Bloeit of breekt hij? De Ketelaere vecht tegen chaos

641
Bloeit of breekt hij? De Ketelaere vecht tegen chaos

Atalanta waagt een forse gok met Charles De Ketelaere als speerpunt, maar de eerste barsten tekenen zich al af. Terwijl steunpilaren de club verlaten, ligt de druk volledig op zijn schouders. Kan CDK deze chaos trotseren – of stort de hele aanval binnenkort in?

LEES OOK: ‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

De nieuwe held van Bergamo: wereldwonder of breekbare ster?

“Straordinario”, “Uitzonderlijk!” – zo doopte La Gazzetta dello Sport Charles De Ketelaere eind vorig jaar tot het achtste wereldwonder van Atalanta Bergamo.

De Ketelaere speelde toen de pannen van het dak en hielp zijn club aan de allereerste Europese prijs, de Europa League 2024. CDK was hot in Italië en begon met verbluffende cijfers ook de rest van Europa te veroveren.

Hij toverde, betoverde en werd uitgeroepen tot ‘Beste Belg in het Buitenland’. Antonio Cassano noemde hem zelfs de beste speler van de Serie A. “De speler die me de meeste vreugde bezorgt. Hij is fantastisch en ik zie hem ooit meedingen naar de Ballon d’Or,” zei de ex-topvoetballer in de podcast ‘Viva el Futbol’.

Toch kende CDK eind vorig seizoen een terugval: fysieke kwaaltjes, minder doelpunten en assists, wat samenhing met het moeizame seizoen van Atalanta.

Gasperini’s meesterstuk: De Ketelaere floreert als nooit tevoren

Onder de vleugels van Gian Piero Gasperini bloeide Charles De Ketelaere echt open. De 67-jarige coach, bekend om zijn gedurfde en offensieve stijl, bood CDK de perfecte voedingsbodem.

Atalanta stond bekend als één van de meest aanvallende teams in Italië – een droomscenario voor De Ketelaere, die sinds zijn komst lichamelijk sterker is geworden, Italiaans vloeiender spreekt en scherper en explosiever oogt dan ooit.

In zijn rol als 9,5 groeide hij uit tot een stille technische leider in de kleedkamer. Zijn indrukwekkende cijfers liegen er niet om: 27 doelpunten en 24 assists in alle competities, een heropleving van de flair die hij bij AC Milan had gemist.

Zijn tactische evolutie was cruciaal: van een multifunctionele rol bij Club Brugge naar een meer doelgerichte positie bij Atalanta, waar hij als aanvallende middenvelder effectiever en directer speelt.

Nieuwe coach, nieuwe kansen: van prins naar koning?

Komend seizoen wacht Charles De Ketelaere een grote uitdaging: zijn derde seizoen in Bergamo, maar voor het eerst onder Ivan Juric, de Kroaat die Gasperini opvolgt na diens transfer naar AS Roma. Volgens La Gazzetta dello Sport moet de ‘Prins’ nu uitgroeien tot ‘Koning’.

Met Juric zou CDK op zijn beste positie kunnen schitteren: in een 3-4-2-1 achter de spits, startend op rechts, of in een 3-4-1-2 naast de spits, met de vrijheid om creatieve acties te ondernemen en doelgericht te bewegen.

Vorig seizoen gaf hij meer assists dan doelpunten (13 tegenover 11), een teken dat hij als spelverdeler achterin ook kan floreren.

Atalanta bouwt aanval rond De Ketelaere: zekerheid in een zee van onzekerheid

Terwijl er onzekerheid heerst in de aanvalslinie, wordt Charles De Ketelaere duidelijk hét absolute speerpunt van Atalanta Bergamo in het komende seizoen. 

Mateo Retegui ligt in de kijker bij Al-Qadsiah en lijkt te vertrekken, Ademola Lookman wordt begeerd door buitenlandse clubs en zou kunnen vertrekken, en Gianluca Scamacca keert terug na een blessurejaar, maar zijn toekomst is nog onduidelijk.

In dit onstabiele landschap is De Ketelaere de enige zekerheid voor Atalanta, het baken waar de Nerazzurri hun hoop op vestigen – maar kan hij die druk aan?

Kan Charles De Ketelaere het drama bij Atalanta keren?

Meest recent

'Kompany zwijmelt: waanzinnige opvolger Harry Kane'

Bayern München is weer uitstekend aan het seizoen begonnen en daar heeft Harry Kane een ...

0
0
Club en Union gewaarschuwd: "Anderlecht terug winstmachine"

RSC Anderlecht kan behoorlijk tevreden terugblikken op het eerste luik van het seizoen. De ...

72
72
De Cuyper verbaast: "Hij was beste Rode Duivel op WK"

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van Mark van ...

63
63
‘Lukaku geschokt: Van Bommel grijpt genadeloos in’

Romelu Lukaku krijgt meteen een stevige boodschap van Mark van Bommel. De nieuwe bondscoach maakt ...

100
100
Transferdrama Club Brugge: gedroomde jackpot smelt weg

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

143
143
Keihard dilemma Van Bommel: WK-uitblinker op de bank?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

118
118
JPL krijgt nieuwe sensatie: "Wat een speler, echt waar"

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

373
373
Debast krijgt enorme persoonlijke tragedie te verwerken

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de Nations ...

82
82
Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

160
160
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

31
31
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

34
34
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

243
243
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

17
17
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

34
34
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

263
263
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

85
85
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

140
140
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

75
75
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

54
54
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

300
300
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

127
127
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

399
399
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

28
28
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

622
622
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

298
298

Meer sportnieuws