In afwachting van eventuele vertrekkers maakt KRC Genk louter nog werk van een paar gerichte versterkingen. Tussen de palen bijvoorbeeld moeten de Limburgers op zoek naar een opvolger voor Mike Penders. Intussen geraakte bekend welke naam bovenaan de shortlist prijkt in de Cegeka Arena.
Daar hoopt Hendrik Van Crombrugge ongetwijfeld om opnieuw zijn kans te grijpen als vaste titularis onder de lat. Hoewel hij bezig is aan een puike voorbereiding acht Het Belang van Limburg de kans evenwel groot dat het ervaren sluitstuk terug genoegen zal moeten nemen met een rol als doublure.
LEES OOK: Hendrik Van Crombrugge en Vanessa delen spetterend nieuws
Penders out, Lawal in?Om de openstaande vacature van nummer één te vullen was aanvankelijk Jonathan Fischer in beeld, al werd die piste gaandeweg geschrapt. Nog volgens de krant is het vizier van Dimitri de Condé nu gericht op Tobias Lawal, een 25-jarige Oostenrijker die in eigen land het doel van LASK verdedigt.
🔵⚪️In de zoektocht naar een nieuwe doelman is Racing Genk uitgekomen bij Tobias Lawal van LASK Linz. Onderhandelingen zijn vergevorderd. @hlnsport
— Bob Faesen (@BobFaesen) July 7, 2025
"KRC Genk is in blijde verwachting van een nieuwe doelman", blijkt de deal zelfs al bijna volledig in kannen en kruiken. "Lawal legt maandag zijn medische testen af. Woensdag wordt zijn komst in principe afgerond en officieel gemaakt", klinkt het nog. Dat wordt ook bevestigd door Het Laatste Nieuws.
Van Crombrugge vloekt
"De onderhandelingen zijn vergevorderd", klinkt het daar over de kersvers international, die Penders moet doen vergeten. Lawal beschikt naar verluidt over goede voetjes en zou met zijn imposante verschijning van één meter 96 zowel uitblinken in één-tegen-één situaties als heersen over het luchtruim.
Welk bedrag Genk op tafel legt om LASK te beroven van hun aanvoerder is niet bekend. De marktwaarde van Lawal, die to medio 2027 vastligt bij zijn huidige werkgever en de concurrentie moet aangaan met Van Crombrugge en Lucca Brughmans, wordt alleszins op een slordige 2,5 miljoen geschat.