De competitiestart nadert met rasse schreden. Tijd dus voor de Belgische eersteklassers om een versnelling hoger te schakelen in hun voorbereiding. Zo stond er vrijdag zowel bij KV Mechelen als KVC Westerlo een oefenwedstrijd op het programma.
Als afsluiter van de zomerstage in Wageningen trok Malinwa naar Huissen voor een ontmoeting met Go Ahead Eagles. Tegen de Nederlandse bekerwinnaar trokken de troepen van Fred Vanderbiest na vier 30 minuten met 2-5 aan het langste eind.
LEES OOK: 'El Ouahdi out: KRC Genk drukt door voor vervanger'
Hattrick voor StormNikola Storm opende al vroeg de score op aangeven van nieuwkomer Ryan Teague. Na de gelijkmaker van Go Ahead nam de flankaanvaller onze landgenoot Jari De Busser nog twee keer te grazen om nog voor de pauze zijn hattrick te vervolledigen.
Malinwa klopt Go Ahead overtuigend met 2-5 na een wedstrijd van vier keer 30 minuten. Mechelse doelpunten kwamen van Storm (x3), Belghali & Bafidili 💛❤️
— KV Mechelen (@kvmechelen) July 11, 2025
Lees het verslag op onze site 🔗 https://t.co/OvFyw1hF96 pic.twitter.com/YkAnmYfJNo
Frigan redt Westerlo
In de tweede helft diepten Rafik Belghali en Zaïd Bafdili de score verder uit, alvorens Thibo Baeten de eindstand vastlegde. Iets minder spektakel in Westerlo, dat halfweg wel een achterstand moest zien op te halen tegen tweedeklasser Patro Eisden.
𝗙𝗨𝗟𝗟𝙏𝙄𝙈𝙀 🕙
— K. Patro Eisden Maasmechelen (@patro_eisden) July 11, 2025
We verliezen met 2-1 in Westerlo in ons derde oefenduel van de voorbereiding. Op naar volgende week, waar we het op 15 juli opnemen tegen de Nederlandse bekerwinnaar Go Ahead Eagles.#koempels #vechtenenwinnen #WESPAT pic.twitter.com/mZoP20PB46
Dankzij zomeraanwinst Leandro Rousseau ging het elftal van Stijn Stijnen rusten met een voorsprong op zak, maar in het slotkwartier wisten de Kemphanen via twee doelpunten van goalgetter Matija Frigan de scheve situatie alsnog recht te zetten.