Moris velt duidelijk oordeel over CL-kansen Union

door
Moris velt duidelijk oordeel over CL-kansen Union

Volgende week is het weer zover: dan gaat de league phase van de Champions League van start. Union is één van de teams die het kampioenenbal dinsdagavond op gang mag trappen. De landskampioen gaat dan op bezoek bij PSV.

Dat is in principe één van de meer haalbare affiches voor de Brusselaars, die daarna achtereenvolgens nog Newcastle, Inter, Atletico Madrid, Galatasaray, Marseille, Bayern en Atalanta treffen. Een loodzwaar programma dus voor Union, dat bovendien heel wat smaakmakers moet missen.

LEES OOK: Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Moris heeft geen spijt dat hij CL mist

Er vertrokken deze zomer immers weer de nodige belangrijke spelers. In het slot van de mercato verloor Union nog Charles Vanhoutte, terwijl eerder ook al spelers als Noah Sadiki, Koki Machida, Franjo Ivanovic en aanvoerder Anthony Moris vertrokken waren.

Die laatste heeft geen spijt dat hij de campagne zal missen. "Eerlijk: dat doet me niets. Ik zal mijn eigen Champions League beleven in Saudi-Arabië, met wedstrijden tegen topspelers als Cristiano Ronaldo, Karim Benzema en N'Golo Kanté", vertelt hij aan RTBF.

Vertrouwen in kwaliteiten van Union

Moris verruilde deze zomer Union voor het Saudische Al-Khaleej. Hij zal uiteraard zijn oude club wel volgen in de Champions League. En ondanks de vele vertrekkers heeft hij er toch nog vertrouwen in.

"Ik maak me niet ongerust. Ze hebben het talent en vooral de mentale kracht om met de vele topmatchen om te gaan", stelt hij. "Vorig seizoen verwachtte men ook het ergste omdat er veel spelers vertrokken waren, maar op het einde van de rit waren we kampioen. Dit seizoen zijn er ook steunpilaren vertrokken, maar je ziet dat er nog steeds een solide ploeg staat. Een kleedkamer heeft bovendien regelmatig ook nood aan vers bloed."

Zal Union minstens één wedstrijd winnen in de CL?

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

21
21
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

61
61
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

87
87
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

192
192
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

307
307
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

160
160
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

482
482
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

167
167
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

26
26
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

447
447
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

285
285
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1204
1204
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

404
404
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

377
377
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

360
360
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

281
281
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

485
485
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

200
200
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

345
345
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

242
242
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

391
391
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3068
3068
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

762
762
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

467
467
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

347
347

Meer sportnieuws