RSC Anderlecht en Lierse zijn in diepe rouw gedompeld. Voormalige Rode Duivel André De Nul is op 79-jarige leeftijd overleden, dat laat Le Soir weten. Hij speelde ook bij Eendracht Aalst en Union SG. Bij Lierse werd hij een clubicoon.
De Nul werd een held bij Lierse nadat hij in de Europese thuismatch van de Antwerpse club tegen Rosenborg in 1971 een hattrick scoorde in de laatste twintig minuten. Zo werd de 4-1 nederlaag van de heenmatch weggevaagd.
LEES OOK: Opmerkelijk: Club Brugge-toppers gespot bij andere club
SuccessenDe Nul won in 1969 de beker met Lierse en in 1975 deed hij dat opnieuw maar dan met Anderlecht. Hij scoorde in beide finales. Na zijn spelerscarrière werd hij een makelaar en haalde hij ook zijn FIFA-diploma.
Zo was hij onder meer verantwoordelijk voor de komst van Celestine Babayaro naar RSC Anderlecht. De Nigeriaanse linksback groeide uit tot een clublegende. De voormalige aanvaller speelde drie keer voor de Rode Duivels waarin hij twee keer wist te scoren.
Ancien Diable rouge et responsable de l’arrivée de Babayaro à Anderlecht, André De Nul est décédé à 79 ans https://t.co/qDkDJ2WwEz
— LesoirSports (@LesoirSports) November 4, 2025
Goalgetter
De Nul stond erom bekend een goaltjesdief te zijn. In 165 wedstrijden op het hoogste niveau wist hij 54 keer de weg naar doel te vinden. Bij de Rode Duivels kreeg hij niet veel kansen tot Raymond Goethals hem drie keer liet spelen. Hij scoorde onder meer een wonderschoon doelpunt tegen Portugal in 1971 (filmpje onder het artikel). De Nul overleed op 79-jarige leeftijd.
🇧🇪 | 79!
— Kent u deze Nog (@kentudezenog_) July 14, 2025
André De Nul.
Speelde drie keer voor de Rode Duivels.
In 1971 speelde België tegen Portugal. Het werd 3-0 en De Nul scoorde het laatste doelpunt, dat nog steeds tot één van de ‘knapste doelpunten’ van de Rode Duivels wordt gerekend.https://t.co/C7hjE7F7Eq pic.twitter.com/HxDJ60k7D6
Stephan Calander