In de Spaanse Primera Division verloor Sevilla FC zondag met 3-2 van Athletic Bilbao, maar zorgde Dodi Lukebakio wel voor een nieuw hoogtepunt met een heerlijke goal. De Rode Duivel blijft dus hoge toppen scheren in Andalusië. En dat levert hem mogelijk nog een straffe transfer op.
Het jeugdproduct van RSC Anderlecht maakte de voorbije seizoenen een goede beurt op de buitenlandse velden. Zo maakte Lukebakio een tijdje het mooie weer bij het Duitse Hertha BSC, sinds de zomer van 2023 is hij één van de smaakmakers bij Sevilla FC. Daar was hij afgelopen seizoen nog één van de weinige lichtpunten.
LEES OOK: 'Barça verbaast met rigoureus transferbesluit'
Terugknokken bij Rode DuivelsHet leverde hem ook een nieuwe kans bij de Rode Duivels op, onder Domenico Tedesco kende hij een volledige heropleving bij de nationale ploeg. Maar sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach zakte Lukebakio enkele trapjes terug in de hiërarchie. Iets waar hij in aanloop naar het WK terug verandering in wil brengen.
Lukebakio sigue siendo el Mvp del Sevilla y la gran esperanza del equipo. Vaya golazo por favor🔥 pic.twitter.com/gKcfYZVtcZ
— Fran Navarro (@fran_navarr0) August 17, 2025
De flankaanvaller is wat dat betreft alvast goed van start gegaan. Ook al verloor zijn ploeg tijdens de openingsspeeldag van La Liga, zijn doelpunt was er toch weer één van hoge kwaliteit. En mogelijk vergroot Lukebakio zijn kansen bij Garcia nog wat meer door in het slot van de mercato een mooie transfer te maken.
Nieuwe Belg voor Simeone?
Het Spaanse roddelmedia Fichajes beweert namelijk dat Atlético Madrid zijn zinnen heeft gezet op de 27-jarige Belg. Los Rojiblancos spendeerden deze zomer nochtans al de nodige miljoenen aan versterking. Maar men zou coach Diego Simeone van nog een extra kracht in de aanvalslinie willen voorzien.
Daarbij mikt men op een speler die al wat ervaring heeft, iemand die een directe impact kan maken. Lukebakio voldoet alvast aan dat profiel. Er zou sprake zijn van een transfersom rond de 30 miljoen euro. Sevilla, dat met financiële muizenissen kampt, lijkt alvast niet in staat om zo'n aanbieding zomaar te weigeren.