‘Volgende knaltransfer Antwerp is al op komst’

942
‘Volgende knaltransfer Antwerp is al op komst’

Royal Antwerp FC verkoopt elke mercato spelers om financieel gezond te blijven. The Great Old wil zelfbedruipend worden en daarvoor worden de sterkhouders vaak in de etalage gezet. Er kwamen ook enkele nieuwe gezichten op de Bosuil afgelopen zomer.

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Antwerp en de middenvelder is een belangrijke pion van Stef Wils geworden. Voormalige coach Jimmy De Wulf sprak met Het Nieuwsblad over Somers.

LEES OOK: Antwerp-pion flirt plots met buitenlandse transfer

Dat klopt gewoon niet

Somers (26) voelde zich volgens De Wulf klaar voor een volgende stap. “De volgende stap zetten, los van zijn verankering en van zijn huis en thuis, en kijken wat er om de hoek ligt, was wel belangrijk voor Thibo. Hij is geen Messi, maar hij is wie hij is. Soms hoor je weleens dat hij geen man voorbij kan, maar dat klopt gewoon niet. Hij zal dat niet in twintig overstapjes doen, maar wel op een nuchtere, realistische manier.”

De Wulf vindt ook dat Somers zeer ambitieus is en mogelijk kijkt hij al snel naar de stap naar het buitenland. “Thibo gaat geen enkele moeilijkheid uit de weg. Hij is een harde werker, een bezige bij die zowel op als naast het veld de hele tijd actief moet zijn. Thibo is ook heel ambitieus en geeft daarom nooit op. Hij maakt zijn borst steeds nat en dat zorgt op elke training en in elke match voor de beste fysieke data.”

Knaltransfer op komst 

Somers en Antwerp zijn volgens De Wuf een goede match. “Voor een coach is het zalig werken met iemand zoals Thibo. Hij is dankbaar voor de tips die je hem geeft en de tijd die je investeert in hem. Hij is altijd al een voorbeeld geweest en is op zijn manier ook een leider. Niet met grote woorden, maar door inzet en voorop te gaan in de strijd. Daarom was ik ook niet verbaasd dat een club zoals Antwerp hem kwam halen.”

Een volgende uitgaande knaltransfer van Antwerp staat alvast voor de deur. “Speler en club passen bij mekaar, vind ik. Ik denk zelfs niet dat Antwerp een eindstation hoeft te zijn voor hem. Ook buitenlandse clubs kunnen een type als Thibo goed gebruiken en dan zal ook blijken dat hij echt een dankbare jongen is om mee te werken.” Somers heeft nog een contract tot 2028 op de Bosuil met een marktwaarde van 2,5 miljoen euro. Antwerp legde zelf 1,5 miljoen euro op tafel.

Thibo Somers moet snel de stap naar het buitenland zetten...

Meest recent

Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

446
446
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

14
14
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

169
169
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

38
38
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

23
23
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

101
101
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

217
217
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

49
49
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

47
47
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

171
171
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

217
217
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

202
202
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1175
1175
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

113
113
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

46
46
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

311
311
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

85
85
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

68
68
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

33
33
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

68
68
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

48
48
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

83
83
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

30
30
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

181
181
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

367
367

Meer sportnieuws