Standard blijft gaan: 9e aanwinst nu al binnen

door
Standard blijft gaan: 9e aanwinst nu al binnen

Net zoals verschillende andere eersteklassers is ook Standard vertrokken op zomerstage. Maar dat weerhoudt de Rouches er niet van om door te pakken om de transfermarkt. Zo werd maandag alweer de negende (!) zomeraanwinst aangekondigd.

Eind vorig seizoen besloot de vernieuwde directie van Standard om Marc Wilmots aan te werven aan als sportief directeur. En de voormalige bondscoach drukte inmiddels stevig zijn stempel. Allereerst lag hij aan de basis van de trainerswissel tussen Ivan Leko en Mircea Rednic. Vervolgens stortte hij zich in alle hevigheid op de transfermarkt.

LEES OOK: Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Grote honger op mercato

Om te beginnen werden de aankoopopties op Dennis Eckert Ayensa en Ilay Camara gelicht. Die laatste werd inmiddels voor meer dan het dubbele doorverkocht aan Anderlecht. Vervolgens haalde Wilmots een eerst lading aan verse krachten in huis: Adnan Abid (Patro Eisden), Tobias Mohr (transfervrij van Schalke 04), Nayel Mehssatou, Marco Ilaimaharitra en Lucas Pirard (alle drie transfervrij van KV Kortrijk).

Vorige week deed Wilmots er nog een schepje bovenop. Met Josué Homawoo (transfervrij van FC Dinamo) werd nog een extra verdediger aan de selectie toegevoegd. Vervolgens bereikte men een akkoord met Club Brugge over de komst van Casper Nielsen. En met Thomas Henry (Hellas Verona) werd ook een nieuwe spits gevonden. En inmiddels is dus ook de negende aanwinst een feit.

Extra flankaanvaller voor Rednic

Eerder raakte al bekend dat Standard er graag nog een flankaanvaller bij wou. Daarvoor waren de pijlen gericht op Rafik Saïd. De 25-jarige international van de Comoren speelde de voorbije seizoenen voor de Franse tweedeklasser Troyes AC. Daar was hij afgelopen seizoen, doorgaans als basisspeler, goed voor 8 goals en 5 assists.

Maandag werd ook zijn komst beklonken. Saïd tekende een contract van drie seizoenen en zal op stage aansluiten bij de rest van de selectie. Met de transfer zou een slordige 2 miljoen euro gemoeid zijn. "Hij past perfect binnen het profiel dat we nog misten in onze selectie", is Wilmots tevreden met zijn laatste nieuwe aanwinst.

Standard doet volgend seizoen mee voor de top 5 ...

Meest recent

Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

39
39
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

57
57
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

31
31
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

70
70
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

59
59
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

106
106
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

63
63
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

500
500
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

475
475
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

50
50
De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

539
539
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

247
247
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

173
173
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

154
154
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

441
441
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

378
378
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

80
80
"Teleurgesteld dat ik geen kans kreeg bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren een aantal talenten. De Brusselaars zagen een ...

187
187
'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Union SG heeft zich in de Champions League regelmatig kunnen tonen. Eén speler heeft daar ...

272
272
Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

158
158
'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

547
547
Brandon Mechele breekt stilzwijgen met emotioneel nieuws

Club Brugge won gisteren na een waar spektakelstuk met de nodige moeite van Zulte Waregem. Bij ...

984
984
Lukaku als voorbeeld: grote RSCA-droom leeft weer

Bij RSC Anderlecht hebben ze een geweldige jeugdopleiding en de Brusslaars zijn een garantie op ...

169
169
‘Anderlecht slaat hard toe: MLS-topper staat al klaar’

Anderlecht heeft z’n oog laten vallen op een jonge verdediger uit de MLS. Linksvoetig, ...

799
799
Forbs en Diakhon beiden verrast: "Heel raar"

Club Brugge won verdiend met 4-3 van Zulte Waregem. Blauw-Zwart slikt nog veel te veel tegengoals, ...

443
443

Meer sportnieuws