Jonkie maakt indruk: Standard boekt vlotte zege

door
Jonkie maakt indruk: Standard boekt vlotte zege

Vorig seizoen wist Standard te verrassen door met zeer beperkte middelen toch lange tijd mee te strijden voor een plaats in de top zes. Het wordt uitkijken welk vervolg dat straks krijgt, want er is de voorbije maanden alweer veel veranderd in Luik.

Er kwam een bijna volledig nieuw bestuur, Mircea Rednic werd binnengehaald als nieuwe trainer na het vertrek van Ivan Leko naar AA Gent en met acht nieuwe spelers streek er ook weer een buslading vers bloed neer. Het wordt dus nog afwachten hoe de mayonaise zal pakken.

LEES OOK: EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Vlotte zege voor Standard

Vrijdagmiddag werkte Standard alvast zijn tweede oefenwedstrijd van de voorbereiding af. Daarin kregen ze de Nederlandse tweedeklasser MVV als tegenstander voor de kiezen. Het was voor Rednic daarbij wel nog puzzelen.

Hij kon immers niet rekenen op de geblesseerden Bates en Hautekiet, terwijl ook voor nieuwkomers Henry, Nielsen en Homawoo de wedstrijd nog te vroeg kwam. Daardoor moest hij teruggrijpen naar verschillende jeugdspelers.

17-jarige maakt indruk

Het leverde Standard wel een vrij vlotte zege op, want ze haalden het met 2-0. In elke helft wisten de Rouches vroeg te scoren. Voor rust scoorde Karamoko na een kort genomen hoekschop, erna werkte de 17-jarige Gboua af nadat een verre uittrap van Poitoux hem oog in oog met de doelman bracht.

Ook een andere jonkie maakte volgens Sudpresse indruk. De 17-jarige René Mitongo, die vorig seizoen in de play-offs al mocht invallen, liet zich zien als diepe spits. Scoren lukte hem niet, maar hij maakte het de Nederlandse verdedigers wel zeer lastig.

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard
127

Zal Standard bij de competitiestart al klaar zijn voor het seizoen?

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

312
312
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

125
125
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

16
16
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

72
72
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

67
67
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

80
80
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

296
296
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

43
43
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

437
437
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

267
267
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

370
370
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

31
31
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

36
36
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

73
73
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

127
127
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

74
74
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

466
466
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

172
172
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

346
346
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

133
133
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

490
490
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

302
302
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

249
249
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

193
193

Meer sportnieuws