Oud-refs overduidelijk: Standard bestolen op Anderlecht?

537 stemmen
Oud-refs overduidelijk: Standard bestolen op Anderlecht?

De clash van zondagmiddag tussen RSC Anderlecht en Standard (1-0) leverde niet het gewenste spektakel op, maar aan controverse andermaal geen gebrek. Zo waren de Rouches niet te spreken over de wedstrijdleiding. Met name de niet-gegeven rode kaart voor Nilson Angulo deed de gemoederen oplaaien.

De Luikenaars hadden hun bedenkingen bij verschillende fases. Zo vond men dat de gelijkmaker van Ibrahim Karamoko veel te makkelijk werd afgekeurd na een vermeende fout op Colin Coosemans. Ook bij de tweede gele kaart van diezelfde Karamoko werden bedenkingen geplaatst. Al leek dat toch vooral een domme reactie van de verdediger zelf.

LEES OOK: ‘Romano meldt Lukaku-nieuws: club haakt af, één favoriet’

Angulo ontsnapt aan rood

Maar vooral de fase halfweg de eerste deed heel wat stof opwaaien. Na een duel aan de zijlijn ging Marco Ilaimaharitra tegen de grond. Angulo probeerde hem vervolgens het leer te ontutselen, maar de middenvelder was eerder bij de bal. En zo ging de aanvaller vol door met zijn studs op het scheenbeen van zijn tegenstander.

De Ecuadoraan kwam echter weg met een gele kaart. Een beslissing waar ook de VAR zich achter schaarde. Standard-coach Vincent Euvrard begreep er niets van. "Voor mij was dat duidelijk rood. Het was een agressieve actie, met de voet vooruit en zonder intentie om de bal te spelen. Ik ben misschien niet objectief, maar ik denk dat rood hier wel op zijn plaats was."

Opzettelijke brutaliteit

En de coach krijgt nu ook gelijk van enkele oud-scheidsrechters. "Volgens mij is dit rood zonder ook maar enige discussie", stelt Stéphane Breda bij SudPresse. "Hij brengt de fysieke integriteit van de Standard-speler in gevaar. Hij zit volledig op de enkel van de Rouche en miste zijn interventie volledig. Heeft de VAR geoordeeld dat er te weinig intensiteit was omdat Angulo niet in een loopactie zat en de tegenstander al op de grond lag?"

Ook Serge Gumienny vindt dat enkel rood op zijn plaats was. "Dit was niet zomaar een ongelukkig contact, zoals Van Helden tegen Genk. Dit was een opzettelijke brutaliteit. Hij gaat met opzet op de enkel van zijn tegenstander staan en heeft geen enkele intentie om de bal te spelen. Dat Van Driessche de ernst van deze overtreding niet meteen correct inschatte, wil ik nog begrijpen, maar dan had de VAR hem altijd naar het scherm moeten roepen", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

'Standard siddert: sterkhouder alnog weg?'
'Standard siddert: sterkhouder alnog weg?'
266

De VAR had moeten ingrijpen om Angulo rood te geven ...

Meest recent

Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

61
61
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

117
117
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

204
204
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

49
49
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

130
130
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

79
79
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

251
251
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

135
135
Mannaert onthult: “Al voor WK met Mark van Bommel gesproken”

De Rode Duivels hebben kennisgemaakt met Mark van Bommel als bondscoach. De Nederlander gaf een ...

59
59
‘Romano meldt Lukaku-nieuws: club haakt af, één favoriet’

Romelu Lukaku houdt de gemoederen op de zomermercato bezig. De Rode Duivel is op weg naar de exit ...

201
201
Compper trekt vol de kaart van de jeugd bij Antwerp

Marvin Compper begint aan zijn eerste test als trainer van Royal Antwerp FC. De 41-jarige ...

195
195
Thorup kondigt vertrekker aan: update over Adedeji-Sternberg

KRC Genk kan zich dit seizoen volledig focussen op de competitie. De Limburgers spelen geen Europees ...

829
829
Jonckheere snoert iedereen de mond bij KV Kortrijk

KV Kortrijk neemt het vrijdagavond op tegen Club Brugge. De eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

166
166
Van Bommel slaat meteen terug op heet hangijzer bij Duivels

Mark van Bommel gaf een eerste persconferentie als nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De ...

273
273
De Mil grijpt hard in bij KAA Gent voor KV Mechelen

KAA Gent neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro League op tegen KV Mechelen. De Buffalo’s ...

249
249
'Oude bekende blijft aandringen voor Verschaeren'

In heel wat landen staat de start van de competitie stilaan echt voor de deur, maar Yari Verschaeren ...

356
356
Van Bommel doet plan met Courtois uit de doeken

De Rode Duivels beginnen eind september aan hun campagne in de Nations League met een nieuwe ...

189
189
Talenten tekenen bij Anderlecht, KV Mechelen en Kortrijk

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League wordt om 20u45 officieel op gang getrapt, maar de meeste ...

76
76
'Strijd Lukaku los: ook deze topclub probeert'

Romelu Lukaku vertrok niet mee op stage met Napoli en dat lijkt ervoor gezorgd te hebben dat de ...

199
199
Pro League dient Vitor Bruno meteen van antwoord

Voor Anderlecht breken drukke weken aan, want tot het einde van de maand zullen ze de voorrondes van ...

255
255
Van Bommel geeft aan hoe hij Rode Duivels wil laten spelen

Bij de KBVB hakten ze na het WK een harde knoop door, want ondanks dat hij zijn doelstellingen ...

201
201
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voor Romback, zesde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

337
337
‘Jackpot OHL voor supertalent: Feyenoord lonkt’

Oud-Heverlee Leuven heeft enkele jonge spelers in de rangen, maar het grootste talent is misschien ...

74
74
‘Straffe wending: verrassende club in pole voor Lukaku’

Romelu Lukaku is naarstig op zoek naar een oplossing voor zijn penibele situatie in Napels. De ...

282
282
‘Nieuwe topclub voor Mika Godts: PSG schiet in actie’

Mika Godts kende een persoonlijk wonderseizoen bij Ajax en deze zomer staat de buitenspeler voor een ...

170
170

Meer sportnieuws