De Rode Duivels staan onder druk in de WK-kwalificatiepoule. In eigen huis werd er 0-0 gelijkgespeeld tegen Noord-Macedonië. De manschappen van bondscoach Rudi Garcia zijn nog steeds op koers voor het WK, maar een nederlaag in Wales betekent een ramp.
België staat momenteel tweede achter Noord-Macedonië met een wedstrijd minder gespeeld. Drie punten in Wales zou de leidersplaats betekenen én een grote stap richting het WK. Analist Hein Vanhaezebrouck velde zijn eerlijke oordeel tegenover Het Nieuwsblad.
LEES OOK: Vanhaezebrouck geeft Garcia tip: deze spits tegen Wales?
Knopen GarciaGarcia had heel wat knopen door te hakken tegen Noord-Macedonië. “Zijn keuzes vooraf kon ik snappen. Trossard als valse negen vond ik wel de moeite om eens te proberen. Trossard heeft al bewezen de goal te weten staan, alleen kwam hij weinig in een schietpositie.”
Ook de keuzes voor Alexis Saelemaekers en Nicolas Raskin kon HVH wel smaken. “Saelemaekers deed het goed, Raskin op het middenveld ook. Ik was heel blij dat hij nu eindelijk in het stadion kon spelen waar ik hem destijds voor naar Gent had gehaald, om misschien de vervanger van Kums te worden.”
Garcia afgemaakt
Maar toch schoot HVH de bondscoach ook af. “Wat me enorm opviel was dat we weinig gestalte in de ploeg hadden, zeker op standaardsituaties. Debast bleef bovendien achterin als restverdediging bij spelhervattingen. Dat vond ik al de eerste rare keuze. En dan kwamen de wissels. Die vond ik moeilijk om te begrijpen.”
Ook de wissels van Garcia vielen niet in de smaak bij Vanhaezebrouck. Zo werd Hans Vanaken eraf gehaald voor Amadou Onana en gingen Castagne en Cuypers eraf voor Seys en Meunier. "Wil je nog meer gestalte met Meunier, breng hem dan vroeger dan de 89ste minuut. En De Cuyper moet je er ook niet afhalen, want hij heeft een betere voorzet dan ‘Seyske’. Rare wissels.”