'Club schrikt: Ordonez-megadeal kan catastrofe worden'

505
'Club schrikt: Ordonez-megadeal kan catastrofe worden'

Club Brugge droomt van 40 miljoen euro voor Ordóñez na de CIES-ranking, met zijn recent verlengde contract tot 2029 als extra hefboom. Maar CIES is een model, geen markt: één blessure, vormdip of draai bij topclubs en de 40 miljoen-droom gaat in rook op. Dan wordt de megadeal plots een kat in de zak. Hoe hard is Club’s hefboom écht, en wie durft straks te bieden?

LEES OOK: Club doet Belgisch voetbal huiveren: dríé nieuwe monstertransfers

Club Brugge heeft nu wel een datastempel én een hefboom

CIES zette Joel Ordóñez deze week op 40,4 miljoen euro op z’n lijst van meest waardevolle centrale verdedigers buiten de ‘big five’ competities. Tot groot jolijt van Club Brugge, dat onlangs de waarde van de Ecuadoriaan richtte op 40 miljoen euro.

Kortom: Club Brugge mag dromen van 40 miljoen — en vindt nu zelfs een “objectieve datastempel” om in die droom te mogen geloven. Na een hete zomer met Marseille– transfersoap richting dertig miljoen, en het nodige duw-en-trekwerk, volgde half september de contractverlenging tot 2029. Het signaal van controle, tijd kopen en meteen de onderhandelingsmacht opkrikken.

Dit is een voorbeeld om de marktwaarde vast te klikken. De lat schuift omhoog met een langere verbintenis, en externe modellen (CIES) landen zelfs in dezelfde buurt. Voor een 21-jarige international met etalage in de Champoins League is 35–45 miljoen niet gek, met ook nog topclubs als Internazionale die op de loer liggen.

Handig als inkadering, maar geen harde taxatie

CIES is een model, geen markt. Het model overweegt onder andere leeftijd, contractduur, minuten, prestaties, competitie-coëfficiënten en koopkracht van potentiële kopers. Een blessure, vormdip of veranderde prioriteiten bij kandidaten, en die €40m verdampt. CIES is handig als inkadering, maar dit is geen harde taxatie.

Dezelfde CIES riep recent Lamine Yamal zelfs uit tot meer dan vierhonderd miljoen “meest waardevolle” speler. Dat is een mooie indicatie, maar de kassa rinkelt pas bij concurrentie tussen echte bieders. Club Brugge heeft nu wel een datastempel én de hefboom met de contractverlenging tot en met 2029).

De entourage van Ordonez weet dat topclubs vandaag betalen voor zekerheid op lange termijn. Tel daar mogelijke Engelse/Italiaanse interesse bij en je krijgt een scenario met oplopende spanningen tussen sportieve nood (houden) en economische logica (verkopen). Januari wordt verleidelijk, maar juni belooft een grotere markt aan te spreken — en dus hogere kansen op “veertig” miljoen.

CIES-waardes en echte marktprijzen: ver (of lachwekkend) uit elkaar

De 40 miljoen-taxatie van CIES is prima munitie voor Club Brugge, maar geldt zeker niet als eindprijs. Verre van zelfs. De echte uitkomst zal afhangen van het aantal bieders in juni en hoe Ordóñez presteert tussen nu en dan. CIES geeft Club een verhaal; de markt beslist of het een record wordt.

CIES-waardes en echte marktprijzen liepen in het verleden ver (of lachwekkend- uit elkaar:

  • Mason Greenwood — CIES 178 miljoen (jan 2021) - verkocht aan Marseille voor 31,6 miljoen (juli 2024).
  • Jadon Sancho — CIES 148,3 miljoen (jan 2021) - Man United betaalde 85 miljoen (2021).
  • Declan Rice — CIES 60 miljoen (mei 2023) - Arsenal betaalde €122m.
  • Enzo Fernández — CIES 80 miljoen (begin 2023) - Chelsea betaalde 121 miljoen.
  • Antony — CIES 67 miljoen - Man United betaalde 100 miljoen.
  • Joško Gvardiol — CIES 122,4 miljoen - City sloot af op 90 miljoen.
  • Harry Kane — CIES 201,2 miljoen (2018) - Bayern betaalde 100 miljoen in 2023.
  • Alphonso Davies — CIES 200 miljoen -Nooit in de buurt van zo’n fee gekomen.
  • Lamine Yamal — CIES 402,3 miljoen (2025) - niemand kan dit betalen binnen UEFA-kaders.

Realistische transfersom voor Ordóñez?

Meest recent

Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

16
16
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

66
66
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

41
41
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

104
104
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

45
45
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

35
35
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

261
261
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

39
39
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

61
61
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

39
39
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

151
151
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

47
47
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

74
74
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

77
77
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

83
83
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

56
56
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

165
165
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

319
319
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

113
113
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

350
350
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

231
231
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

167
167
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

86
86
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

81
81

Meer sportnieuws