Binnen een tweetal weken trekt de Serie A zich weer op gang en daarbij is het uiteraard reikhalzend uitkijken hoe Kevin De Bruyne voor de dag zal komen bij SSC Napoli. De Rode Duivel maakte zaterdag alvast een statement. Zo was hij de grote held in de oefenpot tegen FC Girona met 2 goals en een assist.
De spelmaker is ondertussen al bijna een maand aan de slag bij zijn nieuwe club. Tijdens de voorbereiding maakt hij meteen kennis met het moordende trainingsregime van coach Antonio Conte. Maar dat lijkt zijn vruchten wel af te werpen. Zo is de vormcurve van KDB duidelijk stijgend.
LEES OOK: 'Transferbeslissing Witsel slaat iedereen met verstomming'
Absolute glansrolVoorlopig speelde hij enkel nog oefenwedstrijden, verregaande conclusies kunnen dus nog niet getrokken worden. Maar de Rode Duivel begint wel zichtbaar beter zijn draai te vinden. Dat werd zaterdag dubbel en dik in de verf gezet tijdens de oefenwedstrijd tegen Girona (3-2-overwinning).
Eerste brak hij de partij open met één van zijn kenmerkende assists. Vervolgens kroop De Bruyne zelf achter het kanon nadat hij de bal op een presenteerblaadje kreeg van Romelu Lukaku. En na een warrige fase tekende hij ook nog eens voor de 3-0. Belangrijk, want Girona zou nog twee keer tegen scoren.
Napoli nu al van KDB
In Italië zwaait men dan ook met lof. "Als voetbal in augustus een indicatie is van wat niet zal werken vlak voor de competitiestart, is het ook een indicatie van wat goed zal zijn. En De Bruyne is nu al een schoonheid, met een tijdloze klasse in zijn bloed", schrijft Corriere dello Sport. "Het is nu al het Napoli van De Bruyne", concludeert Il Mattino.
Bij Gazzetta dello Sport gaat men dan weer dieper in op zijn samenwerking met Romelu Lukaku. "Het was erg mooi om hem samen te zien vieren. De Bruyne en Lukaku vormen samen een momentopname van wat het Napoli van Aurelio De Laurentiis is geworden: een club die kampioenen aantrekt en die de ambitie heeft om een nieuw tijdperk van succes in te zetten in de Serie A."