TRANSFERUURTJE: 'Dubbele jackpot Club, Genk verliest steunpilaar'

door
TRANSFERUURTJE: 'Dubbele jackpot Club, Genk verliest steunpilaar'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

Lees ook: 'Clubs verdringen zich voor Stassin: zottekesmarkt'

Jupiler Pro League

Club Brugge had vrijdag een meeting met AC Milan om de eventuele transfer van Ardon Jashari te bespreken. Daarbij zou Blauw-Zwart duidelijk hebben gemaakt dat de middenvelder deze zomer niet te koop is. Enkel een bod in de buurt van de 40 miljoen euro lijkt Club overstag te doen gaan. Zover willen de Milanezen voorlopig niet gaan. Ondertussen zou Jashari intern wel hebben aangegeven dat hij graag naar San Siro verhuist. Het dossier is dus zeker niet volledig van tafel. Niet enkel voor Jashari verlangt Club overigens de jackpot. Ook voor Joel Ordoñez mikte het volgens EuropaCalcio op een totaalbedrag, inclusief bonussen en andere variabelen, dat de 40 miljoen euro benadert.

RSC Anderlecht speurt de markt af naar een nieuwe doelman, een doublure voor Colin Coosemans. Volgens Het Nieuwsblad is het vizier daarvoor op Kjell Peersman gericht. De 21-jarige Belg is na een huurbeurt aan Lierse terug bij PSV. Daar zou hij voor zo'n 500.000 euro mogen vertrekken. Vanuit Turkije wordt Paars-Wit dan weer gelinkt aan Carlos Cuesta (Galatasaray). De ex-verdediger van KRC Genk lijkt evenwel te duur. Jonkie Naïl Moutha-Sebtaoui vertrok op zijn beurt naar FCV Dender.

KRC Genk zal komend seizoen geen beroep kunnen doen op Mike Penders. Via zijn Instagram-account kondigde de doelman nu ook zelf aan dat hij de Limburgse club verlaat. Genk zal nu een nieuwe doelman aantrekken naast Hendrik Van Crombrugge en jonkie Lucca Brughmans. Wat er exact met Penders zal gebeuren, is voorlopig niet bekend. De kans dat hij een plek krijgt bij de A-ploeg van Chelsea lijkt redelijk klein. Een huurbeurt aan zusterclub RC Strasbourg ligt veel meer voor de hand.

Standard drukt door voor zijn zesde zomeraanwinst. Zo weet SudPresse dat de Luikenaars dicht bij de komst van Josue Homawoo staan. Deze Togolese verdediger loopt weldra einde contract bij FC Dinamo. De Roemeense club had zijn overeenkomst willen verlengen, maar Homawoo kiest dus voor Standard. Zijn overgang zou begin volgende week afgerond worden.

Union SG is één van zijn kampioenenmakers kwijt. Zo vertrok Koki Machida richting TSG Hoffenheim. Met de transfer zou zo'n 5 miljoen euro gemoeid zijn. STVV heeft dan weer afscheid genomen van Joel Fujita. De Japanse smaakmaker trekt naar St. Pauli en zou zo'n 3.5 miljoen euro opbrengen. Promovendus Zulte Waregem rondde de verkoop van Pape Demba Diop aan RC Strasbourg af. De middenvelder brengt een recordsom van 7.5 miljoen euro op.

Buitenland

Noa Lang is goed op weg naar SSC Napoli. Volgens transferwatcher Matteo Moretto zijn club en speler er zelfs al uit over de persoonlijke voorwaarden. Lang zou jaarlijks zo'n 2.8 miljoen euro netto kunnen verdienen in Napels. Daar komen nog bonussen en premies bovenop. De contractduur bedraagt 4 seizoenen. Met PSV moet evenwel nog een doorbraak gevonden worden. Er zou een deal bereikt kunnen worden over een transfersom rond de 30 à 35 miljoen euro, bonussen exclusief.

Lucas Stassin heeft een puik seizoen achter de rug bij AS Saint-Etienne, dat zich desondanks niet kon verzekeren van het behoud in de Ligue 1. De kans is dan ook reëel dat de Belgische spits deze zomer vertrekt. Aan interesse alvast geen gebrek. Volgens Team Football azen liefst elf clubs op zijn komst. Daarbij zijn West Ham United, RC Lens en VfB Stuttgart behoorlijk concreet. Ook Sporting CP, Brentford, Brighton, Stade Rennes, Olympique Marseille, Paris FC, RB Leipzig en Wolverhampton volgen het dossier van nabij.

Trending:

Opnieuw een Penders-sprookje bij Genk?
Opnieuw een Penders-sprookje bij Genk?

Wie is volgens u het grootste keeperstalent?

Meest recent

Transferstunt van het jaar bij Club Brugge?

Club Brugge wil deze zomer stevig uitpakken. De plannen op de transfermarkt verraden ambitie, en ...

43
43
'Wilmots gaat wild tekeer: nog drie versterkingen Standard'

Standard is degelijk aan zijn oefencampagne begonnen en haalde het zaterdag met 1-3 van het lokale ...

4
4
WK Clubs: Kane trapt Bayern naar monsterlijke kwartfinale

Tijdens de 1/8ste finales van het wereldkampioenschap voor clubs, lieten de Europese teams zich tot ...

56
56
'Transferkoorts stijgt in Brugge: Jashari heeft akkoord beet'

Club Brugge vat maandag zijn tweede week van de voorbereiding aan, verschillende internationals ...

305
305
'Grote honger Anderlecht: víér extra aanwinsten onderweg'

RSC Anderlecht heeft zijn eerste week van de voorbereiding afgesloten met een 1-3 oefenzege tegen WS ...

286
286
Emoties even te veel: Paul Pogba barst in tranen uit

Paul Pogba is officieel weer een voetballer. Na een dopingschandaal moest de Franse international ...

36
36
Cercle grijpt hard in: "Moeilijk, maar noodzakelijk"

Cercle Brugge heeft een woelig tussenseizoen achter de rug tot dusver. Vlak voor de trainingen ...

167
167
Nieuwe liefde Sneijder zorgt voor commotie: "Pure jaloezie"

Wesley Sneijder (41) maakte een tijdje geleden wereldkundig dat hij een relatie heeft met Romy ...

67
67
Hayen verlekkert zich op Club-aanwinst

Club Brugge begint maandag aan zijn tweede week van de voorbereiding en dan zullen enkele ...

705
705
Liegen Cristiano Ronaldo en vriendin Georgina Rodriguez over relatie?

Cristiano Ronaldo is al een tijdje samen met Georgina Rodriguez. De Portugese superster zou zijn ...

124
124
Yamal gooit bommetje met iconische Maradona-foto

Lamine Yamal is één van de grootste supersterren van het huidige voetbal en de ...

96
96
Coach bevestigt Anderlecht-transfer: "Het is hem gegund"

RSC Anderlecht begint maandag aan zijn tweede week van de voorbereiding, dan zullen een aantal ...

796
796
Noa Lang krijgt 'geheimzinnig telefoontje' tijdens vakantie

Noa Lang speelde in het verleden bij Club Brugge, maar de Nederlander was afgelopen seizoen de grote ...

115
115
'Pittige strijd tussen KRC Genk en Westerlo: mét derde hond'

KRC Genk wist de afgelopen maanden heel wat spelers langer onder contract te leggen. Maar sommige ...

198
198
Ronaldo maakt zich belachelijk met bizarre claim

Cristiano Ronaldo speelt al een tijdje voor Al-Nassr. Daar scoort de 40-jarige aanvaller aan de ...

281
281
Patro blijft doorrazen: ex-speler Antwerp tekent contract

Patro Eisden is héél actief, op en naast het veld. De club uit de Challenger Pro ...

177
177
PSG bezorgt Messi en Suarez een bijzonder pijnlijke avond

Op het WK voor clubs stond om 18u de partij tussen PSG en Inter Miami op het programma. Het was ...

173
173
'STVV weet niet van ophouden: volgende transfer is rond'

STVV laat er geen gras over groeien. De Kanaries haalden al heel wat nieuwe spelers en willen ...

145
145
Genk strikt verdediger met “presence”

KRC Genk blijft de kaart van de jeugd trekken. De Limburgers braken al heel wat contracten open van ...

261
261
'Laatste struikelblok voor knaltransfer Jonathan David'

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League komen tijdens de huidige mercato in aanmerking ...

191
191
"Tot op het randje" - Vrancken moet ingrijpen bij STVV

STVV wist zich na een moeizaam seizoen dan toch de degradatie te vermijden door de Play-Downs te ...

305
305
Toptransfer Onyedika: insider komt met cruciale update

Club Brugge zal tijdens de zomermercato afscheid nemen van verschillende sterkhouder. Ook een ...

1078
1078
'Arsenal onder stoom: drie versterkingen in de pijplijn'

Liverpool FC en Manchester City wisten zich deze zomer al aanzienlijk te versterken en dus kan de ...

87
87
Antwerp maakt doelen bekend: extra versterking onderweg

Antwerp FC is met een slipper aan zijn oefencampagne begonnen. De Great Old verloor namelijk met 0-1 ...

1174
1174
‘Stil mysterie rond Zeno Debast’

Zeno Debast kende al op jonge leeftijd zijn grote doorbraak bij Anderlecht. Aan de zijde van Jan ...

267
267

Meer sportnieuws