Vanhaezebrouck schiet Garcia af: “Raar en onbegrijpelijk”

206 stemmen
Vanhaezebrouck schiet Garcia af: “Raar en onbegrijpelijk”

De Rode Duivels staan onder druk in de WK-kwalificatiepoule. In eigen huis werd er 0-0 gelijkgespeeld tegen Noord-Macedonië. De manschappen van bondscoach Rudi Garcia zijn nog steeds op koers voor het WK, maar een nederlaag in Wales betekent een ramp.

België staat momenteel tweede achter Noord-Macedonië met een wedstrijd minder gespeeld. Drie punten in Wales zou de leidersplaats betekenen én een grote stap richting het WK. Analist Hein Vanhaezebrouck velde zijn eerlijke oordeel tegenover Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Knopen Garcia

Garcia had heel wat knopen door te hakken tegen Noord-Macedonië. “Zijn keuzes vooraf kon ik snappen. Trossard als valse negen vond ik wel de moeite om eens te proberen. Trossard heeft al bewezen de goal te weten staan, alleen kwam hij weinig in een schietpositie.”

Ook de keuzes voor Alexis Saelemaekers en Nicolas Raskin kon HVH wel smaken. “Saelemaekers deed het goed, Raskin op het middenveld ook. Ik was heel blij dat hij nu eindelijk in het stadion kon spelen waar ik hem destijds voor naar Gent had gehaald, om misschien de vervanger van Kums te worden.”

Garcia afgemaakt

Maar toch schoot HVH de bondscoach ook af. “Wat me enorm opviel was dat we weinig gestalte in de ploeg hadden, zeker op standaardsituaties. Debast bleef bovendien achterin als restverdediging bij spelhervattingen. Dat vond ik al de eerste rare keuze. En dan kwamen de wissels. Die vond ik moeilijk om te begrijpen.”

Ook de wissels van Garcia vielen niet in de smaak bij Vanhaezebrouck. Zo werd Hans Vanaken eraf gehaald voor Amadou Onana en gingen Castagne en Cuypers eraf voor Seys en Meunier. "Wil je nog meer gestalte met Meunier, breng hem dan vroeger dan de 89ste minuut. En De Cuyper moet je er ook niet afhalen, want hij heeft een betere voorzet dan ‘Seyske’. Rare wissels.”

Heeft Vanhaezebrouck hier gelijk?

Meest recent

Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

0
0
Conceição verklapt: "Kreeg die Belgische aanbieding"

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

12
12
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

10
10
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

83
83
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

48
48
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

109
109
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

18
18
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

183
183
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

138
138
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

705
705
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

912
912
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

323
323
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

176
176
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

251
251
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

188
188
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

56
56
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

150
150
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

80
80
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

172
172
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

102
102
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

40
40
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

73
73
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

118
118
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

84
84
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

168
168

Meer sportnieuws