RSC Anderlecht opent zaterdag zijn oefencampagne tegen KWSC Lauwe. Ondertussen blijft de recordkampioen ook actief op de transfermarkt. Op de verlanglijst staat onder meer een nieuwe doelman en daarvoor lijkt men een geschikte kandidaat te hebben gevonden.
Een jaartje geleden was RSCA ook al op zoek naar een nieuw sluitstuk als gevolg van het vertrek van Kasper Schmeichel. In afwachting daarvan kreeg reserve-keeper Colin Coosemans zijn kans. Die deed het dusdanig goed dat de zoektocht naar een andere doelman werd gestaakt en hij gepromoveerd werd tot nummer één.
Dat bleek een goede beslissing. Coosemans was één van de weinige spelers die op constante basis een aanvaardbaar niveau haalde. Meermaals hield hij de ploeg recht. De doelman werd door de fans dan verkozen tot 'Speler van het Seizoen'. En ondertussen vertolkte hij ook een belangrijke rol binnen de kleedkamer.
Lees ook: 'AA Gent wil vijfde zomeraanwinst Anderlecht kapen'
Doublure gezochtDesondanks werd de keeper tijdens het tussenseizoen gelinkt aan een mogelijk vertrek. Door zijn goede prestaties staat hij logischerwijs op de radar van andere ploegen. Maar vooral het feit dat Anderlecht actief de markt afspeurde naar een nieuwe doelman, en daarbij enkele grote namen volgde, zorgden voor de nodige twijfels.
Ondertussen is echter duidelijk dat RSCA het vertrouwen in Coosemans zal behouden. Een nieuwe doelman à la Thomas Kaminski is enkel aan de orde als hij vertrekt en die kans is momenteel erg klein. Wel zal men een doublure voor Coosemans trachten te strikken vermits Mads Kikkenborg allicht wél vertrekt.
Zoon van oude bekende
Volgens Het Nieuwsblad heeft Anderlecht nu ook een geschikte kandidaat gevonden. Zo zou het vizier gericht zijn op Kjell Peersman. Een bekende naam in paars-witte kringen. Hij is namelijk de zoon van Tristan Peersman, zelf jarenlang (reserve-)doelman bij RSCA. Hij voldoet alvast aan het gewenste profiel als doublure van Coosemans. Zeker omdat hij in principe ook nog kan meedoen met de RSCA Futures. Wel is de 21-jarige Peersman momenteel nog eigendom van PSV. Dat zou zo'n 500.000 euro verlangen voor het sluitstuk. Vorig seizoen speelde hij overigens op huurbasis bij Lierse.