Er waait dit jaar een nieuwe wind bij de Rode Duivels sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach en Vincent Mannaert als technisch directeur. Zij willen onder meer de dossiers van spelers met dubbele nationaliteiten beter aanpakken na de flops rond Karetsas en Talbi in het begin van het jaar.
In juni wisten ze alvast een eerste slag te slaan door Diego Moreira te overtuigen om voor ons land te kiezen. De jonge flankspeler van Strasbourg was tot dan nochtans een vaste waarde geweest in de Portugese nationale jeugdelftallen. Maar Garcia gaf toen ook meteen aan dat nog andere dossiers op tafel lagen.
Daar blijkt nu ook een verrassende naam bij te zitten, want La Gazzetta dello Sport weet dat de Belgische bond opnieuw lonkt naar Mile Svilar. De 26-jarige doelman gooide het voorbije anderhalf jaar hoge ogen bij AS Roma.
LEES OOK: ‘Transferommekeer compleet: toekomst Saelemaekers bekend'
Svilar toch weer Rode Duivel?Svilar was vroeger altijd Belgisch jeugdinternational, maar koos in 2021 plots voor Servië. Die keuze is volgens de regels van de FIFA onomkeerbaar, want spelers mogen slechts één keer van land wisselen en enkel als ze minder dan drie officiële interlands voor hun 21ste gespeeld hebben. Svilar was 22 toen hij zijn eerste en nog steeds enige cap voor Servië pakte.
Svilar werd intussen echter al vier jaar niet meer opgeroepen en onlangs verkondigde de Servische bondscoach dat dat de keuze van de speler zelf was. Svilar lijkt immers nog altijd zijn zinnen gezet te hebben op een carrière bij de Rode Duivels.
🧤 | Volgens La Gazzetta dello Sport onderzoekt Mile Svilar samen met advocaten of hij opnieuw speelgerechtigd kan worden voor de Rode Duivels. 👀🇧🇪
— DAZN België (@DAZN_BENL) September 10, 2025
ℹ️ Hij speelde een vriendschappelijke wedstrijd voor Servië op 22-jarige leeftijd. pic.twitter.com/4BgoI4PbXN
Procedureslag in de maak
Hij zou nu zelfs met zijn advocaten onderzoeken of er toch een manier is waarop hij toch weer Belgisch international kan worden. Mogelijk is er dus een heuse procedureslag in de maak die grote gevolgen kan hebben voor het interlandvoetbal.
Het is toch opmerkelijk dat Garcia en Mannaert zo ver willen gaan voor Svilar, want de positie van doelman lijkt uitstekend bezet. Met Thibaut Courtois beschikken ze over één van de beste keepers ter wereld, terwijl Matz Sels een uitstekende doublure bleek. Met Senne Lammens, Maarten Vandevoordt en Mike Penders zit er bovendien heel wat talent in de wachtkamer.