In 2021 zetten ze in Engeland een Hall of Fame op, waarin de grootste namen uit de geschiedenis van de Premier League vereeuwigd worden. Sindsdien werden daarin 24 namen opgenomen, waaronder ook één Belg.
In 2022 werd Vincent Kompany opgenomen in de Hall of Fame. Dat had de huidige trainer van Bayern München uiteraard te danken aan zijn verdiensten als aanvoerder van Manchester City, met wie hij vier titels won en zich ontpopte tot één van de beste verdedigers in de Engelse voetbalgeschiedenis.
Home of the greats.
— Premier League (@premierleague) September 7, 2025
Two more players will be voted into the Premier League Hall of Fame in 2025...
👀🔜 pic.twitter.com/LuYiBlEx8G
LEES OOK: Niet alleen Lukaku: nog Rode Duivel krijgt mokerslag in CL
Tweede Belg in Hall of Fame Premier League?Mogelijk krijgt hij dit jaar gezelschap van nog een Belg. In november zullen nog twee namen toegevoegd worden aan de Hall of Fame en de Premier League maakte maandag de vijftien kanshebbers daarvoor bekend.
Daarbij zit ook Eden Hazard. De 34-jarige was van 2012 tot 2019 in de Premier League aan de slag bij Chelsea. Hij veroverde met de Blues twee titels en werd in 2015 ook verkozen tot Speler van het Jaar in Engeland.
Decide who joins the Premier League Hall of Fame ✨
— Premier League (@premierleague) September 8, 2025
Voting is now open - select your two choices.
Stevige concurrentie voor Hazard
Nu volgt mogelijk een nieuwe erkenning voor Hazard, al is de concurrentie voor de twee plaatsjes wel enorm. Er zitten immers nog heel wat grote namen bij de genomineerden die meer dan hun stempel op het Engelse voetbal gedrukt hebben.
Onder meer Cesc Fabregas, Gary Neville, Michael Owen, Teddy Sheringham, David Silva en Yaya Touré werden ook naar voor geschoven als genomineerden. Het zijn de fans die in een online stemming zullen beslissen wie zal toetreden tot de Hall of Fame.