Aanstaande donderdag is het zover, dan keert Kevin De Bruyne met SSC Napoli terug naar zijn Manchester City. In aanloop naar die Champions League-clash tankte de Belg alvast extra vertrouwen. Zo leidde hij zijn ploeg zaterdagavond naar een 3-1-zege tegen ACF Fiorentina.
De Bruyne was goed aan het seizoen begonnen bij zijn gloednieuwe werkgever. Op de eerste speeldag van de Serie A hielp hij Napoli meteen met een doelpunt voorbij Sassuolo (0-2). Zijn eerste thuiswedstrijd werd echter geen groot succes. De Italiaanse kampioen won wel van Cagliari (1-0), maar KDB speelde zelf een povere partij.
Vervolgens was hij wel weer op de afspraak bij de nationale ploeg met drie goals en één assist in de twee voorbije interlands. De Bruyne kon dus met het nodige vertrouwen terugkeren naar Napels. En daar trok hij de goede lijn ook door. Met een strafschop zette hij zijn ploeg op voorsprong tegen Fiorentina, vervolgens bleef hij dé draaischijf.
LEES OOK: Gazzetta gelooft ogen niet na Napoli-start De Bruyne
Pure klasse van KDBAchteraf werd dan ook opnieuw met lof gezwaaid in Italië. "Was extreem kalm van op de stip, deed genoeg om De Gea te desoriënteren. Maar zijn ogen gaan pas echt fonkelen als hij zich vermomd als de assist-man, waarbij hij zijn voetbal-intelligentie kan tentoonspreiden", stelt Corriere dello Sport. "De klasse van deze kampioen is alleen al aan zijn bewegingen te zien. Hij is de bron van Antonio Conte's aanval, iedereen drinkt van zijn water", aldus Calciomercato.
Bij Corriere della Sera somt men de sterktes van het huidige Napoli op, met daarbij: 'de klasse van De Bruyne, die de ballen verdeeld alsof er geen morgen komt'. Daarnaast wordt ook zijn coach geciteerd. "Kevin is een genie. Hij heeft enorme kwaliteiten en ziet dingen die anderen gewoon niet zien", liet Conte achteraf verstaan voor de camera's van 'DAZN'. Bij RAI vond men het dan weer opvallend hoe goed zijn klik met aanwinst Rasmus Højlund was. "Een band die ontstaan is na slechts enkele uren samen trainen."
Critici zwijgen opgelegd
De Bruyne maakte met zijn sterke prestatie ook een duidelijk statement. Na zijn mindere wedstrijd tegen Cagliari doken immers al de eerste criticasters op, die beweerden dat zijn beste tijd al lang achter zich ligt en dat hij fysiek niet top is. "De Bruyne heeft de idioten die hem bekritiseerden het zwijgen opgelegd", schrijft de bekende journalist Enrico Varriale via 'X'. "Er waren personen die Kevin De Bruyne al bekritiseerden. Onbegrijpelijk", stelt ook presentatrice Jolanda Di Rienzo.
Prova di forza di @sscnapoli che domina @acffiorentina.Esordio favoloso di #Hojlund in gol come l'altro deb #Beukema.Grande #Buongiorno che stoppa #Kean mentre #DeBruyne chiude la bocca ai beoti che lo avevano criticato.Finale sofferto dopo un gol irregolare ma #Conte può gioire.
— enrico varriale (@realvarriale) September 13, 2025