Essevee zorgt voor gigantische stunt met scalp Anderlecht

door
Essevee zorgt voor gigantische stunt met scalp Anderlecht

Zulte Waregem heeft voor de stunt van de speeldag gezorgd. De promovendus maakte het Lotto Park tot drie keer toe muisstil, die laatste was finaal goed voor drie gouden punten. Hasi en co lopen zo tegen hun tweede teleurstelling van het seizoen aan.

In het Lotto Park stond deze namiddag een interessant duel op het programma. Anderlecht, dat met 6 op 6 foutloos aan het seizoen was begonnen, kreeg promovendus Essevee op bezoek. In een niet zo ver verleden bikkelden beide ploegen op de slotspeeldag nog om de landstitel.

De ploeg uit Waregem had na twee speeldagen één punt vergaard en trainer Sven Vandenbroeck besloot zijn elftal door elkaar te schudden. Clubicoon Jelle Vossen begon voor het eerst dit seizoen op de bank, met Hedl als zijn vervanger in de spits. Bij Paars-Wit kreeg Nathan Saliba zijn eerste basisplaats, terwijl Kasper Dolberg opnieuw het speerpunt van de aanval vormde.

LEES OOK: Zulte Waregem pakt uit met stunt als eerste winteraanwinst

Essevee pakt brutaal leiding na bizarre fase

Anderlecht begon het scherpst aan de partij en kreeg in het openingskwartier een onverwacht cadeau van doelman Gabriël. Die verkeek zich volledig op een interceptie, maar zowel Angulo als Hazard lieten de opgelegde kans onbenut. Paars-Wit hield daarna wel de controle, maar slaagde er niet in om veel dreiging te creëren. Net voor het halfuur zoefde een poging van Maamar zo'n halve meter naast de kooi.

Aan de overkant toonde Essevee zich bij zijn eerste echte mogelijkheid wél genadeloos. Hedl ontsnapte aan de buitenspelval, kapte doelman Coosemans uit en schoof de 0-1 binnen. Opvallend: in de aanloop naar het doelpunt hinderde scheidsrechter Put Saliba, wat de thuisploeg stevig deed mopperen. Zulte Waregem trok zich daarna nog verder terug op eigen helft en Anderlecht bleef vruchteloos zoeken naar een opening. Bij de rust stond de promovendus verrassend aan de leiding in het Lotto Park.

Paars-Wit vecht twee maal terug, Essevee heeft laatste woord

Hasi greep in tijdens de rust en bracht Degreef en Bertaccini tussen de lijnen, terwijl Maamar en Saliba in de kleedkamer achterbleven. Die wissels wierpen meteen vruchten af: nog geen vijf minuten later kreeg Anderlecht een strafschop na een fout van Claes op Angulo. Dolberg bleef vanaf elf meter ijskoud en knalde de 1-1 tegen de touwen.

Paars-Wit nam daarna volledig de regie over. Net voorbij het uur moest doelman Gabriël stevig aan de bak om een botsend schot van Dolberg uit zijn doel te ranselen. Essevee leek naar adem te happen, maar sloeg in de tweede helft opnieuw genadeloos toe uit het niets. Ujka kopte de bezoekers halverwege weer op voorsprong: 1-2.

Lang kon de promovendus niet genieten van die voorsprong, want amper enkele minuten later belandde een teruggekopte voorzet bij Bertaccini, die met een tikje geluk de 2-2 liet optekenen. Bertaccini had in het slot nog de winning-goal aan de voet, de bezoekende doelman kroop in een heldenrol met een prachtige beenveeg. Het winnende doelpunt zou zowaar nog aan de overzijde vallen. Na een scherpe counter bracht Coosemans eerst redding, in de rebound joeg Erenbjerg de bal in de winkelhaak: 2-3. Zo pakt de promovendus een stuntzege in het Lotto Park. Hasi en co bleven verbouwereerd achter, samen met de thuissupporters.

Scoreverloop:

0-1 (30') Hedl, 1-1 (51') Dolberg (p), 1-2 (69') Ujka, 2-2 (74') Bertaccini, 2-3 (90+4') Erenbjerg

Zal Hasi het lang uitzingen bij Anderlecht?

Meest recent

Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

26
26
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

17
17
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

34
34
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

680
680
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

33
33
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

48
48
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

291
291
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

161
161
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

101
101
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

110
110
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

109
109
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

27
27
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

903
903
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

106
106
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

54
54
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

334
334
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

757
757
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

118
118
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

80
80
'Code rood bij KRC Genk: sterkhouder richting uitgang'

KRC Genk lijkt deze mercato een topspeler te verliezen. De Premier League lijkt steeds harder te ...

402
402
'Antwerp vindt akkoord: miljoenen voor sterkhouder'

Royal Antwerp FC blijft alles verkopen wat verkoopbaar is. De Great Old staat volgens Sky Sports ...

611
611
'Belgische topclub(s) zetten zinnen op goalgetter'

De Belgische topclubs zijn op zoek naar versterking. Eén speler geniet de nodige interesse, ...

267
267
'STVV slaat toe en laat JPL-topclub verweesd achter'

STVV wil alles op alles zetten om zijn plaats in de top zes te behouden én de toekomst voor ...

666
666
Stijnen zet puntjes op de i omtrent Nainggolan-soap

Er was de afgelopen dagen heel veel te doen over Radja Nainggolan. Patro Eisden wil hem dolgraag ...

100
100
Spectaculaire Courtois-uitspraken: "Het is officieel ..."

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

165
165

Meer sportnieuws