'Kassa rinkelt bij Union: Pocognoli out, De Mil in?'

222
'Kassa rinkelt bij Union: Pocognoli out, De Mil in?'

Als een donderslag bij heldere hemel blijkt Sébastien Pocognoli op weg naar de uitgang bij Union. De 38-jarige kampioenenmaker is op weg naar AS Monaco, waar hij Adi Hütter moet opvolgen en na Philippe Clement de tweede Belgische trainer wordt. Zelf moeten de Brusselaars dan weer voor de vierde keer op rij op zoek naar een vervanger voor hun succescoach.

Met enige vertraging volgt Pocognoli, die Kevin Mirallas meeneemt, aldus het voorbeeld van Felice Mazzu, Karel Geraerts en Alexander Blessin. Zij hielden het eveneens na één seizoen alweer voor bekeken in het Dudenpark, waar Pocognoli afgelopen zomer reeds op de nodige interesse kon rekenen en zijn aflopend contract daarom naar verluidt bewust niet meer verlengde.

LEES OOK: Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

Poco naar Monaco

Op die manier wilde hij de deur op een kier houden voor eventueel interessante aanbiedingen. Ondanks de recente pandoering tegen Club Brugge dient zich met AS Monaco nu wel degelijk een fraaie stap hogerop aan. Nadat ze zopas al naast Edin Terzic en Sergio Conceiçao grepen blijken de Monegasken bovendien ook bereid om diep in de buidel te tasten voor Pocognoli.

Met zijn overstap is volgens diverse bronnen een afkoopsom van ongeveer één miljoen euro gemoeid. Centen die Union goed kan gebruiken in de zoektocht naar een vervanger. In de oefenpot tegen Patro Eisden nam donderdag assistent Bart Meert ad-interim de honneurs waar, maar de bedoeling blijkt toch om tijdens de interlandbreak al een definitieve opvolger aan te werven.

Union wil De Mil

Het Nieuwsblad bevestigt dat Rik De Mil bovenaan de shortlist staan om die vacature te vullen. Al lijkt hem losweken bij Charleroi, toevallig de volgende tegenstander, volgens Het Laatste Nieuws gemakkelijker gezegd dan gedaan. "Evident wordt dat niet. Hij ligt nog onder contract tot juni 2027 en CEO Mehdi Bayat is een onvoorwaardelijke liefhebber van De Mil en diens werkwijze."

"Toen Antwerp in de zomer concrete interesse toonde in zijn coach, wilde hij twee miljoen euro van de Great Old. Een som die zij niet wilden/konden betalen. De vraag is nu of Bayat deze keer inschikkelijker zal zijn. Union had gisteren weliswaar nog geen contact opgenomen met de Karolo's", hoeven we vanuit Mambourg alleszins nog niet meteen witte rook te verwachten.

Veto van Bayat?

"Bovendien lijken ze niet te zullen doorduwen, mocht Bayat 'neen' zeggen", klinkt het verder nog. Vermits hij zijn succestrainer liever niet tijdens het seizoen ziet vertrekken lijkt de kans momenteel dan ook vrij klein dat De Mil, die zo zelf wel een uitgelezen kans zou laten liggen om op het allerhoogste niveau aan de slag te gaan, de schoenen van Pocognoli zal vullen. Wordt vervolgd.

Wie is volgens u een betere trainer?

Meest recent

Deschacht geeft Anderlecht drie concrete transfertips

Anderlecht moet volgens Olivier Deschacht nog maar eens de transfermarkt op. De Brusselaars moeten ...

13
13
Eberl komt met straf nieuws over Kompany en Man City

De aanstelling van Vincent Kompany als trainer van Bayern München was allesbehalve een ...

10
10
Dramatisch rapport: Sibierski stort Anderlecht afgrond in

Momenteel bevindt vooral Vitor Bruno zich in het oog van de storm, maar de huidige crisis bij RSC ...

114
114
‘Club Brugge gooit handdoek: Seys vertrekt naar droomclub’

Club hield Joaquin Seys deze zomer nog met alle macht in Brugge, maar lang gaat dat niet meer ...

198
198
Van Bommel aan zet: nu of nooit voor kandidaat-Rode Duivel?

Bij zijn vuurdoop als Belgisch bondscoach haalde Mark van Bommel slechts enkele nieuwe namen bij de ...

46
46
Bart Verhaeghe is het grondig beu: "Stop ermee!"

Bart Verhaeghe heeft er genoeg van. De voorzitter van Club Brugge liet zich opvallend scherp uit ...

45
45
'Club Brugge transfermarkt op: topprioriteit al bekend'

Dankzij de goed gevulde bankrekening hoeft Club Brugge niet te verkopen, maar elke zomer zoeken er ...

230
230
Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

In de Jupiler Pro League is straks alweer speeldag 10 aangebroken. Via de officiële kanalen ...

37
37
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

330
330
Bruno blijft puzzelen: nieuw spitsenduo Anderlecht?

Met het mes op de keel krijgt RSC Anderlecht zaterdag Westerlo over de vloer. Mits een nieuwe ...

245
245
Leko luidt alarmbel bij Club Brugge: "Spelen met vuur"

Het straffe parcours in de Champions League kost Club Brugge voorlopig geen punten in eigen land. ...

279
279
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

1036
1036
'Blessurecrisis bij Barça: Laporta gaat voor wereldkampioen'

FC Barcelona begon flitsend aan het seizoen, maar botste in de laatste week op zijn limieten. In de ...

44
44
Francis vreest nieuwe bom in transferwereld? "Binnen 10 jaar"

De voorbije jaren kwam het transfersysteem in het mondiale voetbal stevig onder druk te staan. In ...

58
58
Nainggolan vrijdag voor de rechter: waarvan wordt hij verdacht?

Radja Nainggolan beleeft een woelig seizoen bij Patro Eisden, want de resultaten van de ploeg vallen ...

62
62
Van Himst: "Ze hebben hem bij Anderlecht een vuile loer gedraaid"

Bij Anderlecht rekenen ze nog steeds hard op Neerpede om talent te leveren aan de A-ploeg én ...

283
283
Kompany krijgt zeer heldere opdracht van Bayern-bestuur

Vincent Kompany mag dan wel ontslagen zijn uit het ziekenhuis, maar op de bank moeten we hem ...

58
58
'Godts krijgt geweldig nieuws van PSG én privé'

Mika Godts versierde vorige zomer een absolute droomtransfer, want na een sensationeel seizoen bij ...

298
298
Union vernieuwt sneller dan verwacht: Hubert velt oordeel

De voorbije jaren bleek het elk seizoen het lot van Union dat het zijn elftal grondig moest ...

64
64
Waalse pers slaat alarm bij Duivels: Van Bommel moet ingrijpen

Volgende week is Mark van Bommel weer aan zet, want dan moet hij zijn selectie bekend maken voor de ...

220
220
TRANSFERUURTJE: 'Standard liet topper liggen, dubbele exit Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

96
96
‘Standard moet verkopen: zestal voor miljoenenjackpot’

Standard Luik vocht de afgelopen jaren tegen financiële malaise. Het ergste lijkt voorbij, maar ...

190
190
Marc Coucke getroffen door spijkerharde beslissing

Voor Coucke zijn het niet meteen de leukste weken. De zakenman kreeg onlangs dan wel goed nieuws in ...

135
135
Vrancken zet Schotland op stelten: rel met grote rivaal

Het Hearts van Wouter Vrancken speelde 2-2 gelijk tegen Rangers. De Schotse revelatie van vorig ...

76
76
"Als ik het kon overdoen, had ik niet bij Standard getekend"

Standard zit niet bepaald in blakende vorm de laatste weken, want het kijkt intussen al tegen vier ...

126
126

Meer sportnieuws