Géén Vandenbempt en co? Grote gevolgen na uitblijven DAZN-akkoord

door
Géén Vandenbempt en co? Grote gevolgen na uitblijven DAZN-akkoord

Vrijdagavond gaat het seizoen 2025-2026 van de Jupiler Pro League van start. De wedstrijden zullen (voorlopig?) wel alleen op de app van rechtenhouder 'DAZN' te zien zijn. En het uitblijven van een akkoord met de omroepen en telecomoperatoren, heeft nog meer grote gevolgen.

De algemene situatie is inmiddels bekend. Eind vorig jaar legde 'DAZN' iets minder dan 90 miljoen euro neer voor de media- en uitzendrechten van het Belgische profvoetbal voor de komende vijf jaar. De bedoeling was een deel van dat bedrag te recupereren door de beelden en live-wedstrijden door te verkopen aan verschillende omroepen en telecomoperatoren. Dat was in de vorige cyclus ook het geval.

Maar de onderhandelingen verliepen bijzonder moeizaam, de betrokken partijen vonden maar geen akkoord over de prijs. En dus besloot men om (voorlopig?) de stekker uit deze gesprekken te trekken. Bijgevolg zullen de wedstrijden voorlopig niet te zien zijn op reguliere televisie. Wie komend weekend toch de eerste speeldag wil zien, zal een abonnement moeten nemen op de DAZN-app.

LEES OOK: DAZN heeft groot nieuws voor kijker: "Première Belgisch voetbal"

Wel op VTM Nieuws, niet in Journaal

Ook voor de samenvatting zal men de app van het Britse sportplatform moeten installeren, al zullen deze wel in de gratis zone zitten. Er werd immers ook geen akkoord gevonden met de televisiezenders over de rechten op een samenvattingenprogramma. Inmiddels bereikte men wel een overeenkomst met 'DPG Media' over het gebruik van de beelden in 'VTM Nieuws'.

Met de VRT bleef zo'n akkoord over de beelden in 'Het Journaal' voorlopig echter uit. Volgens Het Laatste Nieuws heeft dat te maken met 'Sportweekend'. De openbare omroep beschouwt het sportprogramma op zondagavond als onderdeel van het sportblok in 'Het Journaal'. Bij 'DAZN' ziet men dit als een apart programma. En dus vonden de twee partijen voorlopig geen overeenkomst.

Geen akkoord over commentatoren

Dat heeft ook een invloed op de omkadering van de wedstrijden. 'DAZN' had de voorbije seizoenen immers akkoorden met zenders en mediagroepen over het gebruik van commentatoren en analisten die bij hun onder contract liggen. Van zo'n akkoord is momenteel dus ook geen sprake. Bijgevolg zal iemand als Peter Vandenbempt, die vasligt bij de VRT, volgens HLN voorlopig geen commentaar geven bij de JPL-wedstrijden. En het is maar de vraag wat er zal gebeuren met andere commentatoren en analisten zoals Aster Nzeyimana (DPG Media), Gert Verheyen, Nicolas De Brabander (Woestijnvis), ... .

Indien een akkoord definitief uitblijft, is dat een slechte zaak voor het Belgische voetbal ...

Meest recent

Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

71
71
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

147
147
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

77
77
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

67
67
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

146
146
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

304
304
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

128
128
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

311
311
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

110
110
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

170
170
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

155
155
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

241
241
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

618
618
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

150
150
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

263
263
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

66
66
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

223
223
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

108
108
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

159
159
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

338
338
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

297
297
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

353
353
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

257
257
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

267
267

Meer sportnieuws