Manchester City heeft zich donderdagavond op indrukwekkende wijze tot groepswinnaar gekroond op het WK voor clubs. Coach Pep Guardiola was dan ook erg tevreden na de 5-2-bolwassing aan Juventus. En hij had ook enkele woordjes over voor Kevin De Bruyne.
De Engelse grootmacht heeft een erg tegenvallend seizoen achter de rug, waarin het voor het eerst sinds lang zonder prijzen achterbleef. Het WK voor clubs moet dan ook de start vormen van een nieuw hoofdstuk. Niet voor niets haalde City de geldbuidel boven om zijn eerste grote zomertransfer nog voor het toernooi af te ronden.
Lees ook: Chaos rond Napoli: club breekt stilzwijgen
Indrukwekkend City staat opEn voorlopig maakt is het WK een groot succes. De wedstrijden tegen Wydad AC en Al-Ain waren weliswaar niet de grootste waardemeter, maar Juventus is toch een tegenstander van een behoorlijk kaliber. Niemand was echter in staat om City te stoppen in de groepsfase. Het haalde 9 op 9 met liefst 13 goals voor en slechts 2 treffers tegen.
Guardiola is dan ook in de wolken met wat zijn spelers tot dusver lieten zien. "Zo hebben we al lang niet meer gespeeld", klonk het na de klinkende zege tegen Juventus bij SportMediaset. "We hebben onszelf weer gevonden na een moeilijk seizoen met misschien wel 200.000 blessures. Nu moeten we dit verhaal verder zetten. Niet door te praten maar door hard te werken."
Lof voor De Bruyne en Conte
Het WK is overigens het eerste toernooi dat City afwerkt sinds het veelbesproken vertrek van de jarenlange draaischijf Kevin De Bruyne. De Rode Duivel heeft inmiddels wel elders onderdak gevonden. Terwijl City het WK voorbereidde, tekende de spelmaker bij de Italiaanse kampioen SSC Napoli. En nu heeft ook Guardiola gereageerd op die transfer.
Volgens hem is het van alle partijen een goede keuze. "Het was een lastige beslissing, maar ik wens hem al het beste. Hij gaat naar een speciale club met één van de beste coaches aller tijden. Antonio (Conte) slaagt er altijd in om te krijgen wat hij nodig heeft", aldus de Spanjaard, die nog enkele mooie woorden voor KDB over had. "Ik hou zoveel van hem. De succesvolle jaren die we hadden zouden niet mogelijk geweest zijn zonder zijn bijdrage. Ik wens hem al het beste en zoveel geluk toe."