AA Gent maakt balans op: viertal in grote problemen

door
AA Gent maakt balans op: viertal in grote problemen

Nu de transferperiode in België erop zit, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League de balans opmaken van hun zomermercato. Bij AA Gent oogt die overwegend positief. Al moeten vier spelers zich toch zorgen maken voor de rest van hun seizoen.

Na de historische zwakke campagne in de Champions' Play-Offs van vorig seizoen konden de Buffalo's niet anders dan ingrijpen. Allereerst werd de omkadering onder handen gepakt. Zo werd de sportieve leiding andermaal herschikt en werd met Ivan Leko een nieuwe trainer naar de Planet Group Arena gehaald.

Vervolgens kwam de spelersselectie aan de beurt. Zo werd Leko van de nodige versterking voorzien. Met jongens als Abdelkahar Kadri, Wilfried Kanga, Siebe Van der Heyden, Michal Skoras en Jean-Kevin Duverne haalde men spelers die eerder al hun strepen in de JPL hadden verdiend. Ook Hatim Essaouabi, Kjell Peersman en Maksim Paskotsi kwamen de rangen vervoegen.

LEES OOK: 'Leko hakt knopen door: AA Gent dumpt peperdure flop'

Winst van ruim 13 miljoen

Daartegenover werd ook met de grove borstel door de kleedkamer gegaan. Tsuyoshi Watanabe (voor zo'n 10 miljoen euro naar Feyenoord) en Archie Brown (voor 8 miljoen euro naar Fenerbahçe) zorgden daarbij voor de grootste inkomsten. Ook jongens als Helio Varela en Noah Fadiga werden van de hand gedaan, anderen (Pieter Gerkens, Nurio Fortuna, ...) werden verhuurd.

Tot slot liet Gent ook enkele spelers, Jordan Torunarigha, Andrew Hjulsager, ..., transfervrij de deur uitwandelen. Bijgevolg lijkt de selectie van Leko redelijk in evenwicht. En ook de boekhouders zullen tevreden zijn. De Buffalo's boekten immers een winst van een slordige 13 miljoen euro. Mercato geslaagd dus. Maar niet voor iedereen werd een gepaste oplossing gevonden.

Vanzeir en co in de penarie

Bram Lagae, Aimé Omgba, Franck Surdez en Dante Vanzeir mochten naar verluidt ook vertrekken, maar bleven uiteindelijk op post. De vraag is nu of het viertal nog moet rekenen op veel speelkansen. "Voor hun dreigt het een lang seizoen te worden", concludeert men ook bij Het Laatste Nieuws. Vooral de situatie van Vanzeir is opvallend. In januari was hij nog dé Gentse topaanwinst. Maar de aanvaller kon zich onvoldoende doorzetten. Nadat een last-minute overgang naar KVC Westerlo afketste, valt het te bezien of hij alsnog voor een ommekeer kan zorgen.

Dat Vanzeir bleef, is een goede zaak voor Gent ...

Meest recent

Pro League in wurggreep: nieuwe twist in DAZN-soap

De soap rond DAZN blijft de gemoederen beroeren. Dat de tv-rechtenhouder er nu mee dreigt om de ...

61
61
Hasi in penarie: opvallend experiment bij Anderlecht

In de 1/16 finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht dinsdagavond KVK Ninove over de vloer. ...

149
149
Bouchez beschermt DAZN: "Ik waarschuw de Pro League"

George-Louis Bouchez is een man met een mening. Zo is de voorzitter van Francs Borains niet te ...

191
191
Imago Rik Verheye aan diggelen: ex maakt brandhout van BV

Bij Sporting Hasselt loopt het sportief lekker, maar naast het veld krijgt de club onverwacht ...

556
556
Anderlecht leeft: Lotto Park loopt vol voor Ninove

RSC Anderlecht zoekt al jarenlang naar een prijs. Paars-Wit lijkt ook dit seizoen niet voor de titel ...

116
116
Oorlog in Schotland: Arne Engels verstikt in “giftige sfeer”

Het rommelt ferm bij Celtic. De Schotse topclub nam afscheid van Brendan Rodgers, maar dat ging niet ...

43
43
Inter in shock: dodelijk verkeersongeval met man in rolstoel

Inter is opgeschrikt door een dodelijk verkeersongeval met doelman Josep Martinez. De reservegoalie ...

9
9
Filip Joos baart opzien over horrorblessure Fofana

De Rode Duivels vallen één voor één uit met blessures. Afgelopen ...

107
107
Kompany onder druk: ambities Bayern op tafel

Vincent Kompany is perfect aan het seizoen begonnen bij Bayern München. De Belgische ...

53
53
Dokter verrast met belangrijke update De Bruyne

De blessure van Kevin De Bruyne blijft nazinderen. Napoli zag de sterspeler afgelopen speeldag met ...

214
214
Groot gokschandaal in Turkije: 152 refs en 18.227 matchen

Turkije staat in rep en roer na een groot gokschandaal. De afgelopen vijf jaar zouden maar liefst ...

55
55
'Club Brugge troefde zes clubs af, moeder gaf doorslag'

Club Brugge kende een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders verlieten de club en ook aan ...

335
335
‘Kookpunt bij Vini Jr bereikt: transferbom na tirade'

Real Madrid won afgelopen speeldag de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal ...

119
119
Details blessure De Bruyne onthuld: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne staat 3 tot 5 maanden aan de kant bij Napoli. Afgelopen speeldag viel de ...

54
54
‘Bizar uitshirt Rode Duivels voor WK 2026 gelekt’

De Rode Duivels staan met één been op het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

141
141
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat toe, knaltransfer Diego Moreira’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

423
423
Argentijnse shock: Messi toch niet naar zesde WK?

Lionel Messi verlengde onlangs zijn contract bij Inter Miami, maar het is nog niet zeker dat de ...

63
63
Drama Club Brugge en Hayen: verdict over Meijer

Club Brugge zag verdediger Bjorn Meijer weer uitvallen met een blessure en meteen werd het ergste ...

224
224
‘Antwerp gaat vol voor verrassende Belgische transfer’

Royal Antwerp FC staat in de gevarenzone in de Jupiler Pro League. The Great Old is dan ook al op ...

494
494
Rampscenario Yamal na Clasico: Barça grijpt zwaar in

De Clasico van afgelopen weekend blijft nazinderen in Spanje. Voor de wedstrijd gooiden Thibaut ...

214
214
‘Giga-jackpot Ordonez: Europese grootmacht in pole’

Joel Ordonez werd afgelopen zomermercato al nadrukkelijk genoemd bij een knaltransfer, maar ...

381
381
Groot nieuws over comeback Romelu Lukaku

Romelu Lukaku is al een tijdje aan het revalideren van een dijbeenblessure. De aanvaller van Napoli ...

236
236
KRC Genk hoopvol: "Zij stonden er vorig jaar slechter voor"

KRC Genk raakt maar niet op toerental. Tegen La Louvière speelde het 1-1. Alweer een domper, ...

193
193
Mazzu doet boekje open: "Moeilijke maanden"

OH Leuven zag David Hubert naar Union SG verkassen. De Belgische eersteklasser moest plots aan de ...

73
73
Zorgen over toptransfer Club: "Ik zie hem niet meer"

Club Brugge doet het voorlopig niet al te best dit seizoen. Ze staan weliswaar nog tweede op amper ...

370
370

Meer sportnieuws