Peter Verbeke plots voorstelde als de nieuwe bazen. We voorspelden toen al dat er te veel hanen op het erf waren. Het is de ziekte van deze tijd in het voetbal: héél veel nieuwe postjes en termen introduceren in het voetbal. Soms is het té. Twee jaar later is iedereen weg. Voorspelbaar. Borguet, een echte RSCA-man, op Neerpede laten blijven (hij was daar nu al betrokken) is een goede zet. Al nemen we aan dat daar nog versterking komt.

Wat met Renard en Hasi?

Dan is er nog de situatie van Olivier Renard. “Toevallig tegen het lijf gelopen”, klonk het bij Vandenhaute. Dat was de waarheid natuurlijk geweld aandoen, want dit borrelde al langer. Jesper Fredberg werd voordien al maanden het leven zuur gemaakt en een dag later na diens ontslag stond Renard er al. Maar die maakte voorlopig geen indruk. Bepaalde media maakten eerder al melding van het feit dat Verschueren niet echt te spreken was over de aanstelling van Renard door Vandenhaute. Benieuwd hoe dat in het seizoen zal verlopen, al zal het vooral Bornauw zijn die zijn werk zal beoordelen.

RSCA werd de afgelopen twee transferperiodes een duiventil inzake transfers. Ingaand werd er sinds januari veel geld uitgegeven voor RSCA Futures en de eerste ploeg. Een A-kern van 35 spelers en toch wel wat veel buitenlands geweld bij RSCA Futures. Bovendien werden belangrijke spelers als Anders Dreyer en Kasper Dolberg niet vervangen. Neen, Renard maakte nog geen geweldige indruk. Er moet snel duidelijkheid komen over zijn positie, want in januari is er al een mercato. Voorlopig blijft hij aan boord. Krijgt hij in januari een laatste kans om zich écht te tonen?

Tot slot is er de positie van Besnik Hasi. Zijn voordeel is dat hij altijd een trouwe dienaar van het huis is geweest. Geen clubicoon, die term wordt toch wel wat te snel gebruikt tegenwoordig. Dat is weggelegd voor mannen als Juan Lozano, Pär Zetterberg, Paul Van Himst, Enzo Scifo en andere kleppers uit het verleden.

Hasi legt voorlopig een zwak rapport voor. Maar omdat er nog veel andere dossiers zijn, is het duidelijk dat dit seizoen stilaan toch als een overgangsseizoen mag aanzien worden. Eentje waarin niemand nog een prijs verwacht, maar wel een Europees ticket. Is de toekomst er eentje met Hasi? Dat zal hij de komende weken moeten afdwingen met beter voetbal en goede resultaten.

Gaat er dit seizoen nog veel veranderen in het sportieve departement?

Meest recent

'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

25
25
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

122
122
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

196
196
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

83
83
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

69
69
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

165
165
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

343
343
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

141
141
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

335
335
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

119
119
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

178
178
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

163
163
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

244
244
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

630
630
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

160
160
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

271
271
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

67
67
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

227
227
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

110
110
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

164
164
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

344
344
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

301
301
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

154
154
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

358
358
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

261
261

Meer sportnieuws