KBVB wéér in vieze papieren na nieuwe onthullingen

door
KBVB wéér in vieze papieren na nieuwe onthullingen

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampt al een tijdje met financiële problemen. Het Laatste Nieuws bracht de meest recente cijfers naar buiten en de KBVB zit nog steeds in vieze papieren. De Belgische voetbalbond heeft nog altijd een miljoenenschuld.

Na de Gouden Generatie boekte de KBVB in 2023 een recordverlies van bijna 11 miljoen euro. In 2024 was dat verlies nog 1,27 miljoen euro. En dat in een jaar van een EK. De achtste finale tegen Frankrijk bracht uiteindelijk 12,25 miljoen euro op, maar daar moest nog een groot deel af.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

Te hoge premies

Zo moesten de stafleden en spelers ook nog de premies ontvangen. ‘Die premies lagen volgens sommige bronnen binnen de bond trouwens “te hoog”. Volgens onze informatie kreeg elke Rode Duivel 96.000 euro voor het bereiken van de achtste finale, die met 1-0 werd verloren van Frankrijk’, klinkt het.

Er wordt dan ook van een teleurstellend resultaat gesproken. De KBVB voerde dan wel heel wat besparingen door en uiteindelijk werd de financiële schade beperkt, maar toch staat er nog steeds een miljoenenverlies open. Eerder werd er een verlies van 6 miljoen euro geraamd.

Top van de KBVB

Er vielen heel wat ontslagen bij de KBVB. ‘Zeker aan de top van de voetbalbond moest de geldkraan worden dichtgedraaid. Zware, soms zelfs exuberante, contracten gingen eruit. Men zette de tering naar de nering, op alle niveaus.’

Het geraamd verlies van 6 miljoen euro bedroeg plots slechts 310.000 euro. De Pro League moest echter ook nog 967.000 euro uit het Reservefonds halen om de scheidsrechtersfacturen te betalen. Zo bedraagt het verlies nog steeds 1.277.000 euro.

Vind jij dat de Rode Duivels te hoge premies krijgen?

Meest recent

Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

29
29
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

90
90
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

91
91
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

32
32
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

88
88
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

36
36
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

22
22
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

245
245
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

352
352
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

316
316
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

42
42
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

38
38
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

252
252
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

286
286
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

261
261
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

287
287
'Real Madrid verrast: Kompany is de echte miljoenenstunt'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

236
236
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

92
92
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

349
349
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

625
625
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

45
45
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

72
72
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

404
404
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

578
578
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

164
164

Meer sportnieuws