'Mannaert en Garcia zetten zinnen op verrassende Duivel'

door
'Mannaert en Garcia zetten zinnen op verrassende Duivel'

Er waait dit jaar een nieuwe wind bij de Rode Duivels sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach en Vincent Mannaert als technisch directeur. Zij willen onder meer de dossiers van spelers met dubbele nationaliteiten beter aanpakken na de flops rond Karetsas en Talbi in het begin van het jaar.

In juni wisten ze alvast een eerste slag te slaan door Diego Moreira te overtuigen om voor ons land te kiezen. De jonge flankspeler van Strasbourg was tot dan nochtans een vaste waarde geweest in de Portugese nationale jeugdelftallen. Maar Garcia gaf toen ook meteen aan dat nog andere dossiers op tafel lagen.

Daar blijkt nu ook een verrassende naam bij te zitten, want La Gazzetta dello Sport weet dat de Belgische bond opnieuw lonkt naar Mile Svilar. De 26-jarige doelman gooide het voorbije anderhalf jaar hoge ogen bij AS Roma.

LEES OOK: Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Svilar toch weer Rode Duivel?

Svilar was vroeger altijd Belgisch jeugdinternational, maar koos in 2021 plots voor Servië. Die keuze is volgens de regels van de FIFA onomkeerbaar, want spelers mogen slechts één keer van land wisselen en enkel als ze minder dan drie officiële interlands voor hun 21ste gespeeld hebben. Svilar was 22 toen hij zijn eerste en nog steeds enige cap voor Servië pakte.

Svilar werd intussen echter al vier jaar niet meer opgeroepen en onlangs verkondigde de Servische bondscoach dat dat de keuze van de speler zelf was. Svilar lijkt immers nog altijd zijn zinnen gezet te hebben op een carrière bij de Rode Duivels.

Procedureslag in de maak

Hij zou nu zelfs met zijn advocaten onderzoeken of er toch een manier is waarop hij toch weer Belgisch international kan worden. Mogelijk is er dus een heuse procedureslag in de maak die grote gevolgen kan hebben voor het interlandvoetbal.

Het is toch opmerkelijk dat Garcia en Mannaert zo ver willen gaan voor Svilar, want de positie van doelman lijkt uitstekend bezet. Met Thibaut Courtois beschikken ze over één van de beste keepers ter wereld, terwijl Matz Sels een uitstekende doublure bleek. Met Senne Lammens, Maarten Vandevoordt en Mike Penders zit er bovendien heel wat talent in de wachtkamer.

Zou Svilar een aanwinst zijn voor de Rode Duivels?

Meest recent

De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

9
9
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

412
412
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

74
74
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

21
21
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

43
43
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

84
84
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

140
140
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

101
101
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

80
80
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

295
295
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

307
307
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

327
327
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

49
49
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

150
150
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

216
216
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

308
308
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

70
70
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

70
70
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

277
277
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

426
426
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

395
395
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

281
281
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

460
460
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

255
255

Meer sportnieuws