'Rampscenario voor Anderlecht: miljoenen vuilbak in'

door
'Rampscenario voor Anderlecht: miljoenen vuilbak in'

RSC Anderlecht staat op het punt om lucratieve zaken te doen met de verkoop Jan-Carlo Simic. Een opsteker in woelige tijden in het Lotto Park, waar de afgelopen weken weinig goed nieuws te rapen viel. Bovenop de crisis op de bestuurskamer wilde het ook op de transfermarkt niet echt vlotten. Met een financiële kater tot gevolg. 

De recordkampioen boekt nu wel een woekerwinst op Simic, maar om de boekhouding in balans te brengen zag Olivier Renard zich na de vele uitgaven genoodzaakt om eerder reeds Kasper Dolberg van de hand te doen. Het was tot vandaag zowat de enige geslaagde deal langs uitgaande zijde, waar van de overtollige ballast enkel Théo Leoni vertrok.

LEES OOK: 'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Hasi dumpt Rits

Nu de grote afslankoperatie is mislukt blijft Besnik Hasi over met een veel te ruime selectie van meer dan 30 spelers, zeker zonder Europees voetbal. En dus dringen drastische maatregelen zich op. Ondanks hun aflopend contract kunnen Mario Stroeykens en Yari Verschaeren sportief nog van pas komen, maar Mats Rits werd naar de B-kern verwezen.

Een hard verdict voor de 32-jarige middenvelder, die door de toegenomen concurrentie op zijn positie geen perspectief meer had op speelkansen. Hoewel er op zijn professionele houding naar verluidt weinig aan te merken valt vervoegt Rits dus Majeed Ashimeru, Thomas Foket en Alexis Flips, die eerder al dezelfde boodschap kregen. Een erg dure grap.

Ramp voor RSCA

Niet alleen betaalde Anderlecht destijds opgeteld zo'n zeven miljoen voor het overbodige viertal, volgens La Dernière Heure verdienen zij samen jaarlijks ongeveer drie miljoen in Neerpede. Geld dat de Brusselaars niet zomaar kunnen missen, alleen viel er voor geen van hen dus een oplossing uit de bus. De kans is klein dat daar nog verandering in komt.

Tenslotte zijn de meeste markten ondertussen gesloten. Rits en Ashimeru flirtten even met respectievelijk NAC en St. Pauli, maar tot een deal kwam het nooit. Mede door fysieke perikelen bleek er van interesse in Foket en Flips dan weer amper sprake. Die laatste ligt nog tot midden 2028 vast, Ashimeru en Foket hun contract loopt een jaartje vroeger af.

Wie kan RSCA nog het best gebruiken?

Meest recent

Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

31
31
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

34
34
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

201
201
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

53
53
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

356
356
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

43
43
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

30
30
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

360
360
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

153
153
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

23
23
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

117
117
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

66
66
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

629
629
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

50
50
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

255
255
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

367
367
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

306
306
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

43
43
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

162
162
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

476
476
Gloednieuwe Duivel imponeert: "Kandidaat voor de ploeg"

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

263
263
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

78
78
Anderlecht haalt verse kracht in huis: Taravel reageert

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

364
364
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

173
173
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

442
442

Meer sportnieuws