UCL: Doku en co verbrodden terugkeer KDB, Barça wint nipt

door
UCL: Doku en co verbrodden terugkeer KDB, Barça wint nipt

Kevin De Bruyne heeft een terugkeer in mineur beleefd op het veld van Manchester City. De Rode Duivel werd al snel gewisseld bij SSC Napoli en zag vanop de bank hoe zijn ploeg verloor na onder meer een puike goal van Jérému Doku. Voorts haalde Eintracht Frankfurt stevig uit, terwijl FC Barcelona won in Newcastle dankzij twee goals van Marcus Rashford.

LEES OOK: België uitgeteld in Europa: Genk sneuvelt na Duitse afgang

Manchester City - Napoli

Uiteraard ging alle aandacht in het Etihad Stadium uit naar De Bruyne. Maar zijn wedstrijd kwam vroegtijdig en op een pijnlijk manier tot een einde. Nadat Di Lorenzo aan de noodrem trok bij Haaland, kreeg de back op aangeven van de VAR een rode kaart. Napoli-coach Conte moest dus bijsturen en besloot De Bruyne te slachtofferen. Na amper 26 minuten zat de grote terugkeer er al op.

Vanop de bank keek De Bruyne toe hoe zijn nieuwe club met een man minder niet opgewassen was tegen zijn ex-werkgever. Weinig verrassend was het Haaland die vlak na rust de score opende. En uiteindelijk legde Doku de eindstand vast na een puik doelpunt: 2-0. Een avond om snel te vergeten dus voor De Bruyne, al bleek tijdens een ereronde na de match dat de hele Engelse club hem nog steeds op handen draagt.

Newcastle United - FC Barcelona

Ook Barcelona, dat nog geen beroep kon doen op de geblesseerde Yamal, liet zich op geen fout betrappen tijdens de verraderlijke verplaatsing naar Newcastle United. Het duurde wel tot begin tweede helft alvorens de Spaanse kampioen kon toeslaan. Het was zomeraanwinst Rashford die zijn landgenoten de das omdeed met twee doelpunten. In de slotfase kwam Newcastle wel nog terug tot 1-2 via Gordon, maar de Catalanen konden de drie punten toch vasthouden.

Eintracht Frankfurt - Galatasaray

Na de eerste speeldag is het zowaar Frankfurt dat helemaal bovenaan het klassement staat in de League Phase. Met Rode Duivel Theate als steunpilaar in de defensie, maakten de Duitsers brandhout van Galatasaray. De Turken kwamen nochtans al snel op voorsprong. Maar met drie goals in het slot van de eerste helft, kon Frankfurt op een comfortabele voorsprong gaan rusten. Na de pauze werd er nog een schep bovenop gedaan: 5-1-eindstand. Op basis van doelsaldo en gescoorde goals staan Theate en co op kop.

Alle uitslagen van donderdagavond:

FC Kopenhagen - Bayer Leverkusen: 2-2
Club Brugge - AS Monaco: 4-1
Manchester City - SSC Napoli: 2-0
Newcastle United - FC Barcelona: 1-2
Eintracht Frankfurt - Galatasaray: 5-1
Sporting CP - Kairat Almaty: 4-1

City hoort bij de vijf grootste favorieten voor de eindzege in de UCL ...

Meest recent

Club-fan Vanloo en Destadsbader zetten internet in brand

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

10
10
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

83
83
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

71
71
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

61
61
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

121
121
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

267
267
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

114
114
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

291
291
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

105
105
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

166
166
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

151
151
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

240
240
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

580
580
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

146
146
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

257
257
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

65
65
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

215
215
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

100
100
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

158
158
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

334
334
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

293
293
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

341
341
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

253
253
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

260
260

Meer sportnieuws