DAZN stampt tegen schenen met plottwist: fans verliezen

door
DAZN stampt tegen schenen met plottwist: fans verliezen

De ophef rond de uitzendrechten blijft maar voortduren. DAZN heeft de onderhandelingen met de grote telecombedrijven stopgezet en er lijkt geen beterschap op komst. Het lijkt zelfs van kwaad naar erger te gaan want nu kwam DAZN met een plottwist op de proppen.

DAZN heeft al de rechten van de Jupiler Pro League en de Supercup tussen Union SG en Club Brugge werd al gratis aangeboden op de app van de sportzender. Telenet en/of Pickx willen ook graag Belgische matchen uitzenden, maar de gesprekken zijn volledig stopgezet.

LEES OOK: Scherpe KRC Genk-reacties na dure fout Matte Smets

Fans de grote verliezer

De supporters lijken nu de grootste verliezer te worden van het hele verhaal want de eerste speeldag zal alvast enkel te zien zijn op DAZN. De rechtenhouder had aanvankelijk wel beloofd om grote schermen toe te laten, maar draait nu zijn kar volledig. DAZN wil geen fout signaal geven aan de telecomoperatoren en blijft voet bij stuk houden.

Met dat nieuws kwam Het Nieuwsblad plots op de proppen. ‘Als ze grote schermen toelaten op speeldag 1 zou dat een verkeerd signaal kunnen zijn voor de voetbalfans. Die krijgen dan de indruk dat er tijd wordt gekocht en dat het in augustus toch tot een deal zal komen met de telecom-operatoren. Wat dus allesbehalve een zekerheid is’, klinkt het.

Ook speeldag 2?

Zoals het er nu naar uitziet zal ook speeldag 2 van de Jupiler Pro League enkel te zien zijn op de app van DAZN. Vooral de topper tussen Club Brugge en KRC Genk is een ferme domper. In de Cegeka Arena zouden 1.000 fans op grote schermen kunnen zien, wat dus niet meer zal doorgaan. ‘Er is momenteel geen enkel signaal dat het voor speeldag 2 anders zou zijn. Er is ondertussen ook overlegd met Genk dat zijn plannen moet annuleren.’

Wél wil DAZN weer praten met Telenet en consorten. De Supercup werd alvast gratis aangeboden, maar dat zal niet het geval zijn voor wedstrijden in de Jupiler Pro League. DAZN is van plan om verschillende abonnementsformules beschikbaar te stellen zodat de voetbalfan kan kiezen uit een ruime keuze aan opties.

Snap jij dat DAZN zijn kar heeft gedraaid met de grote schermen?

Meest recent

'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

12
12
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

18
18
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

83
83
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

202
202
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

223
223
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

94
94
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

78
78
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

193
193
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

363
363
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

152
152
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

363
363
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

126
126
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

183
183
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

174
174
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

247
247
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

646
646
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

163
163
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

283
283
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

69
69
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

234
234
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

114
114
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

169
169
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

348
348
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

307
307
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

159
159

Meer sportnieuws