Vrancken regeert: Kanaries schrijven verder geschiedenis

127 stemmen
Vrancken regeert: Kanaries schrijven verder geschiedenis

Of Vrancken de nieuwe koning is bij STVV? Daar zijn na vanavond alle Kanaries het vermoedelijk over eens. De ploeg uit Sint-Truiden ging nu ook winnen in Waregem en pronkt zo met 13/15 aan kop van de Jupiler Pro League

Het (kleine) zaterdagprogramma werd vanavond afgesloten met een wedstrijd tussen Zulte Waregem en STVV. De promovendus deed het voorlopig allesbehalve slecht en sprokkelde al vier punten (met wedstrijden tegen Anderlecht en Club Brugge). Bij de Kanaries kon de pret niet op met een fraaie 10/12. Konden Vrancken en co weer naar een voorlopige leidersplaats wippen?

LEES OOK: Nieuws rond Karel Snoeckx beroert heel de voetbalwereld

Kanaries fladderen (nog) niet

De confrontatie tussen Zulte Waregem en STVV begon voorzichtig, met veel balbezit voor de thuisploeg maar weinig echte kansen in de openingsfase. Essevee probeerde via flankacties en opbouwen van achteruit gevaar te creëren, maar vaak liep het in de laatste zone fout. STVV kreeg zijn eerste kans via een vrije trap van Sebaoui, maar het schot ging net naast. Ook nadien bleef het spel inspiratieloos, met veel onnauwkeurigheid bij beide ploegen. 

Pas vlak voor de rust kwam er wat actie richting doel. Gabriël pakte een verre vrije trap van Claes, terwijl Kokubo nauwelijks in actie kwam. STVV bleef vooral gevaarlijk bij standaardsituaties, maar Van Helden en Sebaoui konden de kansen niet afwerken. Halfweg stond het na een povere vertoning nog 0-0.

Tienkoppig Essevee gruwelt van blunders

Kregen we meer spektakel na rust? Zulte Waregem schoot al heel vroeg zichzelf in de voet: Hedl ging op de enkel staan van Hata en werd na een VAR-tussenkomst met rood bedacht. De Kanaries kregen plots een uitgelezen kans om een nieuwe driepunter te pakken. Op het uur was Gabriel alert bij een scherpe voorzet van Patris, die dreigde in doel te verdwijnen. Bij de daaropvolgende hoekschop was de Essevee-doelman opnieuw bij de pinken.

STVV had nadien het overwicht, al bleven grote kansen lange tijd uit. Op minder dan twintig minuten van het einde gebeurde het dan toch: Yamamoto haalde van net buiten de zestien meter uit en in de korte hoek blunderde Gabriël, 0-1 voor de bezoekers. De Kanaries fladderden nu door en Anderlecht-huurling Goto legde in het slot van dichtbij de 0-2 in doel. Met een ongeziene 13/15 staat het team van Vrancken weer alleen aan kop van de Jupiler Pro League, een heel straffe stunt.

Scoreverloop:

0-1 (72') Yamamoto, 0-2 (81') Goto

Bijzonderheid:

Hedl (Zulte Waregem) krijgt een rode kaart (52').

🚀

Ziet u STVV echt als een kandidaat voor de top-6?

Meest recent

Spanje verbaast iedereen: "Ze doen het makkelijk lijken"

Spanje heeft zich dinsdagavond als eerste verzekerd van zijn finaleticket voor het WK. La Roja deed ...

26
26
Rode Duivels kunnen zich optrekken aan bijzondere statistiek

De Rode Duivels zijn intussen weer thuis nadat hun WK eindigde in de kwartfinale. Daarmee wisten ze ...

64
64
'Verrassende transfer Bakayoko: prijskaartje bekend'

Johan Bakayoko moest deze zomer het WK vanuit zijn zetel volgen en dat had enkele jaren geleden toch ...

56
56
Spanje is eerste finalist: bleek Frankrijk vlot voor de bijl

Spanje heeft zich als eerste verzekerd van de finale op het WK. De regerende Europese kampioen ...

42
42
Toekomst De Bruyne en Lukaku: Allegri maakt statement

Nu het WK voor de Rode Duivels voorbij is, komen de transferdossiers van heel wat spelers in gang. ...

207
207
'Standard tast in buidel: details miljoenentransfer bekend'

Bij Standard is het al een zeer actieve transferzomer geweest. Daarbij wisten de Rouches ook stevig ...

104
104
Opmerkelijke teaser Genk: Courtois brengt 'verrassing'

Het zijn drukke dagen bij KRC Genk, want de Limburgers zijn volop in de weer met het oog op volgend ...

216
216
'Club Brugge richt pijlen nu ook op Premier League'

De zomermercato van Club Brugge lijkt helemaal losgebarsten te zijn. Lange tijd was de ...

291
291
OH Leuven pakt uit met transfer bij Celtic

Bij OH Leuven willen ze straks beter doen na een ontgoochelend seizoen. Met Timmy Simons werd al een ...

40
40
Hoe het WK ons nog eens ouderwets liet genieten

Het WK gaat zijn laatste dagen in. Er zijn nog vier ploegen die strijden om de wereldtitel. Dit WK ...

40
40
‘Tresoldi-exit dreigt: Club Brugge heeft opvolger al beet’

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van Nicolo Tresoldi, die bijzonder goed in de markt ligt. ...

202
202
Manchester United stelt Tielemans voor, RSCA profiteert

Youri Tielemans heeft zijn droomtransfer naar Manchester United beet. De Engelse club heeft zijn ...

359
359
KRC Genk strikt Thorup én is Engelse club te snel af

KRC Genk heeft zeer snel gehandeld na het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley. De Limburgers ...

199
199
Obbi Oulare stunt met nieuwe Belgische club

Obbi Oulare leek ooit op weg naar een grote carrière, maar verkeerde keuzes en blessureleed ...

177
177
AA Gent rondt héél opvallende transfer officieel af

AA Gent heeft zopas een heel vreemde transfer afgerond. De Buffalo's hebben een van de grote ...

129
129
'Club Brugge tast diep in buidel: bod van 10 miljoen'

Club Brugge stelde met Cheveyo Tsawa en Yann Sommer ondertussen al twee nieuwkomers voor, terwijl er ...

396
396
'Arsenal all-in: Tzolis-deal in stroomversnelling'

Voorlopig vertrok enkel Aleksandar Stankovic, al lijkt dat louter stilte voor de storm. Tenslotte ...

333
333
Nieuws rond Karel Snoeckx beroert heel de voetbalwereld

Voor Karel Snoeckx en zijn familie waren het angstaanjagende weken na een zwaar geval van ...

260
260
'Witte rook in Genk: opvolger Hayen geeft jawoord'

Als een donderslag bij heldere hemel vertrok Nicky Hayen plots naar Burnley, waarop KRC Genk in ...

220
220
'Topclubs duwen door: Club Brugge verplettert record'

Terwijl het op inkomend vlak stilaan een versnelling hoger schakelt, draait de geruchtenmolen ook op ...

471
471
Peter Vandenbempt emotioneel diep geraakt door vrouw

Voor het grote publiek is Peter Vandenbempt de vertrouwde stem bij de grootste voetbalmomenten. Maar ...

239
239
Anderlecht pakt uit: Sibierski overtuigt goudhaantje

Op inkomend vlak staat zijn teller intussen al op drie nieuwkomers, maar naar eigen zeggen wil ...

460
460
'Club in nauwe schoentjes: Tresoldi flirt met transfer'

Dat onder meer Joel Ordonez en Christos Tzolis andere oorden zullen opzoeken is geen verrassing, ...

391
391
Scheidsrechter Bram Van Driessche in diepe rouw gedompeld

Bram Van Driessche beleeft bijzonder zware dagen. De Belgische topscheidsrechter deelde een ...

258
258
Club Brugge legt Belgische jeugdinternational vast

Club Brugge is volop bezig om de selectie op orde te krijgen. Met Yann Sommer werd er alvast een ...

184
184

Meer sportnieuws