Wraak Hubert: Union deelt flinke sneer uit aan Anderlecht

door
Wraak Hubert: Union deelt flinke sneer uit aan Anderlecht

David Hubert werd bij Union SG aangesteld als de opvolger van Sebastien Pocognoli. Die laatstgenoemde koos voor een uitdaging bij het Franse AS Monaco. Hubert was eerder al actief bij grote rivaal RSC Anderlecht en Oud-Heverlee Leuven.

Bij beide clubs ging het grondig mis en werd hij de laan uitgestuurd. Vooral zijn ontslag bij Anderlecht was pijnlijk. Nu krijgt hij aldus een verrassende kans bij de landskampioen en leider van de Jupiler Pro League. CEO Philippe Bormans reageerde tegenover Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Flinke sneer

Hubert was hoofdtrainer bij Anderlecht en OHL, maar daar kreeg hij de motor niet op stoom. Bormans deelde vervolgens een flinke sneer uit. “Hier staat de ploeg al op de rails", klonk het pittig. "David moet het werk voortzetten en zijn eigen accenten leggen. Hij komt terecht in een stabiele, hechte groep met mensen die hem zullen ondersteunen. Met dat fundament kan hij aan de slag om elke week het maximale uit de groep te halen.”

Bormans legde ook de keuze voor Hubert uit. De Belgische T1 kent de Jupiler Pro League uiteraard al goed. “Het was niet doorslaggevend, maar wel een belangrijk pluspunt. Zeker in deze fase van het seizoen, met de Champions League erbij, verkort dat de aanpassingsperiode aanzienlijk. We hebben er het volste vertrouwen in. Een jaar geleden kozen we ook voor een trainer zonder ervaring— toen vonden velen dat vreemd, maar dat bleek achteraf een goeie beslissing.”

Veel potentie

Volgens Bormans heeft Hubert het in zich om een grote trainer te worden. “Wij zoeken altijd naar mensen die gedreven zijn, willen leren en vooruit willen. Een echte ster — op of naast het veld — past niet bij Union. Wij blijven trouw aan onze manier van werken en zoeken mensen die daarin geloven. David Hubert is nog geen grote coach, maar hij hééft het potentieel om dat te worden.”

Denk jij dat Hubert zal slagen bij Union SG?

Meest recent

‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

6
6
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

21
21
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

40
40
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

42
42
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

211
211
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

52
52
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

215
215
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

90
90
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

545
545
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

362
362
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

97
97
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

469
469
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

531
531
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

840
840
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

154
154
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

111
111
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

134
134
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

169
169
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

199
199
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

73
73
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

254
254
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

90
90
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

101
101
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

560
560
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

479
479

Meer sportnieuws