"Hij irriteerde Hasi" - Dikke buis ondanks zege Anderlecht

door

RSC Anderlecht heeft dinsdagavond een deugddoende zege geboekt. De inhaalwedstrijd tegen AA Gent was niet bepaald hoogstaand, maar Paars-Wit haalde het uiteindelijk wel verdiend. Al was zeker niet iedereen op de afspraak bij de Brusselaars.

Voor aanvang van de inhaalwedstrijd, die eind augustus werd uitgesteld wegens de Europese voorrondes, heerste behoorlijk wat twijfel in het paars-witte kamp. De laatste zege dateert alweer van 17 augustus tegen hekkensluit FCV Dender. En ook het geleverde spel was niet bepaald overtuigend.

LEES OOK: Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Nipte maar verdiende zege

In de openingsfase had RSCA het aanvankelijk ook lastig om onder stoom te komen en was Gent minstens de evenknie. Maar terwijl de bezoekers steeds dieper wegzakten en de slordigheden begonnen op te stapelen, ging het niveau bij de thuisploeg naar omhoog. Anderlecht nam de wedstrijd stevig in handen.

Uiteindelijk had men er wel een afgeweken schot nodig, maar de overwinning was verdiend. Bij Paars-Wit liepen dan ook verschillende lichptunten rond. Maar er waren ook enkele dissonanten. Luis Vazquez blijft voorin toch een uiterst onzekere factor. En ook Lucas Hey maakte niet bepaald een goede beurt.

Onhandige lange ballen

De Deen is dit seizoen voorlopig een certitude in de defensie van coach Besnik Hasi, maar zijn prestaties blijven bijzonder wisselvallig. Ook tegen een aanvallend pover Gent had hij het lastig. "Liet zich meteen makkelijk aftroeven in zijn eerste duel met Skoras. En dan hebben we het nog niet over zijn vele steekpasses die nergens heen gingen. Deed ook een paar interventies die Hasi irriteerden", verklaart La Dernière Heure zijn 4.5 op 10.

Bij SudPresse kreeg de verdediger zelfs nog een half puntje minder. "Hij werd na een kwartier al verrast door Skoras, waardoor Kana moest ingrijpen. Zijn uitvoetballen was ook slecht, waardoor Angulo nauwelijks goede ballen kreeg", klinkt het. "Hij moet oefenen op die lange bal. De Deense verdediger ziet de opening op afstand wel, maar die lange passes vragen te veel tijd en zijn zelden strak genoeg. Verloor eens een sprintduel van Skoras", is Het Nieuwsblad nog ietwat mild met 5 op 10.

Hasi moet een ander duo overwegen centraal achterin ...

Meest recent

‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

2
2
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

57
57
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

39
39
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

95
95
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

233
233
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

97
97
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

265
265
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

96
96
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

159
159
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

136
136
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

233
233
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

557
557
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

137
137
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

250
250
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

63
63
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

204
204
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

97
97
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

153
153
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

324
324
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

288
288
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

148
148
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

334
334
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

250
250
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

256
256
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

947
947

Meer sportnieuws