Weelde bij Anderlecht: zomeraanwinst plots in de penarie

door
Weelde bij Anderlecht: zomeraanwinst plots in de penarie

RSC Anderlecht won met 1-0 van AA Gent. Een verdiende zege. Paars-Wit was vooral baas op het middenveld. Daar lijkt Besnik Hasi een zeer belangrijke knoop te hebben doorgehakt en dat heeft gevolgen voor één toptransfer.

Anderlecht haalde (te) veel centrale middenvelders afgelopen zomer. Enric Llansana maakte al snel indruk: afbrekend goed en simpel voetballend. Maar de laatste weken zit de Nederlander in een dipje. Dat hij tegen AA Gent naar de bank verhuisde, was een logische beslissing van Hasi.

LEES OOK: Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

De Cat uitmuntend in plaats van Llansana

Nathan De Cat speelde op de zes. Hein Vanhaezebrouck vond dat hij te vaak breed speelde, maar dat vonden wij dan weer een vreemde uitspraak tijdens de match. De Cat zorgde voor rust in een ploeg die naar onze mening toch nog te vaak de lange bal hanteerde, vooral Moussa N’Diaye en Lucas Hey deden dit. Samen met Marco Kana zorgde Nathan De Cat voor wat voetballend vermogen van achteruit.

Daarnaast was de 17-jarige middenvelder ook de motor van de ploeg. Hij bepaalde. Straf. De Cat is een zeer groot talent. Wat hij toonde op de zes, dat zagen we Llansana niet doen. Afbrekend én voetballend. De Cat kan op de ‘6’ en ‘8’ spelen, maar voorlopig lijkt hij de nieuwe nummer een als defensieve middenvelder. 

Saliba: progressie, maar te schuchter

Tegen AA Gent zagen we Mario Stroeykens wat dieper terugzakken. Daarin is hij beter. ‘Super Mario’ is een speler die altijd de bal vraagt. Hij steekt zich nooit weg, bovendien ziet hij de ruimtes, alleen moet een Hey nog vaker durven die bal tussen de linies te spelen. Stroeykens ergerde zich daar terecht een aantal keren aan. Stroeykens haalde nog niet zijn topniveau, maar in deze rol voelt hij zich beter in zijn sas.

Nathan Saliba kreeg vandaag ook lof van bepaalde media maar hij was toch de minste middenvelder van de drie. De Canadees moet zich nog meer laten gelden. Van alle middenvelders had hij de minste balcontacten: 53. De Cat had er 61, Stroeykens 68. Zijn passing kan bijvoorbeeld veel beter, amper 69% gelukte passes. Dat cijfer moet omhoog voor een middenvelder van Anderlecht. De Cat zat aan 80%, Stroeykens aan 90%. Soms zag Saliba de duidelijke opening ook niet. Hij is op dit moment vooral een draver (dienende pion) dan een speler die het inzicht heeft om opening te forceren. Toch was deze match een lichtpunt voor Saliba. Eentje waar hij zich aan kan optrekken.

Het is duidelijk dat Hasi weelde heeft op het middenveld. Wat ons betreft zijn Nathan De Cat, Mario Stroeykens en Thorgan Hazard de drie jongens die momenteel de voorkeur genieten voor het middenveld. Met Enric Llansana, Yari Verschaeren (die goed inviel in de plaats van César Huerta) en Nathan Saliba heeft Hasi echter goede vervangers. Verschillende profielen. Het middenveld van Anderlecht is de enige sector waar Hasi zich weinig tot geen zorgen over moet maken. Wie speelt vrijdag tegen OHL?

Is De Cat-Stroeykens-Hazard het best mogelijke RSCA-middenveld op dit moment?

Meest recent

Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

19
19
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

32
32
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

187
187
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

207
207
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

611
611
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

156
156
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

34
34
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

329
329
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

191
191
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

785
785
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

265
265
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

348
348
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

199
199
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

99
99
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

606
606
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

255
255
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

123
123
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

554
554
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

471
471
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

702
702
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

258
258
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

549
549
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

364
364
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

98
98
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

572
572

Meer sportnieuws