Nieuwe transferbom bij Club: "De grote clubs komen voor hem"

door
Nieuwe transferbom bij Club:

In de Champions League gaat Club Brugge dinsdagavond op bezoek bij Atalanta BC. De spelers krijgen zo opnieuw een ideaal podium om zich in de kijker te spelen van de Europese scouts. Vandaar dat de afwezigheid van Raphael Onyedika extra spijtig is.

De Nigeriaanse international verdedigt inmiddels al sinds de zomer van 2022 de kleuren van Club Brugge. Dat betaalde toen net geen 10 miljoen euro om de middenvelder over te nemen van FC Midtjylland. Daarmee is Onyedika tot op heden nog steeds de vierde duurde aanwinst ooit bij de Belgische vicekampioen.

Maar inmiddels toonde hij zich die investering wel waard. Zo groeide Onyedika al snel uit tot een vaste basiskracht bij Blauw-Zwart. Onder Ronny Deila dreigde hij even op een zijspoor te belanden, maar in het voorbije seizoen was hij opnieuw een sleutelspeler in het elftal van Nicky Hayen. Ook op Champions League-niveau maakte hij flink indruk.

LEES OOK: Club Brugge in rouw: zwaar verdict Onyedika bekend

Beresterke seizoensstart

Een mooie transfer lijkt dan ook onvermijdelijk. In de zomer van 2024 was Galatasaray al een keertje erg concreet, tijdens de voorbije mercato drukte vooral Eintracht Frankfurt door. Maar uiteindelijk bleef een doorbraak telkens uit. Onyedika wist zich vervolgens wel netjes te herpakken en bleef zijn sportieve verplichtingen probleemloos nakomen.

De voorbije weken haalde hij zelfs een absoluut topniveau. Jammer genoeg viel de middenvelder uit in de inhaalwedstrijd tegen KVC Westerlo en staat hij enkele weken aan de kant. Heel wat waarnemers zijn het erover eens dat dit een enorme aderlating is, zo'n speler vervang je niet op één twee drie. Een mening die ook Hein Vanhaezebrouck deelt.

Toptransfer onvermijdelijk

De analist is dan ook diep onder de indruk van Onyedika's prestaties. Hij voorspelt dat de Nigeriaanse analist, als hij straks weer fit is, nog van cruciaal belang zal worden en zich vervolgens mag opmaken voor een absolute toptransfer. "Hij speelt momenteel op de tippen van zijn kunnen. Hij heeft ook geleerd uit zijn fouten van vorig seizoen. Geweldig hoe hij evolueert. Het is verbazend dat hij in de zomer niet is vertrokken. Maar wees maar zeker dat ze voor hem zullen komen. En als hij het in de Champions League blijft doen, dan gaan de grote ploegen komen", aldus Vanhaezebrouck bij Sjotcast.

Onyedika is de beste controlerende middenvelder in de Jupiler Pro League ...

Meest recent

Verschroeiend STVV-statement: Genk-fans én Visser afgemaakt

Sint-Truiden VV ging afgelopen speeldag onderuit tegen KRC Genk in de Limburgse derby. De wedstrijd ...

20
20
Refs speeldag 10 bekend: klassieker én titeltopper

Speeldag 10 van de Jupiler Pro League is op komst en naar goede gewoonte werden de scheidsrechters ...

15
15
Dimata neemt revanche op Kompany en haalt ferm uit

Vincent Kompany had Landry Dimata onder zijn vleugels tijdens zijn periode als hoofdtrainer bij RSC ...

65
65
Drama voor Garcia en Rode Duivels in de maak?

De Rode Duivels verloren al een paar talenten door een dubbele nationaliteit. Zo kozen onder meer ...

56
56
‘Anderlecht schiet in actie, transferstrijd barst los’

De zomertransferperiode is voorbij, maar er wordt al uitgekeken naar de wintermercato. Zo is er nog ...

190
190
Posterboy CDK opent deuren voor Club Brugge

De jeugdopleiding van Club Brugge werd jarenlang beschimpt, maar de afgelopen twee jaar werd Club ...

105
105
Tom Waes onder vuur: vlijmscherpe uithaal verrast iedereen

Tom Waes belandde een klein jaar geleden in een gigantische storm. Het VRT-gezicht veroorzaakte een ...

77
77
'Anderlecht haalt opgelucht adem: transfer in januari'

RSC Anderlecht slaagde er afgelopen zomer niet in om een oplossing te vinden voor verschillende ...

201
201
Nieuwe transferbom bij Club: "De grote clubs komen voor hem"

In de Champions League gaat Club Brugge dinsdagavond op bezoek bij Atalanta BC. De spelers krijgen ...

243
243
'De Bruyne opent Doos van Pandora: zware gevolgen dreigen'

In de Champions League wil SSC Napoli woensdagavond tegen Sporting CP zijn eerste punten van de ...

415
415
Hasi speelt met vuur bij Anderlecht: "On-be-grijpelijk"

RSC Anderlecht blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Slechts enkele dagen na de thuiszege ...

206
206
Extra geurtje aan zege Genk? Defour spreekt duidelijke taal

De Limburgse derby tussen STVV en KRC Genk deed afgelopen weekend heel wat stof opwaaien. Racing ...

185
185
Herman Brusselmans vecht hevig tegen financiële afgrond

De altijd uitgesproken en excentrieke Herman Brusselmans laat opnieuw van zich horen — maar ...

138
138
Hein ly-risch: "Hij is de beste speler van België én Nederland"

De twee Belgische ploegen moeten dit weekend weer vol aan de bak in de Champions League. Club Brugge ...

701
701
Anderlecht-Standard: De Wilde duidt winnaar nu al aan

RSC Anderlecht bleef afgelopen weekend op een 1-1-gelijkspel steken na een povere wedstrijd op het ...

325
325
De Bruyne is woest: breekt Conte met zijn sterspeler?

Kevin De Bruyne kookt na twee snelle wissels in twee weken: eerst het “noodoffer” na ...

271
271
STVV-Genk escaleert alwéér: draconische acties op tafel

KRC Genk pakte zondagmiddag de volle buit op het veld van STVV, maar die Limburgse derby deed heel ...

208
208
Crisis Antwerp om de hoek: ontslag Wils in de maak?

De tweede interland-break van het seizoen staat voor de deur. En dat is meestal niet zo'n aangename ...

346
346
Conte vs. De Bruyne: Italiaanse analisten kiezen kant

SSC Napoli ging zondagavond op het veld van AC Milan meteen onderuit in zijn eerste topwedstrijd van ...

267
267
Atalanta-Club: Hayen hakt laatste knopen door in basiself

Dinsdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase van de Champions League op gang getrapt. ...

237
237
FIFA mept Broos knock-out: rampscenario Zuid-Afrika

Hugo Broos is momenteel de bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester hoopt het ...

131
131
‘Hayen zit met stevig Club-dilemma vlak voor Atalanta’

Club Brugge neemt het dinsdag op tegen Atalanta in de Champions League. Kan Blauw-Zwart de stunt van ...

228
228
Vandenbempt spreekt Club resoluut tegen: “Snap ik niet”

Club Brugge won afgelopen speeldag van Standard Luik, maar Blauw-Zwart had het niet gemakkelijk ...

310
310
'Garcia praat mond voorbij: verrassende debutant onthuld'

Bondscoach Rudi Garcia maakt vrijdag de selectie van de Belgische nationale ploeg bekend en in de ...

194
194
‘Vreven gaat los in kleedkamer ref: zware schorsing dreigt'

KSC Lokeren stond vorig seizoen dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen moet ...

341
341

Meer sportnieuws