Nieuwe ster in beeld: Anderlecht ruikt 40 miljoen

1155 stemmen
Nieuwe ster in beeld: Anderlecht ruikt 40 miljoen

RSC Anderlecht zit niet stil en mikt hoog: een potentiële sterspeler die tot 30 à 40 miljoen euro kan opbrengen, staat op hun verlanglijstje. Na twee mislukte pogingen waagt paars-wit zich aan een derde poging om dit groot talent naar het Lotto Park te halen.

LEES OOK: 'Anderlecht gooit remmen los: Bruno op wenken bediend'

Anderlecht zet vol in op Idumbo: derde poging

RSC Anderlecht wil Stanis Idumbo (19) binnenhalen, en dit wordt al hun derde poging. De Belgische belofteinternational ligt nog onder contract bij Sevilla FC tot 2028, maar zijn sportieve én persoonlijke situatie in Andalusië loopt niet van een leien dakje. Sevilla kon vorig seizoen ternauwernood degradatie vermijden.

Idumbo kwam vorig seizoen zeventien keer in actie voor Sevilla. De club gelooft nog steeds in zijn talent en overweegt hem uit te lenen, wel zonder aankoopoptie. Ook Toulouse en verschillende Spaanse clubs houden hem nauwlettend in de gaten.

Anderlecht probeerde hem al te strikken tijdens de vorige wintermercato, toen werd er een uitleenbeurt zonder aankoopoptie voorgesteld. Ook vorig jaar probeerde Sporting mee te dingen, maar toen koos Idumbo voor de overstap van Ajax naar Sevilla.

Talent met een torenhoge waarde

In januari 2024 verruilde Stanis Idumbo Ajax voor Sevilla FC. Ex-trainer Quique Sánchez Flores, de voorganger van huidig coach Garcia Pimienta, liet hem meteen meetrainen met de A-kern. Volgens het Spaanse dagblad AS zei hij in privékring dat Idumbo “ooit 30 tot 40 miljoen euro waard zal zijn”.

De aanvallende middenvelder, die ook als flankaanvaller of spits kan spelen, kwam vorig seizoen zeventien keer in actie en scoorde zelfs tegen FC Barcelona.

In de laatste wedstrijd van 2024 stond hij in de basis tegen Real Madrid, een wedstrijd die Sevilla met 5-1 verloor. Toch noemde het Spaanse ABC hem “het enige positieve” die dag. Vooral zijn lange, snelle dribbel waarbij hij Barça-verdediger Pau Cubarsi voorbijging en koel afrondde, maakte indruk.

Idumbo is de jongste Belg ooit die kan scoren in de Spaanse hoogste afdeling én de jongste Sevilla-speler die ooit een doelpunt maakte op het veld van Barcelona.

Een complete aanvaller met bakken talent

“Een zeer complete aanvaller: sterk, snel, technisch,” klonk het bij Nederlandse clubwatcher Thijs Zwagerman aan Het Nieuwsblad. “Een jongen met enorm veel potentieel.” Idumbo wordt zelfs hoger ingeschat dan de gehypete Rayane Bounida bij Ajax.

Ondanks zijn kleine gestalte (1m70) is zijn balcontrole en techniek buitengewoon. Niet toevallig wordt hij vaak vergeleken met Charly Musonda Junior, het vroegere toptalent van Anderlecht en Chelsea.

La Dernière Heure schreef: “Aanvallende middenvelder, vleugelspeler of spits: Idumbo is een type dat elke verdediging in vuur en vlam kan zetten met zijn versnelling en dribbels.”

Albert Sambi Lokonga, die vorig seizoen de kleedkamer deelde met Idumbo bij Sevilla, is lovend over zijn ploegmaat. “Hij is een ster. Op zijn leeftijd heeft hij vooral ruimte nodig om fouten te maken en wedstrijden te spelen,” vertelde Lokonga aan La Dernière Heure.

“Ik hoop dat hij zijn potentieel kan waarmaken, want dat is enorm. Hij kan het allerhoogste niveau halen. Ik weet niet hoe ver hij geraakt, maar als hij zo doorgaat, zit hij op het goede pad.”

Anderlecht moet Idumbo halen

Meest recent

'Twee vliegen in één klap: Club Brugge rondt huiswerk af'

Maandag stelde Club Brugge met Hanbeom Lee een nieuwe verdediger voor, dinsdag is het wellicht de ...

174
174
'Anderlecht gooit remmen los: Bruno op wenken bediend'

Helemaal zeker is het nog niet, maar met de kwalificatie voor de derde voorronde van de Europa ...

277
277
'Code rood in Genk: Club all-in voor Adedeji-Sternberg'

Het beloofde dé soap van de zomer te worden, maar de afgelopen weken bleef het enigszins stil ...

563
563
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

716
716
Brandon Mechele raakt Club-supporters vol in het hart

Brandon Mechele beleeft de mooiste weken uit zijn carrière én zijn privéleven. ...

445
445
Nieuwe bondscoach Nederland: grote Van Gaal-wending

Het is ondertussen al ruim een maand geleden dat Ronald Koeman uitzwaaide als bondscoach en ...

127
127
'Club Brugge raast door: duurste aanwinst van zomermercato'

Club Brugge heeft maandag zijn nieuwste verdediger Han-beom Lee voorgesteld. En ook de vijfde grote ...

543
543
Bruno beukt deur open: extra toptransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht haalde inmiddels een viertal directe aanwinsten in huis. Maar daarmee zit het ...

609
609
"Hij heeft geen plafond" - Leko onthult volgende Club-cashbom

Club Brugge zag in het tussenseizoen weer verschillende spelers richting de Europese topcompetities ...

663
663
Beslissing valt: 'De Bruyne kiest club voor volgend seizoen'

Voor Kevin De Bruyne zit de vakantieperiode er alweer op. Deze week hervat de Rode Duivel de ...

152
152
‘Anderlecht schiet raak: bekerheld voor stuntprijs’

Anderlecht heeft een opvallende opportuniteit gevonden op de transfermarkt. De bekerheld in kwestie ...

956
956
'Club Brugge loopt blauwtje: streep door toptarget'

Plots gaat het snel bij Club Brugge, dat na verdediger Lee Hanbeom eerstdaags wellicht ook ...

398
398
Antwerp slaat toe: T1 voorgesteld, duo medisch gekeurd

Antwerp begint zondag aan de nieuwe campagne met een thuismatch tegen SK Beveren. Mét een ...

278
278
'Club Brugge laat titularis gaan: prijskaartje bekend'

Club Brugge trekt tegenwoordig alsmaar vaker de kaart van de jeugd, maar niet iedereen slaagt erin ...

447
447
Anderlecht maakt uitgaande transfer wereldkundig

Donderdag is het alweer van moeten voor RSC Anderlecht, dat in de derde voorronde van de Europa ...

649
649
'Club op toerental: vijfde zomeraanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge maakte eerder op de dag officieel de komst van Lee Hanbeom bekend. Op inkomend vlak ...

693
693
Ophefmakende zedenzaak Spanje schokt ook Real Madrid-ster

Raúl Asencio beleefde de voorbije maanden zijn grote doorbraak bij Real Madrid en maakte ook ...

149
149
Lommel SK pakt uit met transfer ex-speler van KRC Genk

Lommel SK duwt stevig door op de transfermarkt. De promovendus in de Jupiler Pro League heeft een ...

67
67
Wilmots succesvol bij Standard: "Belde mij vorig jaar al"

Standard zat zeker niet stil deze transferperiode. Marc Wilmots wist jonge krachten te halen, maar ...

254
254
'Anderlecht staat open voor vertrek twee opvallende namen'

Bij RSC Anderlecht staat er nog het een ander te gebeuren de komende weken. Er moet nog versterking ...

1172
1172
Westerlo maakt volgende nieuwe speler officieel bekend

KVC Westerlo heeft zoals VoetbalNieuws jullie eerder meedeelde weten toe te slaan op de ...

59
59
Van Bronckhorst verrast met Club Brugge-verhaal

Dévy Rigaux zette Robin van Persie op straat bij Feyenoord en verving hem door Giovanni van ...

511
511
"Anderlecht? Hij laat alvast een goede indruk achter"

RSC Anderlecht wil dit seizoen eindelijk weer eens een goed en positief seizoen hebben. Kwalificatie ...

472
472
Antwerp teert op revanche: van Vandenhaute tot Frey

Royal Antwerp FC heeft met Wouter Vandenhaute een nieuwe eigenaar. Maar wat zal de Great Old waard ...

399
399
'Zulte Waregem biedt half miljoen euro op international'

Zulte Waregem kijkt vooral naar het buitenland om nieuwe spelers te halen. Volgens buitenlandse ...

332
332

Meer sportnieuws