Hasi houdt adem in: Anderlecht maand zonder De Cat?

door
Hasi houdt adem in: Anderlecht maand zonder De Cat?

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Bovenop de tegenvallende resultaten dreigt Besnik Hasi het namelijk opnieuw even zonder Mario Stroeykens te moeten stellen, al is dat misschien nog wat voorbarig. Op het middenveld baart intussen ook een andere sterkhouder zorgen. Zij het wel om heel andere redenen.

Het Laatste Nieuws merkt op hoe Hasi mogelijk een maand niet op Nathan De Cat hoeft te rekenen. Tussen 3 en 27 november nemen de nationale U17 namelijk deel aan het WK in Qatar. Vermits hij een van de sterkhouders is in Bob Browaeys zijn selectie dreigt het 17-jarig product van eigen kweek zo enkele wedstrijden te zullen missen.

Vermits de Belgen op 30 oktober naar Qatar reizen zou De Cat in dat geval al zeker moeten passen voor de confrontaties tegen KV Mechelen en vooral Club Brugge. Indien ze hun poule met Argentinië, Tunesië en Fiji overleven en het tot de kwartfinale schoppen mag daar tevens nog het duel tegen La Louvière aan worden toegevoegd.

LEES OOK: Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Discussie rond De Cat

Mits een plekje in de finale komt allicht zelfs de derby tegen Union te vroeg. Anders dan Ali Maamar en Anas Tajaouart, momenteel met Maroko actief op het WK U20 in Chili, ziet Paars-Wit hem dan ook liever niet gaan. "Als het enkel en alleen van Anderlecht afhangt, dan blijft hij in Brussel", heeft men in Neerpede liever dat hij thuis blijft.

Hoewel er op papier voldoende alternatieven voorhanden zijn op zijn positie heeft De Cat dan ook een vaste basisplaats te pakken. Daarnaast zou Anderlecht zich zorgen maken over de fysieke belasting. Om dat standpunt toe te lichten staat er een gesprek gepland met De Cat, die zelf de ervaring van het toernooi echter niet wil missen.

RSCA versus KBVB?

Afwachten dus of de tiener en zijn entourage te overtuigen vallen. Sowieso ligt het bal wel in het kamp van de recordkampioen, dat niet verplicht is om hem vrij te geven en geen financiële compensatie ontvangt mocht het groen licht geven. "Binnen de club klinkt dat er nog geen definitieve beslissing is genomen", klinkt het onder andere.

Voorlopig zou de kBVB alvast geen signalen hebben opgevangen dat Anderlecht van plan is om dwars te liggen. "Daar gaan ze ervan uit dat De Cat gewoon mee op het vliegtuig richting Qatar zit", luidt het nog. Op 20 oktober maakt Browaeys zijn selectie bekend. Met of zonder De Cat, al dan niet met de zegen van diens werkgever dus.

RSCA moet De Cat vrijgeven

Meest recent

‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

15
15
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

26
26
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

81
81
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

190
190
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

40
40
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

166
166
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

64
64
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

76
76
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

931
931
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

262
262
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

309
309
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

132
132
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

108
108
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

449
449
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

150
150
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

195
195
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

558
558
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

35
35
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

61
61
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

248
248
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

198
198
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

101
101
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

212
212
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

444
444
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

23
23

Meer sportnieuws