RSC Anderlecht spendeerde deze zomer al de nodige miljoenen aan verse krachten, in de slotweken van de mercato ligt de focus dan ook op de uitgaande deals. Een pak spelers komt alvast in aanmerking voor een vertrek. Maar rond het merendeel heerst er amper of geen beweging.
In de voorbije jaren rondde Paars-Wit doorgaans één of meerdere grote uitgaande transfers af aan het begin van de mercato en werden een van die opbrengsten gebruikt om de selectie te versterken. Nu is de situatie echter omgekeerd. Zo werd inmiddels al een slordige 18 miljoen euro gespendeerd aan verse krachten.
Zelf verdiende het enkel op de verkoop van Louis Patris (1.75 miljoen) en op een aantal percentages van transfers bij ex-spelers. Maar om de boekhouding (en de selectie) ietwat in evenwicht te houden, zullen nog meer spelers verpatst moeten worden. Aan kandidaten alvast geen gebrek, aan concrete interesse des te meer.
LEES OOK: ‘Explosie dreigt: Renard gooit de bezem door Anderlecht’
Exodus laat op zich wachtenKasper Dolberg zou bijvoorbeeld een aardige som kunnen opbrengen, ondanks diens aardige statistieken van vorig seizoen kwam er voorlopig geen toereikend bod op hem binnen. Ook rond Mario Stroeykens en Yari Verschaeren, beiden hun laatste contractjaar ingegaan, beweegt nauwelijks iets. Zelfs de spelers die expliciet op de transferlijst werden gezet raken voorlopig niet weg.
Majeed Ashimeru en Alexis Flips zitten bijvoorbeeld al weken in de B-kern te verkommeren. Théo Leoni maakt op zijn beurt geen deel meer uit van de wedstrijdkern, volgens Het Laatste Nieuws blijft het voor hem wachten op een écht voorstel. Mats Rits staat dan weer hoog op de verlanglijst van NAC Breda. Een doorbraak rond hem wordt echter pas tegen het einde van de mercato verwacht.
Hoofdpijndossier rond Foket
Maar één dossier lijkt Anderlecht echt tot wanhoop te drijven. Meer bepaald dat van Thomas Foket. De voormalige Rode Duivel werd een jaartje geleden naar het Lotto Park gehaald. Hij kon echter allerminst overtuigen en belandde al snel op een zijspoor. Inmiddels is hij weggezakt tot vijfde (!) keuze op de rechtsbackpositie. Net als Ashimeru en Flips werd ook hij naar de B-kern gestuurd.
Ondertussen heeft Foket echter een lijvig contract. De club wim dan ook liefst zo snel mogelijk van zijn hoge salaris af. Bij HLN weet men dat hij zelfs gratis mag vertrekken. Maar desondanks heerst er amper iets van interesse, laat staan dat er sprake is van een concreet bod. Het valt dan ook te betwijfelen of er tijdig een oplossing uit de bus komt. En ondertussen loopt zijn contract nog twee jaar ...