'Anderlecht all-in: Renard rept zich voor Bertaccini'

door
'Anderlecht all-in: Renard rept zich voor Bertaccini'

Op de flanken en vooral centraal achterin mag er gerust nog wat bij, maar op het middenveld heeft RSC Anderlecht momenteel een overvloed aan opties. Ook diep in de punt is Besnik Hasi naar eigen zeggen tevreden over de alternatieven die hij voorhanden heeft. Toch blijkt Olivier Renard ook daar nog op zoek naar vers bloed. Al is er met één dossier dan wel haast gemoeid.

Tenslotte zouden de Brusselaars nog altijd een oogje hebben laten vallen op Adriano Bertaccini, die zich bij STVV vorig seizoen tot co-topschutter kroonde. Met een doelpunt en een assist zette de 24-jarige aanvaller zich tegen AA Gent zopas opnieuw in de kijker. Wie weet wel zijn laatste wapenfeit voor de Kanaries, zo verklaarde hij zelf achteraf. Ook volgens Wouter Vrancken is de kans groot dat Bertaccini weldra een stapje hogerop waagt.

LEES OOK: Vrancken: "Of hij bij STVV blijft? Realistisch zijn"

Hasi wil Bertaccini

Wat dan precies zijn volgende bestemming wordt is voorlopig wel nog koffiedik kijken. In het buitenland trekt volgens Het Laatste Nieuws alvast Coventry City aan de mouw van de goalgetter, die naar verluidt tevens op belangstelling uit de MLS kan rekenen. Na zijn mislukt avontuur in Oostenrijk zou het buitenland echter geen must zijn voort Bertaccini, al zou de Italo-Belg volgens Het Nieuwsblad wel "heel graag eens proeven van de Serie A".

Vermits er van een aanbieding uit Italië tot dusver geen sprake is lijkt Anderlecht dan ook de meest concrete piste. Dat wordt inmiddels door meerdere bronnen bevestigd. Hoewel eerder ook AA Gent aan hem snuffelde is Paars-Wit volgens bovenstaande krant vooralsnog alleszins de enige Belgische topploeg die op de proppen wil komen met een voorstel. Al moet er in het Lotto Park dan wel eerst nog het nodige uitgaand verkeer plaatsvinden.

Duo met Vazquez?

Dan nog zou zijn prijskaartje van minstens vijf miljoen evenwel een struikelblok kunnen vormen. Toch weigert Renard om het dossier op te geven. "Anderlecht laat Bertaccini niet los", aldus La Dernière Heure, volgens wie zijn komst gelinkt is aan een eventuele exit van Mario Stroeykens of Kasper Dolberg. Met zijn afwijkend profiel zou de spurtbom, die in een tweespitsensysteem rond een speerpunt kan zwerven, Hasi meer flexibiliteit bieden.

Als schaduwaanvaller kan Bertaccini voorin een tandem vormen met Dolberg of Luis Vazquez, een tactische variant die Hasi toch lijkt te willen testen. Per slot van rekening kan ook nieuwkomer Mihajlo Cvetkovic die rol vertolken, al heeft hij volgens de coach wel nog wat tijd nodig. Bertaccini daarentegen zou als direct inzetbare versterking al op kortere termijn een meer dan welgekomen toevoeging aan het offensief compartiment kunnen zijn.

Interesse wederzijds

Hasi verlekkert zich alvast op zijn snelheid en diepgang, twee zaken die in de huidige selectie wat mankeren. Net zoals scorend vermogen, al was dat er tegen Westerlo niet aan te merken. Voorin zijn de plaatsjes nu reeds vrij duur: niet louter om budgettaire redenen moet er eerst ruimte worden gemaakt voor Bertaccini, die het elftal wel weinig creativeit bijbrengt. Op dat vlak valt het toch af te wachten hoe Hasi hem exact zou willen inpassen.

Zelf staat Bertaccini, die eerder al open kaart speelde over zijn flirt met Anderlecht, niettemin al te springen voor de overstap. Van een concreet bod is nog geen sprake, maar pas als een overgang richting Neerpede er niet in zit zou hij volgens Het Nieuwsblad andere opties overwegen. Ook volgens HLN is hij daar nog steeds een target en zijn de eerste contacten al een tijdje geleden gelegd, maar blijkt er van een doorbraak nog geen sprake.

Renard heeft haast

Le Soir oppert evenwel dat de onderhandelingen wel eens snel in een stroomversnelling kunnen belanden nu er steeds meer kapers op vinkenslag liggen. Tijd dus voor Renard, die tot hiertoe niet wachtte op vertrekkers alvorens zelf toe te slaan, om op te schieten vooraleer er zich een Italiaanse gegadigde meldt? "Ik weet niet welke richting het uitgaat. Binnenland, buitenland: ik heb ook niet echt een voorkeur", sluit Bertaccini alvast niets uit.

🔥 Wat iedereen nu leest

Zware klappen voor Kompany, zelfs uit onverwachte hoek
Zware klappen voor Kompany, zelfs uit onverwachte hoek
Marc Coucke trakteert op onverwachte ijskoude zet
Marc Coucke trakteert op onverwachte ijskoude zet

RSCA moet doorduwen voor Bertaccini

Meest recent

'Union blijft cashen: nog miljoenentransfer op komst'

Union pakte vorig seizoen voor de eerste keer in 90 jaar nog eens een titel, maar dat veranderde ...

64
64
'Club Brugge onverbiddelijk: prijskaartje van 35 miljoen'

Club Brugge haalde deze zomer al stevig uit op de mercato met de komst van Tresoldi, Reis, Forbs en ...

276
276
Lierse pakt uit met fraaie transfer in 1A

Binnen iets meer dan een week wordt ook in de Challenger Pro League het seizoen weer op gang ...

37
37
'Club stoïcijns: Jashari pakt uit met nieuwe zet'

Club Brugge is zijn seizoen tot dusver goed begonnen met winst in de Supercup tegen Union en in de ...

375
375
'JPL-clubs hebben Kadri voor het grijpen'

Het seizoen in de Jupiler Pro League werd vorig weekend al op gang getrapt, maar er zal de komende ...

239
239
'Jackpot Ajax: plotse megatransfer Mika Godts'

Vorig seizoen brak Mika Godts helemaal door bij Ajax. Onze jonge landgenoot profiteerde optimaal van ...

228
228
'Anderlecht niet te stoppen: twee aanwinsten in één klap'

Anderlecht kan donderdag een nieuwe opsteker pakken. Het kan tegen Häcken de kwalificatie voor ...

541
541
'Straffe transfer voor Leandro Trossard'

Arsenal is deze zomer al bijzonder actief geweest op de transfermarkt. Daarbij haalden de Gunners ...

176
176
'Knaltransfer Bertaccini: deze club wint het pleit'

Adriano Bertaccini vertolkte afgelopen weekend nog maar eens een glansrol bij STVV, want met een ...

1312
1312
Nieuwe dreun op komst voor Antwerp?

Royal Antwerp FC is aan het seizoen begonnen met een gelijkspel tegen landskampioen Union SG. The ...

542
542
Steven Defour blaast sociale media op met mededeling

Steven Defour speelde in het verleden onder meer bij KRC Genk, Standard Luik, FC Porto en Burnley, ...

61
61
Refereeing Department afgemaakt na statement: “Complete waanzin”

Het seizoen is nog maar één speeldag ver of het Refereeing Department ligt al zwaar ...

192
192
‘Club Brugge verrast iedereen met gigantisch dure 10’

Hij kost bijna 15 miljoen euro, groeide op onder de vleugels van José Mourinho én ...

1797
1797
‘Liverpool en Slot schrikken: Alisson Becker per direct weg’

Liverpool is momenteel op trainingskamp in Japan, maar de selectie van Arne Slot kreeg al enkele ...

136
136
‘Anderlecht is genadeloos voor bekende naam’

RSC Anderlecht is goed aan het seizoen begonnen, maar achter de schermen is Olivier Renard nog bezig ...

474
474
Geblunder bij Rode Duivels: KBVB pijnlijk de fout in

De Koninklijke Belgische Voetbalbond heeft zich weer onsterfelijk belachelijk gemaakt. Er werd ...

150
150
Dender luistert naar fans en pakt uit met straffe transfer

Dender was vorig seizoen één van de revelaties van de Jupiler Pro League door als club ...

113
113
Charleroi hoort kassa rinkelen met supertalent: “Naar Barça”

Sporting Charleroi verbaasde vriend en vijand door Rayan El Arfani op 15-jarige leeftijd een ...

121
121
‘Bod op Bertaccini: Anderlecht jubelt, Standard huilt'

Adriano Bertaccini is grof wild op de transfermarkt. Vooral RSC Anderlecht wordt gelinkt met de ...

1346
1346
Wat Yamal laat zien, is ronduit ongelofelijk

Nét terug van vakantie, maar nu al dé sensatie op training: Lamine Yamal verbaast ...

198
198
Ferme stap terug: Vanheusden duikt op bij vreemde club

Zinho Vanheusden werd lange tijd gezien als één van de grootste Belgische verdedigende ...

341
341
Refs speeldag 2 bekend: weer stevige topaffiche in JPL

Op de eerste speeldag was het al smullen geblazen met enkele topaffiches, maar ook op speeldag 2 ...

232
232
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht: “Dat loopt fout af”

RSC Anderlecht maakte veel indruk op de eerste speeldag door Westerlo een pak voor de broek te ...

703
703
'Wat een deal: Union flikt het wéér met ongeziene jackpot'

Union SG blijft het telkens flikken. De Brusselse club werd afgelopen seizoen kampioen en nam onder ...

233
233
Van kwaad naar... rijker: Belgische spits belandt in Koeweit

Er spelen heel wat Belgische spelers in het buitenland, maar soms kan een transfer toch bizar worden ...

166
166

Meer sportnieuws