Griekse tragedie voor Anderlecht: nieuwe afgang in Europa

door
Griekse tragedie voor Anderlecht: nieuwe afgang in Europa

De emmer der vernederingen leek al vol voor Anderlecht, vanavond is daar nog een Europese tragedie aan toegevoegd. Op het veld van AEK Athene incasseerde Paars-Wit al vroegtijdig een dubbele mokerslag. Zonder Europees voetbal lijkt de positie van Hasi nu al zwaar onder druk te staan.

Meteen D-Day voor Anderlecht in Europa. De recordkampioen speelde na een goede wedstrijd vorige week slechts gelijk tegen AEK Athene, daardoor moest de kwalificiatie voor de Conference League vanavond afgedwongen worden in Griekenland. Besnik Hasi gunde Özcan zijn debuut, bij de Grieken werden Pineda, Pierrot en Eliasson in de basis gedropt. 

LEES OOK: Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

Anderlecht in grote problemen door ex-JPL held

De partij begon meteen in een heksenketel en paars-wit had het zichtbaar moeilijk om onder de druk uit te voetballen. De thuisploeg domineerde de openingsfase met een pak stilstaande fases en enkele dreigende acties. Toch moest doelman Coosemans lange tijd niet serieus tussenbeide komen.

De eerste échte kans voor Anderlecht kwam via Huerta, maar zijn afstandsschot miste venijn. Verdedigend stond het lang stevig, aanvallend was het bij de bezoekers een mager beestje. Vlak voor rust voltrok zich een horrorscenario voor de recordkampioen: Angulo verloor de bal in de opbouw, AEK schakelde razendsnel om via Eliasson en Aboubakary Koita, ex-STVV, knalde de 1-0 ongenadig binnen. Halfweg leken Hasi en co op weg naar de Europese uitgang, of volgde nog een wederopstanding in de tweede helft?

Driedubbele wissel levert... nieuwe mokerslag op

Hasi bracht meteen na rust Augustinsson,Bertaccini en Verschaeren op het veld, zij moesten voor minimum één broodnodig doelpunt zorgen. De problemen bij paars-wit werden echter kort nadien nog wat groter. De Grieken kwamen veel beter uit de kleedkamer en Kutesa legde met een vlammend schot de 2-0 voorbij Coosemans.

Anderlecht reageerde nadien wel, de kopbal van Dolberg was echter veel te zwak om Strakosha te verrassen. Halfweg de tweede helft geraakten ook Llansana (centraal schot) en nogmaals Dolberg (gevaarlijke kopbal) niet aan de aansluitingstreffer.

De recordkampioen verdiende zeker een doelpunt, maar dat kwam er vanavond niet. In blessuretijd ontsnapten de bezoekers nog aan een strafschop (fout net buiten de zestien meter), aan de score veranderde uiteindelijk niets meer. Zo werd het andermaal een pijnlijke Europese avond voor Anderlecht. De druk op het bestuur en Hasi zullen alleen maar toenemen.

Scoreverloop:

1-0 (37') Koita, 2-0 (49') Kutesa

Moet Hasi opkrassen bij Anderlecht?

Meest recent

Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

80
80
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

158
158
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

78
78
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

67
67
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

147
147
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

309
309
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

131
131
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

316
316
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

113
113
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

171
171
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

156
156
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

242
242
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

619
619
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

152
152
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

264
264
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

66
66
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

223
223
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

108
108
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

159
159
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

339
339
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

297
297
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

354
354
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

258
258
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

268
268

Meer sportnieuws