Standard dubbel genekt? Analisten fileren fase-Coosemans

549 stemmen
Standard dubbel genekt? Analisten fileren fase-Coosemans

RSC Anderlecht heeft de tweede interland-break van het seizoen kunnen inzetten op een derde plaats in het Jupiler Pro League-klassement. De recordkampioen pakte zondag immers de volle buit tegen grote rivaal Standard. Bij de Luikenaars plaatste men wel bedenkingen bij enkele discutabele fases.

Er viel na de zogenaamde 'Clasico' heel wat te doen omtrent de niet-gegeven rode kaart van Nilson Angulo. Inmiddels liet het Referee Department ook verstaan dat de flankaanvaller van Anderlecht wel degelijk had moeten uitgesloten worden. Maar ook over het afgekeurde doelpunt van Ibrahim Karamoko viel één en ander over te zeggen.

De verdediger van Standard leek in de tweede helft voor de gelijkmaker te zorgen met een rake kopbal. Zijn doelpunt werd echter meteen afgekeurd. Zo was de wedstrijdleiding van oordeel dat doelman Colin Coosemans bewust gehinderd werd door Henry Lawrence, waardoor de doelman zijn taken niet naar behoren kon uitvoeren.

LEES OOK: Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Correct volgens Lardot

In de herhalingen is dat contact ook duidelijk te zien. Maar ex-ref Serge Gumienny wierp in zijn analyse bij Het Belang van Limburg toch een ander licht op de zaak. "Als je de fase in zijn geheel bekijkt, zal je zien dat het Coosemans is die bewust zijn tegenstander opzoekt en begint met duwen en trekken. Coosemans begaat hier de overtreding, maar ref en VAR baseren zich voor hun beslissing alleen op het einde van de actie."

Werd Standard dan voor een tweede keer bestolen? Volgens scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot niet. Die besprak de bewuste fase met Patrick Stein (DAZN). "De speler van Standard mocht daar staan, het is niet zijn positie waarvoor hij bestraft werd. Wel voor zijn attitude die de doelman verhindert een actie te maken. Volgens Lardot is op de beelden ook te zien hoe de speler geen intentie heeft om de bal te spelen, enkel om de doelman te blokkeren", aldus Stein bij La Tribune.

Coosemans duidelijk gehinderd

Ook de aanwezige analisten in de Waalse voetbaltalkshow vonden dat de wedstrijdleiding het bij deze fase wel aan het langste einde had. "Je raakt de doelman niet aan in die zone. Dat is altijd een fout", stelt Philippe Albert. "Er wordt gezegd dat Coosemans eerst gaat duwen. Neen. Je ziet dat hij eerst geblokkeerd wordt en op het einde van die actie probeert hij zich te verdedigen door terug te duwen", vult Nordin Jbari aan. "De bedoeling van Coosemans is om voor de bal te gaan en hij wordt daarvan tegengehouden", besluit Albert.

Het doelpunt werd terecht afgekeurd ...

Meest recent

Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

5
5
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

15
15
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

51
51
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

25
25
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

38
38
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

30
30
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

100
100
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

136
136
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

55
55
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

35
35
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

60
60
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

350
350
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

357
357
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

224
224
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

191
191
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

239
239
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

496
496
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

131
131
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

74
74
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

120
120
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

569
569
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

109
109
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

388
388
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

205
205
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

203
203

Meer sportnieuws