Antwerp in extase: met tien en een wereldgoal voorbij KVM

door
Antwerp in extase: met tien en een wereldgoal voorbij KVM

Voor de eerste keer dit seizoen heeft KV Mechelen een wedstrijd verloren in de Jupiler Pro League. Malinwa domineerde zowat heel de partij, speelde lange tijd met een man meer, maar botste finaal op een parel van Doumbia. Antwerp wipt meteen over Rood-Geel in de rangschikking.

Een uiterst aantrekkelijk duel opende het zondagvoetbal in de Jupiler Pro League. Antwerp nam het op de Bosuil op tegen KV Mechelen, twee ploegen die nog ongeslagen waren in dit nieuwe seizoen. The Great Old kampte wel met transferkoorts: zowel Lammens als Balikwisha stonden op vertrekken en waren er niet bij. Hierdoor verscheen Thoelen aan de aftrap tegen zijn ex-club. 

Bij Rood-Geel zat Raman (licht geblesseerd?) eerder verrassend op de bank, voorin bleef Lauberbach het vertrouwen behouden van Fred Vanderbiest. Verder waren er ook basisplaatsen voor onder meer de jonge Zekri, Diouf en Konaté.

LEES OOK: Zware paniek om Peter Vandenbempt: “Weet hij dat wel?"

Malinwa opent sterk, maar vergeet Great Old af te maken

Vanuit de Antwerp-aanhang was er een prachtig eerbetoon aan 'den Gino', één van de trouwe fans die onlangs overleed na een slepende ziekte. Op het veld zagen we een rustige openingsfase, een eerste afgeweken schot van Doumbia bezorgde KV Mechelen weinig zorgen. Aan de overzijde was er even later wel meteen vuurwerk: Van Den Bosch speelde dramatisch terug op Thoelen, Koudou onderschepte en zette Rood-Geel op een 0-1 voorsprong.

De bezoekers voetbalden nadien met enorm veel vertrouwen, de Antwerpse doelman verijdelde kort nadien een tweede doelpunt door de kopbal van Lauberbach te keren. Even later liet de Duitser nogmaals de 0-2 liggen, Thoelen hield The Great Old voorlopig in leven. Zure missers, zeker toen even later Somers profiteerde door er van dichtbij 1-1 van te maken. Plots stond alles weer gelijk.

Beide ploegen bleven ook nadien hun kansen krijgen: Mrabti liet een uitgelezen mogelijkheid onbenut, aan de overzijde vergat ook Janssen om de trekker over te halen. Op slag van rust was er nog een fantastische run van Lauberbach, ex-ploegmaat Foulon verijdelde met een prachtige tackle een nieuwe Mechelse voorsprong. Halfweg vloekte vooral Malinwa.

Rode Praet en absolute parel in mix van emoties

Na rust was het eerste wapenfeit van de voet van Rob Schoofs, zijn te zwak schot was een hapklare brok voor Yannick Thoelen. Kort nadien ging Praet vol op de enkel staan van Mrabti, na een VAR-tussenkomst moest Antwerp terecht met een man minder verder. Vanderbiest gokte nadien en gooide heel wat aanvallend geweld in de ploeg.

Malinwa rook nu bloed en invaller Raman liet tot twee maal toe een open kans onbenut. Rood-Wit profiteerde optimaal en klom op tien minuten van het einde zowaar op voorsprong: Doumbia haalde vanop een meter of twintig uit en De Wolf kon er enkel naar kijken: 2-1. Een reactie van KV Mechelen bleef nadien uit (al miste Raman nog een dikke kans), zo pakt The Great Old een zege die enorm veel deugd zal doen, in Mechelen mogen ze één week ferm balen.

Scoreverloop:

0-1 (11') Koudou, 1-1 (27') Somers, 2-1 (81') Doumbia

Bijzonderheid:

Praet (Antwerp) krijgt een rode kaart (54').

Verdiende Antwerp deze zege?

Meest recent

'Droomtransfer van 30 miljoen voor Muñoz'

Bij KRC Genk bleken ze de voorbije jaren zeer bedreven in het vinden van offensief sterke ...

13
13
Flinke waarschuwing voor Club: "Alibi's moeten stoppen"

Club Brugge likt donderdag nog zijn wonden nadat het een dag eerder in de Champions League een 4-0 ...

68
68
Straffe woorden Swerts: "Staan verder dan gouden generatie"

De voorbije interlandperiode maakten de Jonge Duivels grote indruk. Nadat ze in september nog ...

48
48
'Pocognoli drukt stempel: Monaco meteen transfermarkt op'

Sébastien Pocognoli verbaasde iedereen door tijdens de interlandbreak te vertrekken bij ...

50
50
Grote zorgen over Gent-speler: "Hij zal spijt hebben"

AA Gent heeft zaterdag tegen Standard iets recht te zetten, want vorig weekend beleefde het een zeer ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Verschaeren verrast, 2 opties voor OHL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

226
226
Clasico op scherp: Courtois maakt Barça belachelijk

Real Madrid won met het kleinste verschil van Juventus in de Champions League. Thibaut Courtois kon ...

91
91
Erik Van Looy in shock na tussenkomst federale politie

Het leek een onschuldige grap in de studio van De Slimste Mens ter Wereld, maar die draaide toch ...

85
85
‘Antwerp hakt knoop door over ontslag Stef Wils’

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Na een behoorlijke competitiestart staat The Great Old plots in de ...

416
416
Kompany eert Anderlecht: “Sparringpartner Club Brugge”

Club Brugge was geen partij voor Bayern München. De formatie van Vincent Kompany won met 4-0 ...

308
308
'Canadese uitblinker gratis naar Jupiler Pro League'

De laatste jaren heeft Canada een serieuze opmars gemaakt als voetballand. Dat is ook de Belgische ...

98
98
Wagen Belgische topclubs poging voor Eredivisie-revelatie?

De wintermercato komt stilaan weer dichterbij en dat zal ongetwijfeld ook voor een aantal Belgische ...

45
45
Boudeweel trekt pijnlijke conclusie over Club na pandoering

Het is voor de Belgische clubs geen leuke week geworden in de Champions League. Union had dinsdag al ...

224
224
Club Brugge komt met nieuws uit de ziekenboeg

Club Brugge is er woensdagavond niet in geslaagd om Bayern München iets in de weg te leggen. ...

239
239
De Ketelaere schittert en baalt: "Het is doodjammer"

Het werd woensdag zeker niet voor alle Belgen een geweldige avond in de Champions League. Charles De ...

51
51
Courtois stuurt Real toekomstboodschap na glansprestatie

Real Madrid heeft woensdagavond ook zijn derde wedstrijd in de Champions League gewonnen en daarvoor ...

99
99
DIW gaat volledig los op KDB: "Noa Lang niet goed genoeg"

Voor Kevin De Bruyne werd een bezoek aan Nederland dinsdagavond een ware martelgang. Napoli kreeg ...

42
42
Hayen zwaar onder de indruk én lyrisch over Kompany

Voor aanvang van de partij waren er bepaalde analisten die dachten dat Club Brugge Bayern ...

248
248
Sneijder maakt brandhout van Ajax én Godts

Ajax heeft voorlopig niets te zoeken in de Champions League. Ze verloren kansloos met 5-1 van ...

84
84
Genieten onder Kompany: Neuer & co reageren na demonstratie

Vincent Kompany is een coach die altijd voor de aanval kiest. De Belgische trainer staat voor ...

150
150
Club Brugge weet niet wat het ziet: "Score kon veel hoger"

Bayern München was véél te sterk voor Club Brugge, dat 92 minuten lang achter een ...

95
95
'Bommetje bij Club Brugge op komst'

Club Brugge zet in januari een bommetje klaar: er staat een ‘powerhouse’ op de radar. ...

296
296
Brusselmans haalt snoeihard uit: “Kwelende oude dozen”

Hij is al veertig jaar de enfant terrible van de Vlaamse letteren. Herman Brusselmans — ...

147
147
Gouden vondst van Fink? "Dit is nieuw voor mij"

KRC Genk speelt vanavond om 18u45 in eigen huis tegen Real Betis. Dat wordt een zware opdracht voor ...

227
227
'Antwerp FC baalt nog steeds: drie topdeals gekaapt'

Royal Antwerp FC speelt momenteel degradatievoetbal. Dat is de pijnlijke conclusie. De zomermercato ...

445
445

Meer sportnieuws