Westerlo bezorgt Antwerp eerste nederlaag na penaltymisser

door
Westerlo bezorgt Antwerp eerste nederlaag na penaltymisser

Antwerp is op de zesde speeldag zijn ongeslagen status kwijtgespeeld. Na twee overwinningen en drie gelijke spelen volgde in Westerlo een eerste nederlaag. De Kemphanen waren met 2-0 te sterk, nadat de Great Old onder meer een penalty miste.

Het was puzzelen in 't Kuipje voor Stef Wils. Hij kon weer niet rekenen op de op vertrekken staande Senne Lammens en miste ook nog Praet, Foulon, Renders en Tsunashima door schorsing en blessures. Daardoor was het een vertimmerd Antwerp dat aan de aftrap verscheen.

LEES OOK: Goots vreest sportief rampscenario voor Antwerp

Westerlo verdiend op voorsprong

Westerlo kon daarvan profiteren en de wedstrijd in handen nemen. Het zorgde van bij het begin voor het meeste gevaar en beloonde zichzelf kort voor het halfuur met de openingstreffer. In de kluts kon Sakamoto binnenduwen. Even later ontsnapte Antwerp aan nog erger toen Ferri de paal trof.

Kort voor rust leek de Great Old even in de match te komen. De bal ging op de stip nadat Adekami neerging in een duel met Reynolds, maar de VAR draaide de beslissing nog terug. Het bleef dus bij 1-0 halfweg.

Gemiste penalty breekt Antwerp zuur op

In de tweede helft ging Antwerp op zoek naar de gelijkmaker. Alcocer leek er even 2-0 van te maken, maar werd nog teruggefloten wegens buitenspel. Enkele minuten later kreeg aan de overzijde Kimura in de zestien de bal tegen de arm: penalty voor Antwerp. Doumbia zette zich achter de bal, maar raakte niet voorbij Jungdal.

Het bleek een dure misser voor Antwerp, want enkele minuten later was het aan de overzijde wel raak. Piedfort werkte een snelle tegenstoot af. Daarmee was de veer bij de Great Old helemaal gebroken en is hun eerste nederlaag van het seizoen een feit.

Verdiende zege voor Westerlo?

Meest recent

De Bruyne kent verdict: Rode Duivel zéér lang buiten strijd

Kevin De Bruyne kreeg afgelopen weekend opnieuw een mokerslag te verwerken. Hij moest in de kraker ...

50
50
'Anderlecht zet zinnen op eerste wintertransfer'

RSC Anderlecht zal de blunders van afgelopen zomer moeten herstellen op de winterse transfermarkt. ...

35
35
Nainggolan snoeihard voor Martinez: "Slechte trainer"

Radja Nainggolan en Roberto Martinez zullen nooit vrienden worden, dat is duidelijk. Nainggolan ...

25
25
Napoli-fans sprakeloos: De Bruyne stuurt plots exit-signaal

Kevin De Bruyne scoorde tegen Inter, greep meteen naar de hamstring en luidde zo — voor het ...

149
149
Vanhaezebrouck trekt héél pijnlijke Anderlecht-conclusie

RSC Anderlecht gaat nog maar eens een moeilijk seizoen tegemoet. De Brusselaars bakken er voorlopig ...

93
93
Anderlecht-fans verbijsterd: bizarre clausule bij Hazard

Terwijl Thorgan Hazard op het veld steeds minder indruk maakt, duikt nu een opvallend detail uit ...

141
141
Club Brugge verraste iedereen: één speler kreeg megadeal

Lynnt Audoor stond vorige zomer dicht bij een vertrek, zelfs met een concreet bod van Union SG op ...

335
335
'Paniek in Brussel: Anderlecht dreigt Hasi te dumpen'

Met de komst van Michael Verschueren en Kenneth Bornauw hoopt Anderlecht eindelijk weer rust te ...

277
277
'Hasi op zijn hoede: bekeropstelling Anderlecht lekt uit'

In de 1/16 finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht dinsdagavond KVK Ninove over de vloer. Het ...

137
137
Voetbalbond kondigt refs Croky Cup & speeldag 13 aan

De komende dagen wordt de 1/16 finale van de Croky Cup afgehaspeld, komend weekend staat in de ...

138
138
Garcia verrast: volgende kapitein Rode Duivels bekend?

Binnen een drietal weken nemen de Rode Duivels het op tegen Kazachstan en Liechtenstein, de laatste ...

186
186
Pro League versus DAZN: nieuw struikelblok duikt op

Ook de 1/16 finales van de Croky Cup vallen straks exclusief te bekijken via DAZN. Op de achtergrond ...

209
209
Wesley Sonck zingt toontje lager: "Dieje van den Aldi!"

Hij was jarenlang het schrikbeeld van elke verdediger, een trefzekere spits bij Club Brugge, Genk, ...

144
144
Buitenlandse club deelt mee: “Hij traint mee bij KRC Genk"

KRC Genk heeft een zeer goede scouting. De Limburgers wisten al tal van jonge buitenlandse talenten ...

152
152
Teklak ziet onrustwekkende evolutie bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor afgelopen vrijdag met 1-0 van Sporting Charleroi. Het was een zeer matige ...

246
246
Verrassing bij Union SG: wissel van de macht op komst?

Union SG wist met 2-0 te winnen van STVV. De Belgische landskampioen speelde zeker niet ...

102
102
Anderlecht maakt selectie bekend: sterkhouders ontbreken

RSC Anderlecht speelt morgenavond in de Beker van België tegen Ninove. De Brusselaars staan ...

350
350
De Mil: "Kompany? Daarom is hij heel belangrijk voor ons"

Vincent Kompany is trainer van Bayern München en hij is de eerste Belgische coach die bij ...

120
120
'Prestigetransfer' Union SG in de problemen: vertrek lonkt

Union SG doet niet alleen maar goede transfers. Eén van de grootste namen die de club de ...

95
95
Manipulatie in Pro League: Bouchez valt Club Brugge aan

Terwijl de soap rond tv-rechtenhouder DAZN momenteel het leeuwendeel van de aandacht opeist blijft ...

1045
1045
Wilmots door het lint: stevige sancties voor Standard

In de resterende zes minuten trok het de 1-0 zege wel over de streep, maar zoals verwacht krijgt de ...

194
194
Michy Batshuayi in diepe rouw na tragische gebeurtenis

Michy Batshuayi heeft zwaar nieuws gedeeld vanuit Frankfurt. De Rode Duivel nam op ontroerende wijze ...

71
71
Breuk met DAZN: Pro League overweegt drastische stappen

De soap rond DAZN nadert stilaan haar finale ontknoping. Zo weten we vrijdag of de tv-rechtenhouder ...

503
503
Lardot ontleedt strafschopfases Antwerp-Club Brugge

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 12 op het programma. Naar goede gewoonte ...

1019
1019
Mercato-alarm: Club Brugge slaat nú toe voor killerspits

Club Brugge kan nú toeslaan voor een 1,97 m diepe spits die in Letland meteen rendeert. De ...

716
716

Meer sportnieuws